Şimdi Ara

## Nvidia Intel'i Kızdıracak; İddialı Açıklamalar Geldi ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
4.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: The Wanted

benim anlamadığım durum nvidia kendi harici kartlarını neden intelin dahili kartlarıyla karşılaştırıo

evet zaten daha performansli oldugu belli degil mi?karsilastirmaya ne gerek var.
  • Yukarıda testi verilen grafiklerde harici ekran kartı ile onboard çözümler karşılaştırılmış.Birincisi Ne alaka İkincisi kullanıcıları yanıltmaktan bir şey değil reklam kokan hareketler bunlar.Eyer Bir karşılaştırılma yapılması gerekiyor ise onboard ekran kartı olan modellerin yarıştırılması gerekirdi.İntel zaten ben nvidia'dan daha iyi ekran kartı cıkarıyorum demedi.Sadece Onboard ekran kartındaki yeniliklerini ve hızlı gelişimini gösteren tablolar yayınladı.Nvidia'nın bu tür bir reklam yapması çok gereksiz olmuş,kullanıcılarıda yanıltması cabası.
  • intel zaten ki onboard çözümlerde nvidia yı geçemediğini biliyordur böyle bir iddasıda yoktur herhalde.ikincisi nvidia hala inteli sıkıştırmaya çalışıyor crossfire kullandığı için olsa gerek.
  • Nvidia'yı sevmeye başladım.Nerde ne yapacağını bilen büyük düşünenen bir marka.Ati de nvidia gibi cf lisansını vermemeliydi intele.Zaten masaüstü işlemci pazarı küçülüyor,bu şekilde daha da küçülecek.
  • IBM İN BU FİRMALARI KARSILARINA ALIP BİRER TOKAT PATLATMASI GEREKİYOR...

ZAMANI GELDİ BENCE...
  • AMD İntele zamanında gel ringe çıkalım dediğinde İntel o ringe çıkmalıydı ama ses soluk çıkarmadılar bile şimde devran döndü ama muhakkak şampiyonluklar el değiştirecek hee benim için iyi ve daha ucuz olan kazansın önemli İntelmiş Amd imiş nvidiamış hepsi can hepsi canan :P
  • intel in dilinde kemik yok, boş boş konuşuyo...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1963bursa -- 11 Nisan 2008; 1:10:25 >
  • nvidia bu kumesin horozu benim demis ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Bakalım AMD-ATi bu gerginlikten faydalanabilecek mi bekleyip göreceğiz.

Umarım AMD-ATi bu fırsattan faydalanır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyler7

quote:

Orjinalden alıntı: your_rock

Nvidia pis koymuş Intel'e

Nvidia söylenecek herşeyi söylemiş walla hll olsun

Haklısın kardeş..

• quote:

Orjinalden alıntı: we_dream

haberin kendisi gibi başlık da "iddialı" olmuş. nvidia neden intelin dahili grafik çözümleriyle kendi harici ekran kartını karşılaştırmak gibi saçma sapan anlamsız bi olay yapmış anlamadım. kendi dahili grafik çözümleriyle karşılaştırsın bakalım X3100'ü. ayrıca AMD-ATi nin ve kendi dahili grafik çözümlerinin hangi oyunları çalıştırmadığını da açıklasın bi zahmet. hiçbirşey anlatmayan tablolarla ortalığı kızıştırmakla ne elde etmeye çalışıyor anlamış değilim

dahası Intel gibi çok büyük bi firmanın onboard çözümlerine bakarak yapacağı harici ekran kartları hakkında bi fikir edinmek ve çıkmamış kartlar hakkında yorum yapmak ne demektir biri anlatsın lütfen

Yukardaki alıntıyı örnek olarak aldım,bazı arkadaşlar sanırım haberi iyi okumamış/anlamamış.nVidia'nın burda göstermek istediği fx57'nin de yazısında belirttiği gibi
    quote:

Son olarak Intel'in harici ekran kartı pazarının geleceğine yönelik yaptığı karamsar öngörüler ve dahili grafik işlemcilerin önümüzdeki dönemde ön plana çıkacağına yönelik öngörülerine Nvidia cevap verdi
    intelin bu iddiasına cevap vermek.Mimariler ne kadar değişirse değişsin dahili bir ekran kartının harici bir ekran kartını performans olarak yakalayacağını pek sanmıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: veleciraptor

Valla benim hesap makinesi bile Intel'in ürettiği GPU'dan çok daha hızlı çalışıyordur. Intel herhalde saniyede 1 kare gösterebilirse GPU o oyunu oynatıyor diye düşünüyor

• şimdi güzel arkadaşlar, microsoft ile intel çaktırmadan bir anlaşmaya gidiyor gibiler. directx11, ray tracing üzerine olacağı söyleniyor. Ray tracing ile gpu yani ekran kartı ile yapılmayan bir işlem, tamamen işlemci gücü ile oluyor ve ekran kartlarından çok çok çok daha gerçekçi görüntüler elde ediliyor. İzlediğiniz tüm o animasyon filmleri ekran kartları ile değil işlemciler ile hazırlanmışlardır.

Eğer bu olanlar gerçekleşirse dahili ya da harici ekran kartı denen nesneye gerek kalmayacak artık. O zaman da nvidia'nın bu söylemleri iyice gereksiz olacak. Nvidia neden el altından via ile anlaşma yapmaya gidiyor sanıyorsunuz, zira adamlar saf değiller ve geleceği görebiliyorlar.
  • geberin çakallar
  • Alın size dx11 ve ray tracing ile ilgili bir yazı:

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=526&pgno=1

Bu söylenen olursa ekran kartları bir gereksizlik halini alacak. Aslına bakarsanız 8, 16 yok 32 çekirdekli işlemciler de aslında oldukça gereksiz. İntel ray tracingi oturtabilirse, çok çekirdekli işlemcileri anlam kazanacak ve pazarda statülerini koruma şansı edinecekler. Bu yüzden bu kadar uğraşıyorlar.
  • Bu kavga çok güzel oldu en çok bize yarıyacak gibi İntel gibi Tekelciliğe alımış ve daima piyasayı tekelinde tutmak isteyen bi firmaya çok güzel bi ders olmuş NVİDİA SLI destekli chipset desteğinin lisans haklarını vememekle çok akıllıca bi hareket yaptı bence

Bravo NVİDİA
  • quote:

Orjinalden alıntı: shanke

geberin çakallar

cpu/gpu teknolojisinin arifesinde nvidianın son çırpınışları.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aozer0085

quote:

geberin çakallar

nvidianın intele karşı yaptığı herşey kendi zararına olucaktır! sonuçta bir numaralı çipset ve cpu üreticisi..tilkinin dönüp dolaşıcağı yer kürkçü dükkanı demişler!

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: aozer0085

quote:

geberin çakallar

nvidianın intele karşı yaptığı herşey kendi zararına olucaktır! sonuçta bir numaralı çipset ve cpu üreticisi..tilkinin dönüp dolaşıcağı yer kürkçü dükkanı demişler!

Doğru söylemişsin tilki elinde sonunda kürkçü dükkanına geri dönecektir.
    Ama dönmeden önce biraz akıllanması için başından birşeyler geçmesi lazım.

• zararını nvidia çeker igp yle 9800 gtx i niye karşılaştırıyor anlamadım zaten intelin öyle bir idiaası yok şuan 2009 da da aynı şeyi söyleyebilir umarım nvidia çünkü ilk gerçek grafik kartı intelin o zaman geliyor
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.