Şimdi Ara

Nvidia GeForce RTX 4090 tanıtıldı! İşte en güçlü oyuncu kartı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
6.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

4080 için 30 bin 4090 için 40 bin TL olsa bile almam ben gidip bide powere para bayamam, 3090 en azından power yeniletmez, 300 fps yerine 200 fps ile oynar geçerim. ha ciddi güzel bir fiyat bulursam başka tabi ama bunlar hikaye kimse 4090'ı 40 45den aşşagı alamaz Türkiyede.

• Bir oyun oynanacak diye bir sisteme araba parası verilmez.Yaziktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kart hangi işlemciyle beslenecek acaba? Sistem kurmaya kalksan 100.000TL felan gidecek sanırım. :)

• Jaime Wolf J kullanıcısına yanıt

Aynen öyle be hocam..

• Evi arabayı satıp almak lazım(ironi :))

• EnergyHill kullanıcısına yanıt

Araba da kalmadı bu fiyatlara artık.

• Herkes ekran kartı fiyatlarından bahsetmiş ama... Bu ekran kartını sürmek için ihtiyaç olunan sistemin kendisi ekran kartından daha pahalı olacaktır.

4080 - 4090 gibi ürünler oyuncu ürünü değil artık, başka bir boyut.

4070 - 4060 çooooook daha tatmin edici olacaktır.

• Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt

santal ne kardeş?

• miningden çıkan yüzbinlerce gpuyla rekabet edebilmeleri için birşeyler yapmaları lazım...

• oinblgue kullanıcısına yanıt

Bilmediğiniz şeyler hakkında konuşma alışkanlığınız beni benden alıyor. Ya bilmiyorsan sus yani neden konuşuyorsun?

Hadi sistemi çin kerhanesine çevirdin, 20W çeksin hepsi. Senin monitörün bilgisayar psusundan DC mi alıyor? Hadi onu da başardın diyelim, sonuçta yeterince rednecksen başarılmayacak iş değil, o da çekmez de 50W çeksin. İşlemcini intelden aldın 300W çeksin o da. 1200W yeterli şu durumda değil mi? Her 1200W değil işte, ama senin o konudan haberin yok. 3000 serisinin üst seviye kartlarının temel sıkıntısı yüksek tdp değil çok yüksek transientlardı. Mesela 10msliğine 1200W çekiyor gpu, bunlara transient load deniyor. SFX psuları alırken sistemin çekeceği totalin üzerine %50 koyarak al diye tavsiye edilmesinin sebebi de bu. Çünkü bu transientlar dc tarafındaki bir çıkış kapasitöründen karşılanıyor, o kapasitörün çok büyük olması gerekli. Yani 600W bir atx psu 800W bir sfx psudan teorik olarak transientlara karşı daha iyi durumda olabilir. Buradan da anlıyoruz ki bir psu 1400W güç verebiliyor olunca transient loadlardan daha az "etkileniyor" olmuyor. Yoksa herhangi bir amd işlemciyle o ekran kartı 850W psuyla kullanılabilirdi, ki halen bu teorik olarak mümkün sadece çok büyük kapasitör(ler) lazım.

Rica ediyorum yarım yamalak sağdan soldan duyduklarınızla konuşmayın artık. Şu forumdaki postların %85i çer çöp sizler yüzünden.

• (Yeni ekran kartlarında PCIe Gen 5 ve ATX 3.0 uyumlu güç kaynaklarının kullanılması PCI Sig platformu tarafından tavsiye ediliyor.) Olmazsa ne olur bilen var mı? Daha geçen ay Asus Rog Thor 1200w güç kaynağı aldım. Muhtemelen desteklemiyordur.

• 3060lar 7binlerde, tilar 9binlerde.4060 ne zaman gelir kaça gelir acaba beklesek mi 2.el ti alıp geçeyim mi..

• nexx45 N kullanıcısına yanıt
    geleceği de düşünmek lazım 3050 bugün yetse bile(yetiyor diyene) yarın yetmecek birazda ömrü olmalı.

• Shiningeagles24 kullanıcısına yanıt

Gtx 750 ti kullanan ben  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • handali H kullanıcısına yanıt
    youtube
    Purchase a Seasonic FOCUS Power Supply at https://geni.us/F7w6w4gLearn about the new ATX 3.0 standard.Leave a reply with your requests for future episodes, o...
    https://www.youtube.com/watch?v=EGHyDuPG1ks
  • ¿4090 Ti nerde?

• loses kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    İmla hatası hemen düzeltiyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.