Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
5 sn
10.919
Cevap
100
Favori
349.909
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVIDIA RTX 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4604 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Hocam %60 diyince güzel duruyor ama 30fps oluyor 48 fps yine bir işe yaramıyor yani onu diyorum bende
    Hocam siz 4K monitör mü kullanıyorsunuz ? Ben 2K da 70 fps altı görmedim daha ortalama 100 fps oynadığım bir oyun 160 fps olacak daha ne istiyim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ASUS ROG Swift PG278Q 2K 144Hz 27" G-Sync
  • Yarbay
    2828 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Hocam siz 4K monitör mü kullanıyorsunuz ? Ben 2K da 70 fps altı görmedim daha ortalama 100 fps oynadığım bir oyun 160 fps olacak daha ne istiyim :)

Alıntıları Göster
    Yok ultrawide var. görüş alanı arttığı için çözünürlük artmasa bile fps ciddi derece düşüyor. Geleceğin ultrawide'da olduğunu düşünüyorum. 16:9 formatı eskidi ve yakın zamanda tamamen silineceğini düşünüyorum açıkcası.
    quote:

Yok ultrawide var. görüş alanı arttığı için çözünürlük artmasa bile fps ciddi derece düşüyor. Geleceğin ultrawide'da olduğunu düşünüyorum. 16:9 formatı eskidi ve yakın zamanda tamamen silineceğini düşünüyorum açıkcası.

Alıntıları Göster
    Anladım hocam ozaman sizin benden daha çok fps artışına ihtiyacınız var monitörünüz açısından :) ben klasik 16:9 ile devam 2K gayet yetiyor bana 4K ultra devri bana göre henüz başlamadı 2080TI bile 4K ultra ayarlarda çuvallayacak o yüzden en az 2-3 sene daha bu monitör ile yola devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2828 Mesaj

Yani insanın bakış açısına göre değişir tabi ama 4k olmuş 8k olmuş bir şey değişmiyor bence. Görüş alanı artınca deneyim müthiş değişiyor. Bir daha bana kimse 16:9 formatında oyun oynatamaz öyle diyeyim sen anla

16:9 sadece görüş alanı ihtiyacı olmayan, tam tersine dar alanda başarı sağlayacağın online rekabete dayalı oyunlarda iş görür o kadar. Ben online oyun zaten oynamıyorum. Sağda solda ne var görmek acayip zevkli benim açımdan.
    |
    |
    canlee89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşin çok tasarımında değilim ama tasarıma bakacak olursam Evga Ftw3 ten başkasını gözüm görmüyor ama yeni seride denediği şeffaf plastik çok ucuz bir görüntü yaratmış bence. Yinede fiyata düşüş olarak yansıyacaksa sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Escapetolife -- 18 Ağustos 2018; 21:32:44 >
    |
    |
    |
    |

Kartların tasarımları tam anlamıyla iğrenç, hadi Zotac'ı anlarım neydi ki ne olsun derim ama Evga nasıl bu kadar iğrenç bir tasarım yapmış anlamak mümkün değil. Hayır hiçbir şey yapma, 10xx serisi gayet şık tasarımlı kartlardı oradan devam etsen hiç sorun yok zaten. Ayrıca o RTX 2080 yazısı falan da çok yapmacık duruyor. Sanki bu seri gerçekten ara seri olacak gibi... Bir gram özenmemişler kartlara, alayı baştan savma, Palit falan da aynı hep, berbat ötesi, halbuki Palit'in kartları bile gayet şıktı 10xx serisinde.
    |
    |
    turbo-powwer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    INTEL I5 8400 | MSI GTX 1060 GAMING X 6G | MSI Z370 TOMAHAWK | CRUCIAL 2400MHz DDR4 8GB C17 x2 | COOLER MASTER MASTERCASE MAKER 5T | EVGA SUPERNOVA 850 G2 | SAMSUNG 250GB 960 EVO x2 RAID 0 | SEAGATE BARRACUDA 2 TB | CORSAIR K70 RGB RAPIDFIRE | KINGSTON HyperX CLOUD II | FSP CHAMP 1K
  • Yarbay
    24456 Mesaj
    Evganın fan shroudu rgb olacak fotoda ki aktif hali değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    799 Mesaj
    1050ti satıp 1150ti almaya değermi

