Şimdi Ara

NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.152
Cevap
11
Favori
42.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Evet, bunun hakkında detaylı bilgiler yazacağım kulübün başına.

Bir düzeltme getireyim; MSI 6+2 Faz , ASUS 6+1 Faz kullanıyor.MSI GAMING 4G GTX 970 modeli her açıdan (ASUS' a göre backplate hariç) ASUS ve EVGA' den daha iyi bir tasarıma, OC kapasitesine ve soğutmaya sahip.Şu an için üstü olan tek model ZOTAC AMP! EXTREME olarak gösterilebilir.Ama o modelinde MSI' ın LIGHTNING modeli ile karşılaştırılması lazım. GAMING 4G modeli ancak AMP! OMEGA ile karşılaştırılabilir.

Soğutma kısmına katılmıyorum. Gerek gpu, gerekse vrm ve bellek ısıları asus'ta daha düşük.
    http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_gtx_970_strix_review,8.html
    http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/67488-asus-gtx-970-strix-oc-review-9.html

MSI'ın da thermal resimleri bulunabilir istenirse.

Arka plaka önemli bir unsur bunun yanında Asus bence daha güzel ancak Asus'un en büyük avantajı; 3 yıl garanti süresine sahip olması olarak gösterilebilir. Bu 2 yıldan uzun süreli kullanımda ve 2. el satışta iyi bir avantaj.

Bunun dışında gtx970'lerin kralı bence Gigabyte G1.

Soğutma kelimesini yanlış kullanmışım orada.Fan boyutunu kastetmiştim (2x100mm).

Ama 1200 TL seviyesinde OC yapacaklar için güzel kart üretmiş MSI, yoksa ASUS' un yeri tabii ki ayrı.Panelde görebileceğiniz üzere bende ASUS DC II kullanıyorum, backplate falan bunlar büyük avantaj ama kartın fiyatıda bi 75 - 100 TL civarı pahalı.

GIGABYTE Windforce için ise; GTX 700 serisinde fanların açılı yerleştirilmesinden dolayı kart boştayken sesinden çok çektim ve 3 tane kart değiştirdim bu yüzden ! Gördüğüm üzere sadece makyajlayarak aynı tasarımı devam ettirmişler.Bu ses durumu kişiden kişiye değişir ama beni oldukça rahatsız ediyordu.Bundan dolayı şahsen GIGABYTE' a bu fan tasarımını değiştirmeden bir daha hayatta bulaşmam.

Bana kalsa ASUS STRIX alır geçerim.Ancak ZOTAC tasarımını baştan yarattığı için ZOTAC AMP! Extreme' ye şans vereceğim büyük ihtimal.Zaten kartın kendi boost hızı 1390 Mhz ve en yüksek onda. GIGABYTE 1323 Mhz.

• @2245metin

Rica ederim, dediğim gibi bütçeyi aşıyorsa GTX 980 alın.

@berkanenes

Yukarıda yazmış olduğunuz yazı ve sonunda olan dalga amaçlı işarete karşı böyle bir yazı haktır.

Fark etmenize sevindim, sizinle diğer konularda da alıntılaşmalarımız oluyordu ve size bazı şeyler hakkında yazıyordum (ekran kartı vs.).Yukarıdaki gibi bir mesajı sizden görünce iyice sinirlendim, siz de kusura bakmayın.
  • anladım hocam benim suçum dikkat etmemişim
  • quote:

The way the EVGA GTX 970 ACX heat sink was designed is based on the GTX 970 wattage plus an additional 40% cooling headroom on top of it. There are 3 heat pipes on the heatsink – 2 x 8mm major heat pipes to distribute the majority of the heat from the GPU to the heatsink, and a 3rd 6mm heatpipe is used as a supplement to the design to reduce another 2-3 degrees Celsius. Also we would like to mention that the cooler passed NVIDIA Greenlight specifications.

Due to the GPU small die size, we intended for the GPU to contact two major heat pipes with direct touch to make the best heat dissipation without any other material in between.

