Şimdi Ara

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi! (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
3
Favori
26.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın ki çıkışı canlı izleye bilecek miyiz? :)
  • Yaşasın iyi ki titan almamışım :Dreferans 780 bile alırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bir şey bulamadım onunla ilgili. Zaten bu gece sabaha kadar mesaideyim. Uyandığımda testler havada uçuşuyor olacak
  • 25 Mayıs 2012; 23:36:11 Şikayet Paylaş Cevap Alıntı PM
    Bunu öngöremeyecek ne var kardeşim. 2+2=4 eder kadar nettir bunun olacağı.

NVIDIA, kartların piyasaya giriş fiyatlarını düşük tutmak için maliyeti olabildiğince kısma yoluna gidiyor. Öyle ki, bnu kimi zaman abartıp, GTX 670'in referans modeli gibi saçma bir kart ortaya çıkartabiliyor. Birçok kişi 7970 ve 680'i kıyaslarken, yalnızca kartların fabrika çıkış hızlarındaki performanslarına ve fiyatlarına bakıyor; aradaki 1 GB'lik bellek farkı sanki hiç yokmuşçasına âdetâ görmezden geliyor sanki.

Unutulmamalı ki, her zaman için ihtiyacın asgari % 30 fazlasını karşılıyacak ürün alınmalıdır. Bu durum ekran kartlarında % 50'ye kadar çıkar bence. Bugün 2 GB'den fazla belleğe ihtiyaç duyan oyun olmadığı için şu an bu sorun pek hissedilmiyor ancak yarın-öbür gün bu net şekilde hissedilecek. Lâkin uyanık NVIDIA, o zaman da GTX 700 serisi kartlarını 3 GB olarak çıkartıp durumu yine kurtaracaktır.

Bunu bir yere not et istersen *Furious*.

Böcek grafik eli öpülesi bir adam. Tam bundan bir sene önce 700 serisinin 3gb bellek ile geleceğini bilmiş. Furious a da bunu biryere not et demiş.

Mesajın geçtiği link :http://forum.donanimhaber.com/m_61270655/tm.htm

• NDA öğleden sonra 5'te kalkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: s.s.s

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bunu öngöremeyecek ne var kardeşim. 2+2=4 eder kadar nettir bunun olacağı.

NVIDIA, kartların piyasaya giriş fiyatlarını düşük tutmak için maliyeti olabildiğince kısma yoluna gidiyor. Öyle ki, bnu kimi zaman abartıp, GTX 670'in referans modeli gibi saçma bir kart ortaya çıkartabiliyor. Birçok kişi 7970 ve 680'i kıyaslarken, yalnızca kartların fabrika çıkış hızlarındaki performanslarına ve fiyatlarına bakıyor; aradaki 1 GB'lik bellek farkı sanki hiç yokmuşçasına âdetâ görmezden geliyor sanki.

Unutulmamalı ki, her zaman için ihtiyacın asgari % 30 fazlasını karşılıyacak ürün alınmalıdır. Bu durum ekran kartlarında % 50'ye kadar çıkar bence. Bugün 2 GB'den fazla belleğe ihtiyaç duyan oyun olmadığı için şu an bu sorun pek hissedilmiyor ancak yarın-öbür gün bu net şekilde hissedilecek. Lâkin uyanık NVIDIA, o zaman da GTX 700 serisi kartlarını 3 GB olarak çıkartıp durumu yine kurtaracaktır.

Bunu bir yere not et istersen *Furious*.

Böcek grafik eli öpülesi bir adam. Tam bundan bir sene önce 700 serisinin 3gb bellek ile geleceğini bilmiş. Furious a da bunu biryere not et demiş.

Mesajın geçtiği link :http://forum.donanimhaber.com/m_61270655/tm.htm

Mesaj Tarihi: 25 Mayıs 2012; 23:36:11. 2 gün sonra 1 sene olacak. Vaaay be.

Ben de diyorum ki "Ben bu mesajı bir yerden hatırlıyorum."
    Mesajı Furious'a, yeni nikiyle sanırım _Dominic_Toretto_'ya yazmışım ama notu o değil de sen almışsın galiba.

