Şimdi Ara

Nvidia Konsolların Geleceğini Biliyor... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Orijinalden alıntı: defected

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ultimate_zero00

quote:

Ya iki tane örnek verdiniz ya tamam PS4 çok güçlü oldu, evet Uncharted'ın grafikleri çok iyi tamam yeni nesle gerek yok.
    Uncharted kaç yılda çıkmıştı peki? Kaç yıl boyunca sadece tek bir makine odaklı geliştirildi?
    Elin stüdyosu senin dandik donanımlı konsolların için bu kadar uğraşmak zorunda mı? Bu kadar büyük bütçesi olmak zorunda mı?
    Piyasadaki oyunların %90'ı multiplatform ve konsollarda performansı kötü, siz 2 tane exc iyi grafikli diye çöp konsolları savunmaya devam edin.
    Pcye kötü optimizasyonlu oyun çıkınca pc ezik, konsola çıkınca oyun firmaları bize bohmir.

The witcher 3 un son update lerden sonra ps4 de yag gibi aktigini biliyor musun? ilk ciktiginda rezaletti fps si simdi bak bakim nasil. Firmalar optimizasyonu beceremiyor desene suna. Ornek pc de batman arkham knight.

Eee birader ben ne demişim? Hiçbir oyun oynanamaz derecede rezalet optimizasyonla çıkmamalı ama hiçbir firmadan da dandik konsol donanımları için Uncharted 4 grafiğine ulaşacak kadar efor sarfetmelerini bekleyemezsiniz.

neden?

pc donanım üreticileri daha çok kazansın diye mi?

Nedenini yukarıda yazdım. Uncharted Sony'nin konsol sattıran oyunudur, yani Sony Uncharted'a finansal destekte bulunurken acaba ne kadar oyun satarımın yanında acaba ne kadar konsol satarım diye de düşünür. Böyle bir finans gücüyle Uncharted 3 yıl da geliştirilebilir 5 yıl da, sen bunu 3. parti firmalardan bekleyemezsin bu çok açık.

Ultimate_zero00 hocam PS4 güçlü değil işte, çıktığı dönemde bile eski sayılabilecek bir donanımla gelmişti şimdi üzerinden 3 yıl geçti. Sony ve MS geçen nesildeki gibi çıktığı dönemin üzerinde donanımlarla gelseydi bu nesil de 7-8 yıl sürerdi ama Nvidia'nın dediği gibi zaten eskimiş bir donanımla çıktı bu konsollar. Tanıtıldıkları zaman çok net bu konsollardan bir halt olmaz diyen kullanıcıları da hatırlıyorum forumda, nitekim onlar haklı çıktı. Witcher 3 örneği de benim dediğimle örtüşüyor, adamlar yıllarca geliştirdiği oyunu çıkmadan daha fazla geliştiremezdi, çünkü para kazanmaları gerekiyor. Hal böyle olunca oyun zorla oynanacak seviyede çıkıyor, bir taraftan para kazanırken firma bir taraftan oyunu geliştirmeye devam ediyor. Çünkü o oyunu piyasaya sürmeden kusursuz hale getireyim derse batar.

insanlarin dedigiyle bu kadar zorlama. xbox u bilmem ama ps4 bu haliyle 5 sene daha rahat gider ilk ciktigi watch dogs a bak simdi de watch dogs 2 ye daha genis sehir daha iyi grafikler vs. Yada amazing spiderman ps2 grafigi gibiydi ama ps4 e ozel spiderman veya batman arkham knight a. Yada cod ghost a bak cikacak olan cod infinitie warfare a hatta cod black ops3 e de baksan olur daha iyi grafikleri var ghost tan.Yavas yavas diger firmalarda optimizasyonu ve grafikleri gelistirecekler dedigim gibi ps4 su an bu fiyatiyla yeterli seviyede. Ps4 neo da da show yapacagiz. Her lafa bakma ok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark-Samurai -- 28 Haziran 2016; 7:11:45 >

• quote:

Ya iki tane örnek verdiniz ya tamam PS4 çok güçlü oldu, evet Uncharted'ın grafikleri çok iyi tamam yeni nesle gerek yok.
    Uncharted kaç yılda çıkmıştı peki? Kaç yıl boyunca sadece tek bir makine odaklı geliştirildi?
    Elin stüdyosu senin dandik donanımlı konsolların için bu kadar uğraşmak zorunda mı? Bu kadar büyük bütçesi olmak zorunda mı?
    Piyasadaki oyunların %90'ı multiplatform ve konsollarda performansı kötü, siz 2 tane exc iyi grafikli diye çöp konsolları savunmaya devam edin.
    Pcye kötü optimizasyonlu oyun çıkınca pc ezik, konsola çıkınca oyun firmaları bize bohmir.