We all know the Maxwell GPU is an extremely power efficient GPU, our SC cooler was overbuilt for it and allowed us to provide cards with boost clocks at over 1300MHz. EVGA also has an “FTW” version for those users who want even higher clocks.

http://www.evga.com/images/forum/precision_gtx970sc.png

Regarding fan noise, we understand that some have expressed concerns over the fan noise on the EVGA GTX 970 cards, this is not a fan noise issue but it is more of an aggressive fan curve set by the default BIOS. The fan curve can be easily adjusted in EVGA PrecisionX or any other overclocking software. Regardless, we have heard the concerns and will provide a BIOS update to reduce the fan noise during idle.

Evga alacagim herhalde, msi canavar gibi ama gonul evga den yanan umarim ftw ile backplate gelir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buralar yakın zamanda karışacak.Epey bir kullanıcı kitlesi geliyor gümbür gümbür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

Buralar yakın zamanda karışacak.Epey bir kullanıcı kitlesi geliyor gümbür gümbür

Bende öyle düşünüyorum.

Hayırlısı diyelim artık. Maxwell serisi sahiplerini bekliyoruz, artık gelip gelmemek onlara kalmış.
  • Yarın düzenlenecek olan POINT BLACK DÜNYA ŞAMPİYONASI' NDA görebileceğiniz (Lütfi Kırdar' da); benchmark, OC vs. testlere tabi tutulacak sistemden birkaç fotoğraf paylaşıyorum arkadaşlar.

Sistemi kuran Zülfü Abi' me buradan imrenmedim değil.

| ASUS Türkiye / Zülfü Topçu' dan Mütevazi Bir Sistem |

NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü]NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü]NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Eylül 2014; 12:42:04 >

• quote:

Soğutma kelimesini yanlış kullanmışım orada.Fan boyutunu kastetmiştim (2x100mm).

Ama 1200 TL seviyesinde OC yapacaklar için güzel kart üretmiş MSI, yoksa ASUS' un yeri tabii ki ayrı.Panelde görebileceğiniz üzere bende ASUS DC II kullanıyorum, backplate falan bunlar büyük avantaj ama kartın fiyatıda bi 75 - 100 TL civarı pahalı.

GIGABYTE Windforce için ise; GTX 700 serisinde fanların açılı yerleştirilmesinden dolayı kart boştayken sesinden çok çektim ve 3 tane kart değiştirdim bu yüzden ! Gördüğüm üzere sadece makyajlayarak aynı tasarımı devam ettirmişler.Bu ses durumu kişiden kişiye değişir ama beni oldukça rahatsız ediyordu.Bundan dolayı şahsen GIGABYTE' a bu fan tasarımını değiştirmeden bir daha hayatta bulaşmam.

Bana kalsa ASUS STRIX alır geçerim.Ancak ZOTAC tasarımını baştan yarattığı için ZOTAC AMP! Extreme' ye şans vereceğim büyük ihtimal.Zaten kartın kendi boost hızı 1390 Mhz ve en yüksek onda. GIGABYTE 1323 Mhz.

Giga. WF'nin gtx970'te pek sesli olacağını sanmıyorum. guru3d'nin testlerine göz atalım:
    http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,10.html

boşta 37db, yükte 39db

Yükteki sıcaklığı ise 60 derece:
    http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,8.html

MSI'a bakalım
    http://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforce-gtx-970-gaming-review,10.html

Boşta 36db, yükte 39db.

Yükteki sıcaklığı 68 derece
    http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_970_gaming_review,8.html

Gigabyte ise guru3d'de 1329 olarak görünüyor guru3d'de... Zotac amp! extreme epey sağlam kart ancak henüz incelemesi yok. Boost hızı 1355 deniyor sitesinde sanırım 1390 boost'u gtx980 olan versiyon ile karıştırdınız. O kartın gelmesi daha geç olur gibi duruyor.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Benim bahsettiğim fan sesi " rattle " probleminin benzeri bir sesti ve kaç kart değiştirmeme rağmen yine aynı sesle karşılaşmıştım. GIGABYTE GTX 770 Kullananlar Kulübü' nde bu konuyla ilgili birçok yorumum mevcut. PC' ye geçtiğim zaman oradan o yorumlarımı buraya alıntılarım.

Benim demek istediğim o ses kesinlikle bu makyajlanmış Windforce' larda da olur demek değil ama ben kendi açımdan bir daha bulaşmam demek istiyorum. " Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer " misali.