@_Dominic_Toretto_:
    Evet usta. Ne diyorsun bu hususta?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 23 Mayıs 2013; 9:12:19 >

• GTX780'in hem GTX680'den hem de HD7970 GE'dan %25 kadar hızlı olduğu görülüyor. Bahsedilen sonuçların ortalamalarına Compute testler de dahil. Bu tip sentetik testlerde AMD kartlar, Nvidia kartlara fark atıyor. Benzer şekilde GK110 gpu'lu kartlar da GK104 gpu'lu kartlara fark atıyor. Özetle Compute sonuçlarını çıkardığımızda GTX680 ile HD7970 GE arasında pek fark kalmıyor. GTX780 de ikisine de benzer ölçüde performans farkı sunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

Orijinalden alıntı: Ripskill

Özel soğutmalı modelleri çıkınca hız aşırtma ile Titan olacak bir kart yapmazlar bana göre hocam. 1000$ boşa mı verdi millet o karta ? Ben şahsen almış olsaydım o kartı, dediğiniz gibi o.c ile titan olacaksa bu 780 bir daha nvidia falan almazdım.

Bu arada hocam, dün sormuştum görmediniz sanırım :) Tahminleri sürekli tutan birisi olarak özel soğutmalı modelleri TR de ne kadar olur fiyatlar oturmaya başlayınca ? :)

Dostum, fiyat tahminim sallamasyon olmayıp istatistiksel olarak yurtdışı/içpiyasa fiyatları arasında vergiler ve kar marjı gözeterek yapmaktayım. O sorunuza nerden bilebilirim ki bana soruyorsunuz, alemsiniz Şöle söyleyeyim sana geçen sene GTX 670 1000-1100TL arasındaydı di mi? şimdi fiyatı nasıl yine 1000-1100TL arasında. Yani değişen bir şey olmamış bu seride de değişen bir şey pek bekleme bence. Zira dolar kuruna bağlı fiyat daha da yükselebilir

Tamamen tahmine dayalı bir soru benimkisi :)) Sallamasyon da değilmiş hem, kesin doğru çıkar o vakit :) Oak gibi benim tahminim 1750-1900 TL arası olur özel soğumalı modeller, fiyatlar oturmamışsa tabi. Ona göre biraz da bu 780 i bekleyeyim diyorum yoksa gidip 7970 GE alacağım, bu tahminler önemli o açıdan.

• 780 in referansı da alınmaz ... ama iyi soğutan ve sessiz bir kart çıkarsa alınabilir titan ı oc ile yakalsada birşey ifade etmez bence sonuçta titanda oc oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

780 in referansı da alınmaz ... ama iyi soğutan ve sessiz bir kart çıkarsa alınabilir titan ı oc ile yakalsada birşey ifade etmez bence sonuçta titanda oc oluyor :)

aynen dedıkklerinize katılıyorum.
  • Sonun da duyuruldu

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 23 Mayıs 2013; 15:34:04 >

•  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

•  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

• Alacağım model belli

Gönül bunu almayı istiyor ama distribütörü uyuduğundan yaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 23 Mayıs 2013; 17:53:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Alacağım model belli

Gönül bunu almayı istiyor ama distribütörü uyuduğundan yaş

Hocam ben stoğun tasarımını çok beğendim. Stok alsak olmuyormu?

• Gigabyte GTX 780 Windforce 3x OC
    http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GeForce_GTX_780_OC/
    Titan sana güle güle
    Fiyatı:$650
    http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100007709&IsNodeId=1&srchInDesc=gtx%20780&page=1&bop=And&ActiveSearchResult=True&hisInDesc=780&PageSize=20

OC değerleri:(FPS değeri BF3'ten)
    GIGABYTE GTX 780 1035 MHz 1850 MHz 122.5 FPS
    NVIDIA GTX 780 1050 MHz 1865 MHz 113.6 FPS
    NVIDIA GTX TITAN 990 MHz 1780 MHz 128.7 FPS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barış26 -- 23 Mayıs 2013; 16:35:11 >

• Aynen beklenilen kart.

Kırpılmış Titan ve fiyatı 650 dolar olacak. Özel soğutmalı modeller belki daha fazla olabilir.

Performansı Titanın ensesinde.

Bence gayet güzel bir kart.

Fakat Türkiye de gene az rabet görecektir. Beklenti TR de bu kartın 680 fiyatına satılmasıydı ama tabi bu en fazla bir hayal olurdu.

780in OC potansyeli de güzel ama Titan ın biraz daha avantajı var OC da.

Kısacası harika bir kart.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.