Şimdi Ara

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi! (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
897
Cevap
3
Favori
26.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Patronage

quote:

Orijinalden alıntı: donanimuzmani

GTX680 'leri özel bios ile GTX770 'e dönüştürme olayına ne diyorsunuz beyler? Yarın GTX770 'ler satışa çıkınca bir kişi sevabına deneyiverse diyorum aradaki farkı görmek adına.

GTX 770 30 mayısta çıkıyor yarın sadece GTX 780 çıkıyor Ancak hemen yarın satışa çıkacağını sanmıyorum :)

Öyle mi ben tersini biliyordum. Neyse öğrenmiş olduk.

• gtx 680 cıler pusuya yatmıs bıos beklerler artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

gtx 680 cıler pusuya yatmıs bıos beklerler artık

ben bekliyorum şuanda desem yalan olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R-10 -- 22 Mayıs 2013; 16:44:53 >
  • http://videocardz.com/41960/first-geforce-gtx-780-review-leaks-out-inno3d-gtx-780-ichill-exposed

evet oyun testleri geldi. kart 7970ghz den yüzde 22, gtx680 den yüzde 27 iyi. titandan da yüzde 8.5 kötü.
    bir kişinin derli toplu hazırlaması lazım mesajı ben üşendim
  • Büyük bir zevkle

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

@Zero Limit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 22 Mayıs 2013; 23:25:53 >

• 650 dolar olacakmış
  •  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

• quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

650 dolar olacakmış

özel soğutmalı olan model. normaldir 650$

Hayvan gibi soğutucu koymuşlar bununla bir de boşluk bırakıp kullanmak gerektiğinden 4 slot yer kaplar bu ya

birde 8+6pin power koymuşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 22 Mayıs 2013; 20:40:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

650 dolar olacakmış

dostum baştan sona okursan, testler tamamen referans kart testleri, oysa özle soğutmalı o model 1006-1046 hızlarında gelecekmiş.

yani verilen fiyat özel soğutuculunun fiyatı değil. o sadece göstermiş nasıl olacağını
  • quote:

quote:

quote:

650 dolar olacakmış

dostum baştan sona okursan, testler tamamen referans kart testleri, oysa özle soğutmalı o model 1006-1046 hızlarında gelecekmiş.

yani verilen fiyat özel soğutuculunun fiyatı değil. o sadece göstermiş nasıl olacağını

Paylaşım yapmaktan daha detaylara bakamadım

hem ben anlamam aga Vatan bil. dan kapı gibi senedim var

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

1 USD = 1,855 TL
    %25 indirimli 749$+KDV=1640TL

• referans tasarım hava soğutma ile 1.18 ghz e kadar çıkmış %106 gibi harika bir power limitle diyor. bu da toplamda yüzde 14 performans kazancı sağlıyormuş.
  • quote:

referans tasarım hava soğutma ile 1.18 ghz e kadar çıkmış %106 gibi harika bir power limitle diyor. bu da toplamda yüzde 14 performans kazancı sağlıyormuş.

Benden söylemesi arkadaşlar..! Bu kart OC ile bildiğiniz GTX Titan

2SMX ünitesinin de kapatılmıuş olması OC a olan tepkisinin daha iyi olacağının bir işaretiydi umarım öylede olacak.
  • Özel soğutmalı modelleri çıkınca hız aşırtma ile Titan olacak bir kart yapmazlar bana göre hocam. 1000$ boşa mı verdi millet o karta ? Ben şahsen almış olsaydım o kartı, dediğiniz gibi o.c ile titan olacaksa bu 780 bir daha nvidia falan almazdım.

Bu arada hocam, dün sormuştum görmediniz sanırım :) Tahminleri sürekli tutan birisi olarak özel soğutmalı modelleri TR de ne kadar olur fiyatlar oturmaya başlayınca ? :)
  • 700 serisi de dx11.1 tam olarak desteklemiyormuş. tamam sinek küçük ama mide bulandırıyor.
    nvidia dx 11.1 e ait bazı özellikleri kepler gpusunda donanımsal seviyede desteklemiyoruz demiş. ancak desteklenmeyen komutlar 2d de uygulanacak özellikler olduğu için biz 3d performansı üzerinde durduk demiş.
    benim makalelerden anladığım kadarı ile dx11.0 ile 11.1 arasında ki en önemli ayrım, windows 8 de ie10 ve modern arayüzde 2d çizimlerde 16xaa ya kadar köşe düzeltme uygulanabiliyor. (2d oyunlar ve browser oyunları da söylenebilir)
    microsoft directx11.1 önem vermeseydi windows 7 ye de getirirdi. yine geleceğe yönelik bir planlar var demek ki onu silah olarak bekletiyor.
    arkadaş bu nvidia adamı niye paranoyalara sokar hep.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ripskill

Özel soğutmalı modelleri çıkınca hız aşırtma ile Titan olacak bir kart yapmazlar bana göre hocam. 1000$ boşa mı verdi millet o karta ? Ben şahsen almış olsaydım o kartı, dediğiniz gibi o.c ile titan olacaksa bu 780 bir daha nvidia falan almazdım.

