Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (539. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 2060S almayı düşünüyorum. N11’de 3.3999’a var. İtopya’da da kampanya ile 3.400 küsür. Ancak yorumlarda gigabyte için kronik fan sesi problemi var demiş birisi doğru mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de RTX 2080S ile aileye katıldım arkadaşlar. Asusun Dual Evo V2 versiyonunu aldım.

Tam yükte sıcaklık 75 dereceyi görüyor fanlar yüzde 40'ta çalışırken.

Bu sıcaklık değerleri sağlıklı mıdır ?
  • emperor1907 kullanıcısına yanıt
    68-75 derece arası geziniyorlar 2060-2070 ler. Bu kasaların hava sirkülasyonu, kablo düzeni, soğutma sistemlerine göre değişen bir şey. Endişe etmeyin.

Fanları otomatiğe alın kart kendini idare eder.
  • m-99 M kullanıcısına yanıt
    Fanlar otomatikte, hiç dokunmuyorum o zaman. Teşekkür ederim hocam.
  • Arkadaşlar bir sorunum var.

kartımın soğutucusunu sökerek aio su soğutma takmıştım. Daha sonra eski soğutucuya geri döndüm ve kartın sıcaklıkları normalde yazın dahi kapalı kasada 70-73 olurken şimdi açık kasada 80'i buluyor. Eskiden fan hızı %75 dolaylarında gezerken şimdi %93'ü görüyor. %20 fan hızı artışı ve 10 derece gpu artışı var.

kartı garantiye gönderdim ve sorun olmadığı söylenerek geri geldi. Soğutucu tam oturmadı desem çok dikkat ettim sorun yok. zaten dizaynı tam oturmamasına imkan vermez. vram üzerinde bulunan termal pad'ler kalınlık yapıyor desem zaten yumuşacık tutup kaldırmaya çalışsan parçalanır kalınlık yapacak hali yok.

gerçek sorun ne olabilir? aklıma bir şey gelmiyor. bakır borularda delik, çizik, hasar vs. yok. benzer sorun yaşayan oldu mu hiç?

Not: macun sorun değil cm maker nano sürdüm daha iyi bir macun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 17 Ağustos 2020; 3:32:15 >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Bende zamanında nzxt x62 garantiye gönderdim. Blok yerine oturmamış ama çok emindesim istesen yapamazsın oturtamazain ama mm milimine farkediyor. Pompadan deli gibi ses geliyordu. Neyse gönderdim garantiden bir şey yok video bile attılar. Neyse bana geldi bir kaç seneden sonra işi düştü işlemcinin meğerse oturdu zannettigim oturmamış. Sizde deneyin sök tak yapın soğutucunun vidalarını çapraz eskir şekilde sikin

• PanikAtak kullanıcısına yanıt
    serviste kartı söküp taktılar. bende kendim 5-6 kere soküp taktım ama değişiklik yok maalesef. bence de temassızlık var ama kartın yapısı temassızlık olmasına izin vermiyor zaten. Yani çözebilmiş değilim maalesef
  • Arkadaşlar elimdeki rx 5600 xt yi düşük gpu kullanımı ve droplar yüzünden satıp, rx 2060s almayı düşünüyorum. Cpu r5 2600. Herhangi bir sıkıntı yaratır mı ? Bir de biraz daha bekleyip 3060 gibi bir kart daha mi mantıklı olur ?

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    3060'ın 3080-3090 ile beraber tanıtılmama ihtimali var. Halihazırda elinde kart varsa bekle 2070/2070s'lerin fiyatı düşebilir tanıtımdam sonra. 14-15 güne belli olur zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bugun gigabyte 2060Super windforce siparişi verdim.

Kasa olarak da havalandırması ve PSU'su iyi olduğu için cooler master masterbox mb511 argb 650w 80+ tercih ettim.

Kasa soğutması iyi olursa kartın ısınma olayı çözülür gibi geliyor.
  • HB'den bir iki ay önce 6600TL'ye Giga 2080S almıştım. Amazon.com yorumlarının özeti: "CW çıkmazsa süper bir kart. Benim kartta CW çıkmadı. X570 ITX anakart kullanıyorum ve kartın orta fanının ters yönde dönmesi sayesinde sadece 2 slot genişliğinde, ince ve hafif bir soğutma kullanılmış olmasına rağmen inanılmaz serin çalışıyor. En ağır senaryoda ısı 62'ye çıktı ve fanlar auto. Hayatım boyunca sahip olduğum en şanslı kart bu oldu. Diğer kartlarımı da sıralayayım:

1MB S3 Virge - Intel 740 8MB - 16MB Voodoo Banshee - FX5700 - HD4830 - HD6970 - GTX670 - GTX680 - GTX970 - GTX1070 - XT5700 (Asus'un rezalet TUF serisi ve kart 106 derecelere çıktığı için olsa gerek HDMI port bozuldu ve 2080S aldım)