Driveclub, killzone , second son, until dawn, the order 1886, uncharted 4 vs. bunların hangisi kötü bana teknik olarak açıklarmısın. Horizon, gow4 vs. bunların da gameplay durumlarını izlemişsindir. Devamlı artan bir ivme var. Önemli olan içerisindeki donanımdan çok fiyat performans olarak ne verdiğidir. 400 dolarlık makinaya bakınca ben pc yi tokat manyağı yaptığını görüyorum ben ya sen? Kıyaslama yapacaksan aynı fiyat skalasından çıkma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ps3 10 senedir var neredeyse hâla güncel oyunlar var üzerinde siz gelmiş çöp diyorsunuz 10 sene az bir süre mi.

Ps3 600 dolardı

10 sene önceki hangi pc gta 5 oynatabilir adam gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carcharies

quote:

Driveclub, killzone , second son, until dawn, the order 1886, uncharted 4 vs. bunların hangisi kötü bana teknik olarak açıklarmısın. Horizon, gow4 vs. bunların da gameplay durumlarını izlemişsindir. Devamlı artan bir ivme var. Önemli olan içerisindeki donanımdan çok fiyat performans olarak ne verdiğidir. 400 dolarlık makinaya bakınca ben pc yi tokat manyağı yaptığını görüyorum ben ya sen? Kıyaslama yapacaksan aynı fiyat skalasından çıkma.

Aynı fiyatlarla kıyaslarsak konsollar zaten daha uygundur ona kimse bir şey demez ama çok oyun oynayan biri için uzun vadede pc daha ekonomik olacaktır ve pc haliyle sadece oyun oynamak için değil. Yalnız olay fiyata falan neden geldi ki?
    Bakın geçen nesil Xbox 360 PS3 gibi karmaşık olmayan yapısı ve güçlü ekran kartıyla tüm multiplatformları çatır çatır oynattı. Örnek alınması gereken konsol buydu, konsolları basit bir yapıyla getirdi iki firma da ama 360 gibi güçlü çıkarmadıkları için sonuç bu.
    Saydıklarının hepsi exc, zaten yukarıda exclerin iyi olması normal bunlara verilen bütçe ortada ama diğer firmalar para kazanmak için oyunlarını daha erken çıkarmak zorunda diyorum.

Ona bakarsan 720p dediğiniz Xbox One'da 1080p ve 4x MSAA ile çalışan bir Horizon 2 var. 4x MSAA diyorum yani boru değil.

Ayrıca tokat manyağı yapılan pcnin olanakları için şöyle bir video paylaşıyorum son kez, daha da cevap vermeyeceğim çünkü ne demek istediğimi yeterince net ifade ettiğimi düşünüyorum:
    https://www.youtube.com/watch?v=MGyaR2sSBkA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Rabbit Slims -- 27 Haziran 2016; 10:45:33 >

• Ortada bir ürün var ve bu üründen memnun olan milyonlar var, lütfen kalabalık yapmayın ve çöplüğünüze dönün, almak ve oynamak zorunda değilsiniz. Alıp oynayanları rahat bırakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konsol abartıldığı kadar güçsüz değil. Oyun firmaları üç kağıtçının önde gideni. Adam gibi portlasınlar adam gibi optimizasyon yapsınlar. Bitmemiş oyunu satmaya çalışırsa konsol tabi güçsüz olur.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Carcharies

quote:

Aynı fiyatlarla kıyaslarsak konsollar zaten daha uygundur ona kimse bir şey demez ama çok oyun oynayan biri için uzun vadede pc daha ekonomik olacaktır ve pc haliyle sadece oyun oynamak için değil. Yalnız olay fiyata falan neden geldi ki?
    Bakın geçen nesil Xbox 360 PS3 gibi karmaşık olmayan yapısı ve güçlü ekran kartıyla tüm multiplatformları çatır çatır oynattı. Örnek alınması gereken konsol buydu, konsolları basit bir yapıyla getirdi iki firma da ama 360 gibi güçlü çıkarmadıkları için sonuç bu.
    Saydıklarının hepsi exc, zaten yukarıda exclerin iyi olması normal bunlara verilen bütçe ortada ama diğer firmalar para kazanmak için oyunlarını daha erken çıkarmak zorunda diyorum.

