Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet bunu daha önceden duymuştum ama denemeye üşendim açıkçası ama şöyle de bir durum var diyelim euro olarak ayın 2sinden alışveriş yaptık, ekstre ise ayın 30'unda kesiliyor, ayın 30'una kadar euro yükseldiği nispette biz de zarar edeceğiz, sanırım böyle bir dezavantajı vardı.
  • Ya beyler şu an Amazon'da güzel fiyatlar var, eğer bu 20xx serisi bu yanar dönerli ışıklı olay dışında performans olarak pek bir şey koymayacaksa bi önceki serinin üzerine bi 1080 alıp geçeyim diyorum, eğer Rtx 2070 8 gb bellek ile 600 dolar civarı gelip de bir de 1080ti performansının altında kalırsa vallahi 2 senedir boşuna beklemiş oluruz. Ne dersiniz sizce Rtx 2070'in 400-500 dolar arasında gelip de 1080ti performansı vermesi mümkün mü? Yemişim Rtx'ini ben aldığım FPS'ye bakarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacques Reverdi

Evet bunu daha önceden duymuştum ama denemeye üşendim açıkçası ama şöyle de bir durum var diyelim euro olarak ayın 2sinden alışveriş yaptık, ekstre ise ayın 30'unda kesiliyor, ayın 30'una kadar euro yükseldiği nispette biz de zarar edeceğiz, sanırım böyle bir dezavantajı vardı.
    euro hesabına gidip euro satın alacaksın, extreyi o hesaptaki para ile ödeyeceksin. Dolayısı ile sen ayın 1.de alırsan eurları o tarihteki kurdan almış olursun, ayın 30'u beklersen o tarihteki kurdan almış olursun o sana kalmış. extre'de sadece 750 euro ödenecek diyor. 2 sene önce aldıysan 3.35'den alınmış eurolar ile bile ödeyebilirsin

Şahsen son siparişimde ben euro düşer diye bekledim, satın aldığımda euro 4.80 idi mesela. Extre son gününe kadar beklediğim için 5.08'den zor aldım euro'yu alırken kan ağlıyordum

• NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Doğru evet, güzel taktik esasen. Ben de İllallah ettim aslında şu Garanti'nin yüksek döviz kurlarından ama benim alacağım şey önceden belli olmuyor, günlük olarak anlık takip ediyorum Amazon'u bir fırsat yakaladığımda alışveriş yapıyorum genelde com yada de'den o yüzden önceden euro mu dolar mı olacağı da belli olmadığı için mecbur com'sa dolar, de ise euro'dan yapıyorum. Bu taktiği uygulamak için kenarda biraz dolar'ın euro'n olacak ki o zaman güzel olur işte. Aynı anda 3 ekstre olmuyor değil mi, tl, dolar ve euro olarak, oluyorsa da mesela marketten sucuk alınca o da euro'dan mı yansıyor? Çok da uzatmaya gerek yok bu konuyu burada bu sorularım da son olsun.
  • Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    2080'nın 8% daha hızlı olacağı açıklanmadı mı, ya da söylenti miydi bu ?

O kadar çok söylenti, bilgi fln fişman var ki emin olamadım.

Şayet doğrulanmış bir bilgiyse, 2080 8% diyorsa nv, öyle de çıkar. nv pek, en iyi senaryo alarak rakam vermez, ortalamayı alır.

Ama bu teknolojiler daha tam oyunlara nasıl tekabül edecek, testler çıkadan ben kestiremiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

2080'nın 8% daha hızlı olacağı açıklanmadı mı, ya da söylenti miydi bu ?

O kadar çok söylenti, bilgi fln fişman var ki emin olamadım.

Şayet doğrulanmış bir bilgiyse, 2080 8% diyorsa nv, öyle de çıkar. nv pek, en iyi senaryo alarak rakam vermez, ortalamayı alır.

Ama bu teknolojiler daha tam oyunlara nasıl tekabül edecek, testler çıkadan ben kestiremiyorum.
    Açıklama yok hepsi söylenti diye biliyorum ben hem 2080, 1080 ti'dan %8 hızlı olacaksa vallahi boşuna beklemişiz demektir, 1080, 980ti'a en az %30 koymuştu. 2080 8 gb bellek ile %8 fazla performans verse ne olur? Peh. Ben zaten 2080 değil, 2070 düşünüyordum, 2080 ilk çıktığında fiyat performans kartı olmuyor çünkü, ya ilk çıktığında 2070 ya bekleyip 2080ti mantıklı benim düşünceme göre. Hoş bu planlar da tamamen 2070'in 400-500 dolar, 2080ti'ın da max 800 dolara kadar piyasaya çıkması durumunda geçerli, aksi halde Nvidia rakipsiz olduğu için geçmiş serilerdeki fiyat politikasının haddinden fazla koyarsa o zaman zaten kesin pişman olacağım zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 15 Ağustos 2018; 23:49:10 >

• quote:

Doğru evet, güzel taktik esasen. Ben de İllallah ettim aslında şu Garanti'nin yüksek döviz kurlarından ama benim alacağım şey önceden belli olmuyor, günlük olarak anlık takip ediyorum Amazon'u bir fırsat yakaladığımda alışveriş yapıyorum genelde com yada de'den o yüzden önceden euro mu dolar mı olacağı da belli olmadığı için mecbur com'sa dolar, de ise euro'dan yapıyorum. Bu taktiği uygulamak için kenarda biraz dolar'ın euro'n olacak ki o zaman güzel olur işte. Aynı anda 3 ekstre olmuyor değil mi, tl, dolar ve euro olarak, oluyorsa da mesela marketten sucuk alınca o da euro'dan mı yansıyor? Çok da uzatmaya gerek yok bu konuyu burada bu sorularım da son olsun.
    3 farklı extre olur. tl dolar ve euro ama 4. bir para birimi olmuyor.

