Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
10.852
Cevap
101
Favori
345.681
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2043 Mesaj

Bilmiyorum hocam amd vega gibi olmasindan korktum sahsen 2060 1080 performansi gorduk ama cuda core saat hizlarina bakinca cok fark yokmus gibi
    |
    |
    LeviGerman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklı bir endişe hocam, nitekim (hiç beklenmeyen) yeni bir mimari, ve Vega bile bu kadar yenilik taşımıyor idi, önceki GCN mimarilerden. Sürücüleri (ve oyunların çoğunun desteklememesi) yüzünden hiç de iyi bir tablo çizmedi başlarda ve halen de potansiyelin altında. Ama Vega için halihazırda kısıtlı kaynakların bile çoğu PS5 için çalışmaya başlamış. Skeleton Crew, yani minimum kaynaklarla(yazılım-mühendisi vesaire) Vega çıkarıldı. Nv'nin öyle bir sıkıntısı yok.

Benim inancım, bu yeni mimari (turing) öncellikle, yeni ai/makina öğrenme (tensor) ve RT özelliği ile animasyon stüdyoları, içerik oluşturucuları için geliştirildi. Turing'in temeli Volta'ya dayanıyor ama oyun odaklı hale getirdiklerini düşünüyorum (volta bir compute odaklı kart).

Çok uzatmadan, kaynaklarını çok daha verimli kullanacağına dair yorumlar okudum (teknik konulara çok hakim olduğunu düşündüğüm kişilerden). Bu da Volta'nın getirdiği ILP ve TLP (instruction/thread level parallelism) üzerinden gerçekleşeceğini düşünüyorum. Mesele yani sadece RT çekirdekleriyle, gölgelendirme ve AA hızlanması değil. Fp16(32) ve int çekirdekleri (ki int çekirdekleri önceki nesillerde ayrı şekilde yoktur bile) başlı başına daha verimli olmalarını bekliyorum. Burada genel düşüncenin aksine daha hızlı yerine daha az geçikmeli (döngü başına) demek lazım.

Volta misal, superscalar bir gpu değil, Pascal ve önceleri öyleydi.

Bir alıntı;

Because resources of a processor with SMT architecture are shared, the processor enables
    dynamical allocation between ILP and TLP. Allowing the resources of single thread issues be
    dedicated to ILP, and when more thread-level parallelism exist allows resources to be
    dedicated to TLP. Significantly increasing throughput and program speedups. As opposed to
    superscalar architecture, which demands that the resources be partitioned to, in this case, ILP.
    Creating greater latencies where there is a lack of per-thread issues in a program.

Kaynakça olarak okumak isteyenlere;
    https://www.eit.lth.se/fileadmin/eit/courses/edt621/Rapporter/2016/Nimer.Shadida.Johansson.pdf
    https://www.hotchips.org/wp-content/uploads/hc_archives/hc29/HC29.21-Monday-Pub/HC29.21.10-GPU-Gaming-Pub/HC29.21.132-Volta-Choquette-NVIDIA-Final3.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 19 Ağustos 2018; 13:2:58 >
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2151 Mesaj
    Ne zaman Amerika’da satışa çıkacak acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4474 Mesaj
    1080 FE kaça satarım ikinci el piyasasını hiç bilmiyorum ? Oc falan yapmadım hiç anlamıyorumda zaten :) msi hazır sistem pc den çıkarıp öyle vereceğim alıcıya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
  • Yarbay
    11926 Mesaj
    Rtx 2080 gtx 1080+%25-30

Rtx 2080ti gtx 1080ti+%30

Bekliyorum

o zaman 2080 nin nasıl bir albenisi olabilir ki?

2080 nin 1080 ti yi en az yüzde 10 geçmesi gerekli. pazarlama için mecburlar buna.

yalnız bu nvidia hype işini gerçekten iyi biliyor. gram performans sızıntısı vermedi adamlar ve insanlar üzerinde ciddi heyecan yarattılar.
    |
    |
    ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 3930K 6C/12T || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB DDR3 RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB SSD || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Yarbay
    7006 Mesaj

|
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    2043 Mesaj
    1000 serisi kartlarin sanirim benchleri sizmisti onceden sanirim bunda hic tik yok helal olsun ne diyelim...Silahli adam felan mi yolladilar youtuberlara ve ureticilere teknoloji sitelerine bu ne suskunluk...
    |
    |

Umarım bu sefer termal pedleri koymayı unutmazlar.