Bu arada hocam, dün sormuştum görmediniz sanırım :) Tahminleri sürekli tutan birisi olarak özel soğutmalı modelleri TR de ne kadar olur fiyatlar oturmaya başlayınca ? :)

Bunun örneklerini gördük dostum benchmark olarak bir titan olamasada oyun da FPS olarak bir fark kalmaz

• Benim de tek istediğim oyun performansı zaten,sonuçta kartı aldıktan sonra 3dmark kastıracak bir kullanıcı değilim. Şu 2. soruma da tahmini bir cevap alsaydım çok iyi olurdu :)
  • quote:

700 serisi de dx11.1 tam olarak desteklemiyormuş. tamam sinek küçük ama mide bulandırıyor.
    nvidia dx 11.1 e ait bazı özellikleri kepler gpusunda donanımsal seviyede desteklemiyoruz demiş. ancak desteklenmeyen komutlar 2d de uygulanacak özellikler olduğu için biz 3d performansı üzerinde durduk demiş.
    benim makalelerden anladığım kadarı ile dx11.0 ile 11.1 arasında ki en önemli ayrım, windows 8 de ie10 ve modern arayüzde 2d çizimlerde 16xaa ya kadar köşe düzeltme uygulanabiliyor. (2d oyunlar ve browser oyunları da söylenebilir)
    microsoft directx11.1 önem vermeseydi windows 7 ye de getirirdi. yine geleceğe yönelik bir planlar var demek ki onu silah olarak bekletiyor.
    arkadaş bu nvidia adamı niye paranoyalara sokar hep.

Bu dediklerinizi birkaç kere daha gördüm.Gerçekten böyle bir durum var mı ? Dediğiniz gibi ufak bir fark ama, getirisi ne kadar olacak bilinemezde.Tabi DX 10 - DX 10.1 gibi olacaksa, düşünmek bile gereksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

hooop hadi bakalım 4 5 sene evvel gtx280 600 liraydı,sonra gtx480 çıktı 800 liraydı,gtx580 çıktı 1100 liraydı,680 çıktı 1400 ve 780 geliyor 1700 5 sene sonra ev fiyatına ekran kartı alırsınız.
    bazılarıda çıktı diye seviniyor bende onu hiç anlamıyorum ekran kartı manyakları baya var gerçekten gece gündüz monitorun içine girip oyunlarda detay arayan ,hadi lan hadi 2 fps daha artsın diye karta eşşek gibi binen,50 fps aldığı halde 60 fps alayım diye bir üst modele geçen yurdum tüketicilerine sevindirici haber onlara selam olsun.gtx 670 bile aldığıma pişmanım(gerçi beleş gibi birşey oldu ama) olmasada olurdu forevırrrrr 570

Bu arada titanla arasında baya fark olacaktır,titanı yakalayamaz diye düşünüyorum.İlerde driver eklentisiyle falan belki birşeyler yaparlarda ozamana kadarda 880 çıkar yenilik çok yok görüyoruzki gene 384 bit rop sayısı aynı core eklemişler biraz 770 desen 680le aynı ,ne anladım bu işten.760ı merak ediyorum belki o insanlara biraz alınabilir ve performanslı gelebilir hoş onuda 900tlden açarlar ya şimdi.

gtx260..449$
    gtx280..649$
    gtx480..499$
    gtx580..499$
    gtx680..500$

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_NVIDIA_Graphics_Processing_Units#GeForce_700_Series

görüleceği üzere gtx 200 seri hariç dolar basında değişmemiş, değişen TL nin değer kaybı. O sebepten 600...800...1100...1400...1800TL gibi rakamlar görüyoruz. Allah daha beter devüliasyondan korusun. AMİN! zatan şu sıralar yükselişe geçti dolar 1,86

• quote:

Orijinalden alıntı: Ripskill

Özel soğutmalı modelleri çıkınca hız aşırtma ile Titan olacak bir kart yapmazlar bana göre hocam. 1000$ boşa mı verdi millet o karta ? Ben şahsen almış olsaydım o kartı, dediğiniz gibi o.c ile titan olacaksa bu 780 bir daha nvidia falan almazdım.