Köşede euro olacak diye bir şey yok yanlış anladın sanırım.

Girdin baktın rtx 2080 650 euro. Şak diye satın alacaksın. Daha önce euro extresi istediğin için, amazon parayı çekince banka onu tl'ye çevirmeyecek. extren'de 650 euro yazacak. Extre tarihi gelince bankaya euro olarak ödemeni yapacaksın. Ödemeyi yaptığın parayı istersen 3 yıl önce yapmış ol, ister extre tarihi geldiği gün bankadan euro al ve extreyi öde sana kalmış. Aynı şeyler .com'dan yapacağın dolar içinde geçerli.

Böylece euro/dolar sen parayı alırken banka kaçtan satıyorsa o ücreti ödemiş oluyorsun. Amazonun kargo saati veya paranın gece çekilmesi umrunda olmuyor her halükarda 650 euro çekiliyor.

Düşündüğümden daha basitmiş. Bu durumda tek yapmamız gereken bankayı arayıp euro ve dolar ekstresi talep etmek o halde. Bilgiler için çok teşekkür ediyorum hocam, her gün yeni bir şey öğreniyoruz, 2 seneyi aşkındır Amazon'dan alışveriş yaparım ama işin bu tarafını hiç akıl etmemiştim, tekrar teşekkürler.
  • quote:

Düşündüğümden daha basitmiş. Bu durumda tek yapmamız gereken bankayı arayıp euro ve dolar ekstresi talep etmek o halde. Bilgiler için çok teşekkür ediyorum hocam, her gün yeni bir şey öğreniyoruz, 2 seneyi aşkındır Amazon'dan alışveriş yaparım ama işin bu tarafını hiç akıl etmemiştim, tekrar teşekkürler.
    Aynen o şekilde, aramana bile gerek yok, ben internet bankacılığından extremi böyle istiyorum diye bir şık vardı onu seçtim oldu. Her bankada olmayabilir tabi o kadarını bilemem. Ödeme yaparkende vadesiz euro/dolar hesabına parayı uygun gördüğün bir zaman ve fiyatta alır, ödeme günü gelince direk ordan ödeme yapabilirsin. İnsanlar amazon gift kartı filan alıyor bu iş için ne gereği var hala anlamış değilim.

• Biraz daha heyecanı arttıralım mı?

1900 Mhz base hızında 2100-2200 Mhz e kadar boost hızı olacak. kart voltaj arttırmadan 2500 Mhz e kadar oc olacakmış. VE 2080 Titan V den hızlı olacakmış.

Üstelik msrp si 650$ olacakmış.

Kaynak
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Bu baya ciddi ciddi tarih değiştiren hamle gibi.Vay bee artık demekki yeni bir sayfa açıyoruz.Sonraki nesil konsollarda banko olacak teknoloji kesin belli o zaman.

Amazon konusu gibi aydınlattın burayı hocam, eyvallah.
  • Bu wccftech hep insanların inanmak isteyeceği haberler yapıyor ama hakikaten işe yarıyor, insanlar çok ilgi gösteriyor. Bu adamlar da olmasa avutamayacağız kendimizi, adamlar sağlam tık alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 16 Ağustos 2018; 1:50:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

Biraz daha heyecanı arttıralım mı?

1900 Mhz base hızında 2100-2200 Mhz e kadar boost hızı olacak. kart voltaj arttırmadan 2500 Mhz e kadar oc olacakmış. VE 2080 Titan V den hızlı olacakmış.

Üstelik msrp si 650$ olacakmış.

Kaynak
    Hangisine inanalım. Titan v den hızlı olursa 650 dolara bile peynir ekmek gibi satar. 0 ihtimal gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Ya efsane ya da kestane olacak göreceğiz çok hype yaptırdı adamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dedikodulara gore 2050nin 1050 ti'dan %50 hizli olacagi cok sallama bit atış gibime geliyor oyle birsey olursa zaten şuan çogu oyuncu icin 1080p gamingin yapitasi haline gelmis bir karttan %50 hizli olacak bir kart diger ust modellerin satisina buyuk engel teskil eder

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2070 600 dolardan ciksa. Bunun vergisi de var. Kur 6 ile carp 5600 lira felan eder amazonda vergi ile.

• 2080 fiyatı 7500-8000 olur mu ?

• bir de 2080ti 2018 de diye sızıntılar var ki ona ben de inanamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.