Ona bakarsan 720p dediğiniz Xbox One'da 1080p ve 4x MSAA ile çalışan bir Horizon 2 var. 4x MSAA diyorum yani boru değil.

Ayrıca tokat manyağı yapılan pcnin olanakları için şöyle bir video paylaşıyorum son kez, daha da cevap vermeyeceğim çünkü ne demek istediğimi yeterince net ifade ettiğimi düşünüyorum:
    https://www.youtube.com/watch?v=MGyaR2sSBkA

Hangi tarafta oldugun belli degil. Pc faniyken konsollari gomuyon sonra ben xbox u bilmem ama ps4 bu haliyle 5 sene daha rahat gider deyince birden xbox fani olup ps4 ten daha gucsuz olan xbox u ovuyon. ilk once tarafini sec konsolcumusun pc cimi.

• Nvidia bugüne kadar neyi bilmiş ki konsolların geleceğini bilecek. Sony ve Microsoft anlaşmadığı için rakibi Amd ile anlaştığı için konsolları kötülüyordu.Yalnız xbox one bilemem ama ps4 fiyatına göre çok iyi performans gösteriyor. Uncharted 4 kaldıran konsol güçsüz oluyor,ve bu daha yetmemiş gibi yeni god of war,horizan zero dawn oyunların grafikleri bile uncharted 4'den daha iyi grafik efektlere sahip,yani bu şu demek oluyor. Sony exculesive oyunların grafikleri,efektleri gelişmeye devam ediyor. E3'de cod infity War efektleri ps4 üzerinden adamlar mükemmel grafikler yapmış.Hatta multiplatform oyunlarda bile grafik evrimi oluyor.Bakınız Cod ghost,black ops 3, ve şimdi ondan daha iyi görsellere sahip infity war oyunudur.Yani donanım da önemli ama sabit donanım ile kodlama esnekliği ve kolaylığı ile grafik motorunu sabit donanım üzerinden çok iyi kodlama çeşitlerini yapımcılar konsollarda öğreniyorlar, böylece grafik evrimi x86 pc mimariye sahip konsallarda bile çok iyi grafiklere,efektlere sahip oyunlar olabiliyor.Ps4 x86 mimarisini kullanıyor ancak,api farklılıkları(gnm,gnmx),gddr5 vram ramini sistem rami olarak da kullanılması,aslında tam olarak pc diyemeyiz sadece oyun geliştiricilerin işini kolaylaştırılması için x86 pc mimarisi kullanıldı,ama yinede pc'den bazı farklılıkları olduğu için,ve bir de GPU compute ps4'de kullanınca uncharted 4,yakın bir zamanda çıkacak olan oyunlar God Of War,Horizan Zero Dawn ile Sony'nin birinci parti firmaları konsolun donanımını daha verimli,işlevsel,ve yeni kodlama tekniklerinden dolayı ps4'de grafik evrimi devam edecektir. Naught Dog Last Of Us 2 ile şuan ki ps4'ün tam olarak maksimum gücünü o zaman göreceğiz.Bu arada Nvidia bu açıklamayı konsollar çıkmadan yapmış ama yanlış bir düşünceye sahip olmuş.Ve Sony ile Microsoft Nvidia ile anlaşmış olup bu nesil konsollarda mimarileri kullansaydı,bu açıklamayı kesinlikle yapmazdı.Parayı alamadığı için yalan yanlış bilgiler ile insanları yanıltmaya çalışıyor. Nvidia bu açıklaması ile ne kadar vizyonsuz bir şirket olduğunu konsollar çıkmadan 3 sene önce yaptığı açıklamadan rahatlıkla anlayabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powersmachine54 -- 27 Haziran 2016; 16:43:08 >

• Jack Rabbit Slims kullanıcısına yanıt
    Ps3 nasıl karışık değil Cell işlemci yüzünden firmalar illahlah etti ayrıca multiplatform oyunlar aasız geliyordu çözünürlük 1024x768 şeklindeydi

Metal Gear Online = 1024x768 (2xAA, temporal)
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot = 1024x768 (2xAA, temporal)
    Midnight Club: Los Angeles = 960x720 (QAA)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KERPETEN ALİ -- 27 Haziran 2016; 22:05:27 >
  • ps3 deki gibi bağımsız mimari olsaydı ps4 bu durumda olmazdı
    pc mimarisine geçmeleri en büyük hatasıydı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıssızadam1261

