Şimdi Ara

Nvidia GeForce RTX 4090 tanıtıldı! İşte en güçlü oyuncu kartı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
2
Favori
6.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1100$ a satılan Iphone 14 Pro Max Türkiyede vergi+kar payı nedeniyle 50.000TL olduguna göre, Rtx 4090 piyasaya 1600$ dan girdiğinde Türkiye de ki fiyatı en az 75.000 TL olacak.

Bir de kartın 800Watt çektiğini düşünürsek, yeni alınacak yeni nesil Power ile beraber 85.000 TL'ye alıp kullanacak olana şimdiden hayırlı ugurlu olsun :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oinblgue -- 20 Eylül 2022; 20:26:30 >
  • Böyle kartlar geldikçe oyunların minimum sistem gereksinimlerinde 2060 görürüz artık. Nasıl olsa kartlar güçleniyor demi?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Spider_hip kullanıcısına yanıt

Ben 3060ti yi 7 ay kadar i5 4690 la kullandim daha bu ay i5 12400 le tamam performans kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oinblgue kullanıcısına yanıt
    yanılıyorsunuz telefonlarda ilave vergilendirme var PC bilesenlerinde ilave vergilendirme yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kampec

Ortalama 500W desek günde 5 saat oyun oynanırsa aylık 200TL faturaya ekleme yapıyor.

Ciddi rakammış 1 sene önce depo doldurup 1 ay gezerdim arabayla :)

• ulayrason U kullanıcısına yanıt

Geçen sene de böyle bir diyaloga girmiştik bir arkadaşla, sonra o da sizin gibi fiyatı görünce şaşırmıştı inşallah bu sefer vergi+kar payı dediğiniz gibi kartların yurt dışı fiyatının 3 katına satılmasını engeller :D

Şimdi birde yüksek döviz kuru problemi var üstüne haydi hayırlısı bakalım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oinblgue -- 20 Eylül 2022; 20:44:33 >
  • RTX 4090 beklendiği gibi. İş yükü yoğun olanlara epey fayda sağlayacak gibi görünüyor.

RTX 4070 (4080 12GB) ve RTX 4080 epey pahalı. AMD tarafında rekabet gelecek mi merak ediyorum. Fiyat olarak tabi.

• Daha yeni 3080 aldım kullanamadan eskidi bile..

• 2. el 3090 i 700€ ya almak mi yoksa sifir 4080 1k€ ya almak mi daha mantikli olacak simdi asil soru o. Ne yazikki sfx psum kaldirmayacagi icin 4090 hayal  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi loses -- 20 Eylül 2022; 21:8:31 >
  • Tek 16 pib girişi nasıl bisey acaba şuan herhangi birinin elinde en baba power ax 1600 i de bile böyle bir giriş yok diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam parasal anlamda özgürlüğümü kazandığım zamanlarda oyunları bıraktım/bırakıyorum. Hayat çok ilginç..

• TR_mahmutpek kullanıcısına yanıt
    Vakit yok ki birader. Hayatın paradoksu işte.

Bence beklemek lazım fiyatlar üzerine ahkam kesmeden önce. TR satış fiyatı $2000 civarı duyurulan 3090 Ti modellerini 35k bandına bulmak mümkün. 40k civarı beklemek hayalcilik olmaz. 50k üzeri şaşırtır açıkcası.

Tabii kur sabit kalırsa. :P

• cengiz4565 C kullanıcısına yanıt
    Abi niye çöp olsun. 3060 Ti bir önceki jenerasyonun belki de en iyi fiyat/performans oranına sahip kartı. 1080p monitörün varsa zaten 3070 üzeri gereksiz.

• 3090 Ti akakçeye yazınca 35k seviyesi var. Fiyat araştırmanı yenilemeni tavsiye ederim.

• Jaime Wolf J kullanıcısına yanıt

Kaba hesap şart hocam, dediğim gibi 4090'ın çektiği güç belli 750-800 Watt OCSİZ.

Sstemde rgb fan sistemi 360mm işlemci soğutucu ve 144Hz üstü monitör var ise need 1400Watt+ power.

Kaç kişide 1400+ power var??

Çıkacak powerler buna göre olacak ve en dandik model olanı bile 10.000 TL üstüne satılacak,bu çok net.

Sizin iyimser tahmininize göre kart 40 bin TLden girse bile otomatik olarak cepten çıkacak cash 50.000TL+ olacak.

• Rtx 3050 dâhil yeterli

Bilgisi olan için

o ona engel olmaz ben sadece ilaveten bir vergi olmadığını söyledim.
    yoksa Türkiye'de herkes hak hukuk dürüstlük adelettten bahseder ama takı kendisine fırsat geçene kadar geçti mi de sovdugu nefret Allah belasını versin dediği kişi gibi olurlar.

• ulayrason U kullanıcısına yanıt

kesinlikle katılıyorum hocam :) 4000 serisi çıkıyor piyasaya ama hala 3090-3090Ti Türkiye fiyatlarının haline bakın :D trajıkomik bir ülkedeyiz yazık.

• o fiyata gelsin hemen alayım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.