R3 1200 8gb 2666mhz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bat-Man -- 18 Ağustos 2018; 21:58:23 >
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    8522 Mesaj

Şahsen ROG STRIX içlerinde en çok hoşuma giden oldu. Benim ROG MAXIMUS X HERO ile de iyi takım olurlar gibi duruyor. (tabii her şey mantıklı ölçüdeki fiyatlara bağlı)

Ülkemizdeki ekonomik durumlar malum. Bu gidişle beni Çin'den Colorful iGame paklar gibi duruyor.
    |
    |
    Zero Limit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4604 Mesaj
    Custom modellerde en karizma duran bence msi trio yeni seride olur mu bilinmez tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 18 Ağustos 2018; 22:48:3 >
    |
    |

• Yarbay
    2828 Mesaj
    Kasada duracak, sürekli toz toplayacak cisimde tipe bakmak nedir arkadaşlar?

Hangi kart daha az ses ile daha düşük soğutma sağlıyor ona bakacaksınız. Daha önce msı lightning, trio kraldı.

arkasından asus strix ve evga sc-ftw, msı gaming vs. en iyileri idi. Bir şeyin değişeceğini sanmıyorum ama hala daha en iyisi 10 sene önce çıkmış artic özel gpu soğutmaları idi.
    |
    |
    Msi > Asus > Evga > Gigabyte > Pny > Zotac olarak tip sıralaması yaptım

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Msi > Asus > Evga > Gigabyte > Pny > Zotac olarak tip sıralaması yaptım
    zotac extreme serisi msi lightning ile yarışıyor. Dünyada ki en iyi soğutmalardan birisine sahip. Zotac eskiler bilir, sonradan çıkmasına rağmen en prestijli firmalardan birisidir ama birinin çıkıp bunu yazması bile ne kadar marketing'de geri düştüklerini gösteriyor açıkcası. Firmanın kendini toplaması lazım acilen
    quote:

zotac extreme serisi msi lightning ile yarışıyor. Dünyada ki en iyi soğutmalardan birisine sahip. Zotac eskiler bilir, sonradan çıkmasına rağmen en prestijli firmalardan birisidir ama birinin çıkıp bunu yazması bile ne kadar marketing'de geri düştüklerini gösteriyor açıkcası. Firmanın kendini toplaması lazım acilen

Alıntıları Göster
    Zotac 1080 amp extreme kullandım. Şimdi strix 1080 kullanıyorum. Elime gigabyte 1080 g1'de geçti. Zotac en büyük karttı açıkçası.

• Yarbay
    2828 Mesaj

kaba bir tesbit ile büyüklük= soğutma burada. Tabi bir soğutucu büyük olup içi boş olabilir veya 6 ısı borusu ile ciddi soğutma yapabilir de. Zotac bunu yapanlardan birisi idi.

extreme serisi direk msi lightning'e rakip. 10 numara soğutucudur. Ama artic'in custom soğutmaların da ki performansı görünce hepsi çöp oluyor. %50 fan hızı ile 1080ti'i 50 derecede tutan bir soğutma. Muazzam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 18 Ağustos 2018; 23:12:4 >
    |
    |
    ` quaD. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    RTX 2070 2304 cuda cores, 8GB GDDR6.

Kaynak: vcz twitter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Intel Xeon E5-1680 v2 (4.75Ghz,1.38v) | EVGA Geforce GTX Titan X SuperClocked x2 SLI | Asus Rampage IV Black Edition | Corsair H115i | Corsair Dominator Platinum 8x4GB 1866mhz CL9 | Samsung 860 Pro 1 TB x2 | Western Digital Black 6TB | Phanteks Enthoo Evolv ATX TG Satin Black | EVGA SuperNOVA 1200 P2.
    OnePlus 5T 128GB Midnight Black | Apple iPhone SE 64GB Space Gray | Samsung Galaxy S7 Black Onyx
  • Yarbay
    5705 Mesaj
    Yok artık LeBron James.
    5882 Mesaj

bunu jensen görse yohhh daha neler der valla
    |
    |
    -dehşet- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Intel i7 3930K 6C/12T || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB DDR3 RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB SSD || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Canlı Tv izle
Lastik Avcısı
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,613
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.