Ps3 nasıl karışık değil Cell işlemci yüzünden firmalar illahlah etti ayrıca multiplatform oyunlar aasız geliyordu çözünürlük 1024x768 şeklindeydi

Metal Gear Online = 1024x768 (2xAA, temporal)
    Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriot = 1024x768 (2xAA, temporal)
    Midnight Club: Los Angeles = 960x720 (QAA)

Xbox 360 VİRGÜL Ps3 gibi karışık olmayan yapısı olacaktı, virgül olmayınca anlam bozulmuş. Yani 360'ın yapısı karışık değildi ve multiplatform oyunlarda iyiydi PS3 iyi değildi son dönemine kadar anlam bu o cümlede.
  • up
  • Bu nvidia sony kendisini yeni nesilde seçmedi diye; sony ucuz olana kaçtı masraftan kaçındı diyordu. Kartlar nvidiadan alınsaydı konsolun mimarisinin çok güçlü olacağını söyleyeceki

• Konsollar bizi seçmedi demiyorda donanim yetmez diyor

• Sony ve ms yaptığı eylemler ile konsolların mevcut gelişmelere ayak uyduramadığını gösterdi. Bunların ibarelerini daha konsolların çıkışında gören gördü ancak inanmak istemeyen konsol sahipleri daha ağır bastı. 900p, hele ki şu dönemde 720p gibi kabul edilemez çözünürlükte oyunlar çıktı. Bir konsolda fps drop kabul edilemez bir sorundur ve olmaması gerekir. Konsol sahibi fps drop yaşamamak adına zaten konsol almıştır. 1080p standartken 1080p de fps drop yaşatan donanım konsola yakışmadı. Şimdi ise nvidia çıtayı epey yükseltti. 1080 gibi bir kartla sıçrama yaşandı. Benim şahsi fikrim amd den gtx 1080 e bir cevap gelecek ve uzun süre sıçrama yaşanmayacak. Çünkü 1080p çözünürlük için bile epey fazla gelen bir kart piyasada. Bu durum kesinlikle konsol üreticilerine yarayacaktır. Şu anda mevcut 1080p 30fps oyunları az grafik yukseltmesi ile 1080p 60fps ye çekerse uzun süre giden bir konsol olur çünkü 4k nın standart hale gelmesine epey süre var. 4k değil 2k kullanımı bile 1080p yanında hiçbirşey.

Ama konsol üreticileri bu nesilde derseki 4k 30fps oyun oynansın o zaman 3 senede bir konsol çıkar. Olması gereken high-very high arası kalite ve 1080p 60fps dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 4 Temmuz 2016; 3:57:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

Sony ve ms yaptığı eylemler ile konsolların mevcut gelişmelere ayak uyduramadığını gösterdi. Bunların ibarelerini daha konsolların çıkışında gören gördü ancak inanmak istemeyen konsol sahipleri daha ağır bastı. 900p, hele ki şu dönemde 720p gibi kabul edilemez çözünürlükte oyunlar çıktı. Bir konsolda fps drop kabul edilemez bir sorundur ve olmaması gerekir. Konsol sahibi fps drop yaşamamak adına zaten konsol almıştır. 1080p standartken 1080p de fps drop yaşatan donanım konsola yakışmadı. Şimdi ise nvidia çıtayı epey yükseltti. 1080 gibi bir kartla sıçrama yaşandı. Benim şahsi fikrim amd den gtx 1080 e bir cevap gelecek ve uzun süre sıçrama yaşanmayacak. Çünkü 1080p çözünürlük için bile epey fazla gelen bir kart piyasada. Bu durum kesinlikle konsol üreticilerine yarayacaktır. Şu anda mevcut 1080p 30fps oyunları az grafik yukseltmesi ile 1080p 60fps ye çekerse uzun süre giden bir konsol olur çünkü 4k nın standart hale gelmesine epey süre var. 4k değil 2k kullanımı bile 1080p yanında hiçbirşey.

Ama konsol üreticileri bu nesilde derseki 4k 30fps oyun oynansın o zaman 3 senede bir konsol çıkar. Olması gereken high-very high arası kalite ve 1080p 60fps dir.

1080p çöz artık eskidi ve geride kaldı.Hala bu çöz önerenler var anlamıyorum biraz yeniliğe açın kendinizi,devir 2k ve 4k devridir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 4K bile eskidi. 8K geliyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.