Kartları bir de videolarda görmek lazım.
    |
    |
    turbo-powwer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yeni sisteme ne zaman geçmek lazım? İşlemciyi İntel yerine AMD seçmeyi düşünüyorum.

Goturmez hocam
    |
    |
    Solomun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ne zaman ki ps5 cikar sistemi o zaman yenilersiniz. Sonucta bu oyunlar ps4 ve xbox one gibi asiri gucsuz donanimlar icin gelistiriyorlar o nedenle endiseye gerek yok.

Bana gore bu seriyi atlayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Solomun kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Arkadaşlar 1050Ti 2020'ye kadar rahat götürür mü?

yeni sisteme ne zaman geçmek lazım? İşlemciyi İntel yerine AMD seçmeyi düşünüyorum.
    o kart şu an bile pert..yetersiz
    |
    |
    |
    |

sebep bu zamana kadar çıkmış her oyunu oynuyorum rahatlıkla?

@theVATANSEVER;

kullandın mı ki yetersiz diyebiliyorsun? kime göre yetersiz? ben çıkmış bütün oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum 2 yıl daha götürmesi zor olmaması lazım. 750Ti bile hala iş görüyor.

@Periah;

Teşekkürler hocam, bende böyle düşünüyorum. Benim arkadaşta İ5 4.nesil + 750Ti var hala kullanıyor o sistemi hiç sıkıntısı yok.
    |
    |
    Bahsedilenler: theVATANSEVER , Periah , SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

sebep bu zamana kadar çıkmış her oyunu oynuyorum rahatlıkla?

@theVATANSEVER;

kullandın mı ki yetersiz diyebiliyorsun? kime göre yetersiz? ben çıkmış bütün oyunları rahatlıkla oynayabiliyorum 2 yıl daha götürmesi zor olmaması lazım. 750Ti bile hala iş görüyor.

@Periah;

Teşekkürler hocam, bende böyle düşünüyorum. Benim arkadaşta İ5 4.nesil + 750Ti var hala kullanıyor o sistemi hiç sıkıntısı yok.
    kendi yazdığım tabiki benim düsüncem.fhd bile kasıyor o kartı ve evet satmak icin aldığımda kontrol amaçlı kullanmıştım.pert bir kart.benim için çok yetersiz bir kart. sen mutluysan 2020ye kadar bence idare eder seni.

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

kendi yazdığım tabiki benim düsüncem.fhd bile kasıyor o kartı ve evet satmak icin aldığımda kontrol amaçlı kullanmıştım.pert bir kart.benim için çok yetersiz bir kart. sen mutluysan 2020ye kadar bence idare eder seni.

Alıntıları Göster
    1080p nasıl kasıyor hayret ettim. Bende kastığını görmedim. Optimizesi bozuk oyunlarda haklı olabilirsin ama optimizesi iyi oyunlarda yağ gibi akıyor oyunlar bana göre F/P ekran kartlarından birisi.

Benim sadece işlemcim düşük kaldığını hissedebiliyorum Ryzen işlemcim olsaydı eminim daha güzel olurdu veya Pentium yerine i3-i5 olsaydı.

• Binbaşı
    1764 Mesaj
    quote:

1080p nasıl kasıyor hayret ettim. Bende kastığını görmedim. Optimizesi bozuk oyunlarda haklı olabilirsin ama optimizesi iyi oyunlarda yağ gibi akıyor oyunlar bana göre F/P ekran kartlarından birisi.

Benim sadece işlemcim düşük kaldığını hissedebiliyorum Ryzen işlemcim olsaydı eminim daha güzel olurdu veya Pentium yerine i3-i5 olsaydı.

Alıntıları Göster
    hocam memnuniyet talebe göre değişen birşey,,,8700K@5.2ghz 64gb ram 970 pro ssd ve 1080Ti sli im var 5K 60hz ve 2k 165hz gsync monitörlerle kullanıyorum anca tatmin ediyor sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theVATANSEVER -- 19 Ağustos 2018; 16:10:41 >

• Yarbay
    4474 Mesaj
    Son 26 saat gözüküyor nvidia tanıtımı için

|
    |

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Media Sözlük
bankalar.org
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.