Dostum, fiyat tahminim sallamasyon olmayıp istatistiksel olarak yurtdışı/içpiyasa fiyatları arasında vergiler ve kar marjı gözeterek yapmaktayım. O sorunuza nerden bilebilirim ki bana soruyorsunuz, alemsiniz Şöle söyleyeyim sana geçen sene GTX 670 1000-1100TL arasındaydı di mi? şimdi fiyatı nasıl yine 1000-1100TL arasında. Yani değişen bir şey olmamış bu seride de değişen bir şey pek bekleme bence. Zira dolar kuruna bağlı fiyat daha da yükselebilir

• quote:

quote:

quote:

hooop hadi bakalım 4 5 sene evvel gtx280 600 liraydı,sonra gtx480 çıktı 800 liraydı,gtx580 çıktı 1100 liraydı,680 çıktı 1400 ve 780 geliyor 1700 5 sene sonra ev fiyatına ekran kartı alırsınız.
    bazılarıda çıktı diye seviniyor bende onu hiç anlamıyorum ekran kartı manyakları baya var gerçekten gece gündüz monitorun içine girip oyunlarda detay arayan ,hadi lan hadi 2 fps daha artsın diye karta eşşek gibi binen,50 fps aldığı halde 60 fps alayım diye bir üst modele geçen yurdum tüketicilerine sevindirici haber onlara selam olsun.gtx 670 bile aldığıma pişmanım(gerçi beleş gibi birşey oldu ama) olmasada olurdu forevırrrrr 570

Bu arada titanla arasında baya fark olacaktır,titanı yakalayamaz diye düşünüyorum.İlerde driver eklentisiyle falan belki birşeyler yaparlarda ozamana kadarda 880 çıkar yenilik çok yok görüyoruzki gene 384 bit rop sayısı aynı core eklemişler biraz 770 desen 680le aynı ,ne anladım bu işten.760ı merak ediyorum belki o insanlara biraz alınabilir ve performanslı gelebilir hoş onuda 900tlden açarlar ya şimdi.

gtx260..449$
    gtx280..649$
    gtx480..499$
    gtx580..499$
    gtx680..500$

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_NVIDIA_Graphics_Processing_Units#GeForce_700_Series

görüleceği üzere gtx 200 seri hariç dolar basında değişmemiş, değişen TL nin değer kaybı. O sebepten 600...800...1100...1400...1800TL gibi rakamlar görüyoruz. Allah daha beter devüliasyondan korusun. AMİN! zatan şu sıralar yükselişe geçti dolar 1,86

evet tabi olayın anlatmak istediğim kısmıda oydu ya,yurdum tüketicileri dedim hatta orda ben yıllar önce 650ye falan almıştım 280i ,ozamanın en iyi kartıydı şuan bakıyosun en iyi kart tek gpuda 780 diyelim,1700tl ,aradaki farka bak yav.650ye şimdi 660 alınmıyor.Bizim ülkeye giren mallar,hem dolardan hemde kdvden darbeyi yiyor 500liralık eşya oluyor 1000 lira 40bin tllik audi giriyor türkiyeye 100bin tl ve bizim millet halen 10fps için elindeki 680i satıp 780 alıyor daha alan yoktur ama 2 hafta sonra göreceksiniz,eskidende böyle olmadımı 580i satıp 680e geçtiler bellek sorun dediler falan filandı 580le halen bf3 oynanmıyormu oyun aynı oyun motorları aynı kartlar farklı ve üstelik 700 800tl bine bine geliyor
    yurtdışındaki adamın zaten ekran kartında kaybı yokki sevinirler 780 çıktı diye fiyat sabit çünkü ama darbeyi biz yiyoruz bide ön sipariş davası varki aboooo adamlar 2500 deseler basıp alanlar var.

GTX280 nin fiyatını bulmakta zorlandım biraz ama araştırmak faydalı oldu bak. Dediğin gibi o zamanın en baba kartıymış. Bende ezberden firmaların kart fiyatlarının hep yüksek çıkardıklarını sanırdım. Öyle olmadığı açık. BURADA ki linke bakarsanız o zamanın kartlarının shader frekansının ne kadar yüksek ve aynı zamanda bellek bant genişliklerinin ne kadar geniş olduğu görüp hatırlayacaksınız hatta gtx280 512 bit miş o zamanlarlar. Şimdi 384bit kart çıktı diye neredeyse göbek atacaz

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

Bir kaç resim koyayımda nostalji olsun

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 22 Mayıs 2013; 22:03:46 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.