1390 Mhz civarı boost evet GTX 980 modelinde var olarak görülüyor ama birkaç yerde GTX 970 modelinde de aynı boost hızı gösterilmiş.Gerçi bunlar çok önemli değil her türlü zaten Zotac stok olarak daha hızlı bir kart.Ama mesela benim gibi kartı OC' lu kullananlar için stok hızlardan ziyade kartın OC potansiyeli önemli.Yani bütün kartları kolaylıkla birbirlerinin hızlarına ve daha üzerine eşitleyebiliyoruz.

Sonuç olarak; GIGA' da tabii ki iyi kart ama ben şahsen almayayım. GTX 700 serisindeki Windforce' ları iade etmekten kaç ay adam gibi kart kullanamamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Anladım hocam. Umarım bu seride yoktur ve Zotac erken gelir
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Çoğu kişi dikkate almıyor bu sesi veya bilgisayarı kullandıkları mekândaki / kasadaki ses emiliminden dolayı bu sesi duymuyorlardır, tabii duyupta önemsemeyenlerde mevcut.

Benim fikrimde aynı yönde umarım bu seride yoktur ve insanlar bu sorun yüzünden muzdarip olmazlar. Valla ZOTAC' lar öyle bir nazlandı ki görebilene aşk olsun.
  • Hocam Zotac AMP Extreme'nin fiyatı da belli değil ama efsane bir kart olacağa benziyor hem gtx970'te hem de gtx980'de.

Kart 3 fanlı soğutucuyla beraber yük durumuna göre değişen ledli bir soğutucuyla geliyor ki PCB'den bahsetmiyorum bile... O tam bir şaheser.

NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü]
  • quote:

Hocam Zotac AMP Extreme'nin fiyatı da belli değil ama efsane bir kart olacağa benziyor hem gtx970'te hem de gtx980'de.

Kart 3 fanlı soğutucuyla beraber yük durumuna göre değişen ledli bir soğutucuyla geliyor ki PCB'den bahsetmiyorum bile... O tam bir şaheser.

Fiyatı belli mi acaba?
    Uun süreden sonra Zotac`lara ilgim artabilir belki

• quote:

Hocam Zotac AMP Extreme'nin fiyatı da belli değil ama efsane bir kart olacağa benziyor hem gtx970'te hem de gtx980'de.

kartın tasarımı mübarek uzay temalı olmuş.yeni seri kartlarda en çok beğendiğim tasarım bu oldu açıkcası

• Hocam beni ekler misiniz? Asus Gtx 970 Strix SLİ
    http://forum.donanimhaber.com/m_97712662/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 26 Eylül 2014; 17:35:25 >
  • @HiqhWoltage , @dekstop's surgeon , @DeviL's

İddia ediyorum; eğer kartın kronik bir problemi ortaya çıkmazsa bu kart bu seride efsane olacaktır.

GTX 700 serisindeki (bana göre) facia turuncu renk fanlı vs. tasarımından sonra ZOTAC' ın aklı başına gelmiş belli ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 26 Eylül 2014; 18:36:52 >
  • Buna benzer daha önce de kartlar tanıttı ama Türkiye'ye gelmedi. Dünya genelinde de pek yaygınlaşmadı. Bunlar umarım öyle az olmaz. Fiyatı da normalden yüksek olur muhtemelen. Kayıt ederekte kartın 5 yıl garanti süresine uzatılabildiğini de hesaba katarsak, rakipsiz kalıyor.
  • quote:

@HiqhWoltage , @dekstop's surgeon , @DeviL's

İddia ediyorum; eğer kartın kronik bir problemi ortaya çıkmazsa bu kart bu seride efsane olacaktır.

GTX 700 serisindeki (bana göre) facia turuncu renk fanlı vs. tasarımından sonra ZOTAC' ın aklı başına gelmiş belli ki.

Yazdım bi kenara

• @HiqhWoltage

GTX 970 olan modeli şu an 1409 TL olarak görünüyor.Ama GTX 980 ile olan aradaki fiyat farkı düşünüldüğünde diğer GTX 970' ler ile olan fiyat farkına değer bence.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=10154

@dekstop's surgeon

Tamam.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.