Intel 740 ile 3D destekli oyun açtığım ilk günün mutluluğuna en yakın etki 2080S ile oldu.
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    Ben de biliyorsunuz belki sizin gibi dinazorum.
    Benimde elimden neler geldi geçti bunca zamanda 45 senedir.
    incehesap gecelerinde 2 kere 6600 tl ye asus strix 2080 süper satıldı adetli olarak.
    Ama giganın 62 derecede hemde mini atx takan bir kasada bu kadar serin çalışması süper.
  • udenizli kullanıcısına yanıt
    Merhaba, daha 1.5 ay önce Palit 2060s dual versiyonunu aldım. Doların çoşacağı belli olması ve uygun fiyata alma fırsatım olmasa çok tercih etmezdim sanırım. 2k da kullanıyorum performansı güzel, derece olarak bazı oyunlarda 81-82 dereceyi görüyor kart, kartın fanları full yükte, GTX 970 Asus Strix'den sonra oldukça gürültüdü geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordinary_person

3060'ın 3080-3090 ile beraber tanıtılmama ihtimali var. Halihazırda elinde kart varsa bekle 2070/2070s'lerin fiyatı düşebilir tanıtımdam sonra. 14-15 güne belli olur zaten
    Hocam 2900tl gibi bir rakama sizce 2060 alınır mı yoksa tanıtımdan sonra fiyatlarda bir düşüş olur mu? Bir de super versiyonunda olduğu gibi ses ve fan titreşim problemi hakkında bir bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Runningaway -- 20 Ağustos 2020; 20:20:36 >
  • Kubilay S. kullanıcısına yanıt
    Güzel tercih hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CasperPişmanlıktır -- 20 Ağustos 2020; 21:58:34 >
  • Kasa ITX değil. ITX kasada kart PSU dolabına yapışıkken fanlar auto iken 80 dereceyi geçti. Ardından ITX kasadan çıkarıp daha önce RISER braket takmak için PCI ex slot çıkışlarını kestiğim ATX kasaya aldım. Kasada 6 tane 140mm + 1 120mm fan var. 140'ların 4'ü h115i radyatörü için.
  • Runningaway R kullanıcısına yanıt
    Şu an her şey tavan fiyatta. Bugün yarın faiz ya da başka bir şey ile doların ateşini alabilirler. Ben her türlü biraz daha beklerdim. Yeni ekran kartı tanıtımı da 2060'ı ya da superi pek düşürmez. Çünkü xx60'lar sonra ortaya çıkıyor. İlk xx70 ve xx80'ler hep tanıtılıyor çünkü. Ses ve fan titreşimleri hakkında bir bilgim yok ama inno3d 2060s ekran kartımda böyle sıkıntılar yaşamıyorum. 2 fanlı kasamda gayet serin ve sessiz çalışıyor. Oyunun %90'ınında 65 derecede takılıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ordinary_person

Şu an her şey tavan fiyatta. Bugün yarın faiz ya da başka bir şey ile doların ateşini alabilirler. Ben her türlü biraz daha beklerdim. Yeni ekran kartı tanıtımı da 2060'ı ya da superi pek düşürmez. Çünkü xx60'lar sonra ortaya çıkıyor. İlk xx70 ve xx80'ler hep tanıtılıyor çünkü. Ses ve fan titreşimleri hakkında bir bilgim yok ama inno3d 2060s ekran kartımda böyle sıkıntılar yaşamıyorum. 2 fanlı kasamda gayet serin ve sessiz çalışıyor. Oyunun %90'ınında 65 derecede takılıyor.
    Degerli yorumunuz icin tesekkurler

• Yeni kart almayı düşünenlere,

Bu aralar "kart alayım" diyorsanız, bariz bir indirim yakalarsanız alın.

Şu sıralar, 2060S 3500-4000 arası, 2070S 4500-5000 arası, 2080S 6500-7000 arası; tabi bu fiyatlar en hesaplı marka/modeller için geçerli. RGB'li yok efendim uber soğutmalı marka/modellerde fiyatlar daha da yüksek.

Şu iki videoya dönüp dönüp bakın: Video 1 Video 2

Aradaki fiyat farkı yüzdesini, performans farkı yüzdesine değer görüyorsanız bir üst seviye kartı alın.

Yeni çıkacak kartlarda da,
    3080'in 2080S'ten, 3070'in 2070S'ten, 3060'ın 2060S'ten düşük fiyata bizim pazara girmesi mümkün değil. İlginç PCB dizaynı, yok efendim artan maliyet deyip önceki seriden yüksek fiyata gelebilir. Hadi bunları geçelim, bu döviz kurunda bekledikçe ucu biraz daha batıyor bi tarafımıza.

Ben ille de şimdi alın ya da bekleyin demiyorum. Absürd bi indirim yakalarsanız şimdi alın. İkinci el 2070S almıştım, geri sattım. Bekleyeyim yeni seriyi dedim, dün ucuza 2080 yakalayınca aldım.

Bilgiçlik taslamıyorum, naçizane tavsiyemdir.

• 
Sayfa: önceki 537538539540541
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.