Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Nağber insafsızla kulübü  

Seni kartsız mı bıraktılar canım benim? NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Bak biz onboard takılıyoruz...

• Ben kendimi kartsız bıraktım 2 tane kartı yok parasına verdim bi iyilik meleği ben varım sanki canım sıkkın. Dün akşam 1080Ti sini 7000TL ye satana 6500 veriyim dedim 6750 olsun dedi , 2080ti sini 7000 diyen birine yazdım 6500 e verdim kapora aldım dedi , bende iyi vermişsin ben 6750 verirdim dedim , 250 lira için satmayım adamı 7000 verirsen sana veririm dedi. İlginç günlerden geçiyoruz. Bu işin ucu amd ye yarar yazın kenara.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Ben kendimi kartsız bıraktım 2 tane kartı yok parasına verdim bi iyilik meleği ben varım sanki canım sıkkın. Dün akşam 1080Ti sini 7000TL ye satana 6500 veriyim dedim 6750 olsun dedi , 2080ti sini 7000 diyen birine yazdım 6500 e verdim kapora aldım dedi , bende iyi vermişsin ben 6750 verirdim dedim , 250 lira için satmayım adamı 7000 verirsen sana veririm dedi. İlginç günlerden geçiyoruz. Bu işin ucu amd ye yarar yazın kenara.

1080 Ti 7K mı? NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Ben de malum biliyorsun, sıfır 1660 S'i yok parasına verdim denebilir. Biz galiba dediğin gibi iyilik meleği olduk, ne diyelim en azından benim açımdan ihtiyacı olan SK'ya verdim diye avunuyorum.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Hocam biraz kalın kafalıysam kusura bakmayın:) şu işaretlediklerimi takmam gerekiyor sanırım. Mevzulara o kadar uzağım ki bir yaştan sonra öğrenmek zor sanırm

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

Hocam biraz kalın kafalıysam kusura bakmayın:) şu işaretlediklerimi takmam gerekiyor sanırım. Mevzulara o kadar uzağım ki bir yaştan sonra öğrenmek zor sanırm

Estağfirullah,

Geçen sayfada NV'nın görseli paylaşılmıştı. Görseldeki gibi bu kablolar PSU üzerinden 2 ayrı kanaldan geliyorsa sıkıntı yok. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Bugun itibari ile Palit RTX 3090 gaminpro (OC olmayan) almış bulunmaktayım klube ekleyin.. 9900k var ama Ryzen 5900 almayı planlıyorum o zamana kadar belki kutudan çıkarmam belki açarım biraz ruh halime bağlı genel olarak bi 3dmark falan yaparım heralde ..

• quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

Bugun itibari ile Palit RTX 3090 gaminpro (OC olmayan) almış bulunmaktayım klube ekleyin.. 9900k var ama Ryzen 5900 almayı planlıyorum o zamana kadar belki kutudan çıkarmam belki açarım biraz ruh halime bağlı genel olarak bi 3dmark falan yaparım heralde ..

Rendercilar gelmeye başladı konuya hayırlı olsun , CPU Intel ya viewportta yada gpu renderingde nasıl fark çıkıyor , kartı açarsan yazarsan sevinirim hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 30 Ekim 2020; 15:4:33 >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

sadece oyun oynuyorum artık ama monitorum PG27UQ 4K 144hz 2080ti tam besleyemiyor birazda gereksiz oldu ama bi zevkim donanım var..

• EcZaNeT kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun güçlü kart hocam

• Merhaba arkadaşlar , bende 2 hafta önce INVENTUS tan evga rtx3080 scx3 ultra almayı başaranlardan birisiyim. Nvidianın oyun kampanyası olan Watch dogs Legion u İNVENTUS a sordugumda haberdar olmadıklarını falan söyleyip geçiştirdiler. acaba aranızda benim gibi inventustan 3080 alan ve kod alabilen varmıdır.

• Evet, 2 günlük testler sonucunda artık elimde bir çizelge mevcut. Asus RTX 3080 TUF (Non-OC) olan karta sahibim. Açıkçası, daha önce bu kadar sessiz bir kart kullanmamıştım, o konuda gerçekten şaşırdım.

Testleri yaparken çok yorulduğum için yalnızca Stock Performance BIOS ve Performance BIOS Undervolt seçeneklerini karşılaştırdım. Normalde Overclock da yapıp deneyecektim fakat uğraşmak gözümde büyüdü, belki daha sonra diyebiliriz. Undervolt ile uğraşırken aslında o kadar kolay olmadığını gördüm zira GPU Boost algoritması gerçekten olayı b*k etti bir yerden sonra.

Örneğin, kartın mV/Mhz değerini 0.925/1935 olarak ayarlamanıza rağmen, bunu hangi derecede ayarladığınıza bağlı olarak otomatik Curve değiştiren bir sistem mevcut. Hal böyle olunca 35 derecede yapılan Curve ile, 55 derecede yapılan Curve bir olmuyor. 1935 olarak ayarlanan Mhz, 1980'e Boost edebiliyor, ya da 1890/1905 aralıklarında tıkanabiliyor. Bunu aşmak için Operating Temps dediğimiz ideal bir derece bulup, o aralıkta Undervolt uyguladım ve 0.925/1935 olan değer en fazla 1965'e Boost edip, herhangi bir PerfCap'e rastlamazsa 1950'de sabit kalıyor 54-65 derecelerinde. Bu şekilde aşağıdaki çizelgedeki tüm testleri sorunsuz biçimde tamamladım.

Testleri kapsamlı tutmaya çalıştım, en kallavi RT oyunlar da mevcut -ki dengesizlik olduğunda çatlasın diye. Örneğin, aşağıda Undervolt test değerlerim mevcut. Görüldüğü gibi +700 Memory bastığımda Time Spy Stress testi geçmiş olsam dahi Metro Exodus direkt olarak sorunu gördü zira RT çekirdekleri de ısındığı için maksimum gücü bindiriyor. Metro Exodus'un DLSS açmadan safi Ray Tracing modunu geçen ayarı stabil olarak kabul ettim -ki 25 dakika Control RT ve RT/DLSS kombinasyonlarını sorunsuz bitirdi. Kallavi ve OC dengesizliklerini anında yakalayan bir diğer oyun da Control tabii ki.

Dereceler için yanlışlıkla Auto fan modunda başladığım için o şekilde tuttum, dolayısıyla fiks fan mevcut olmadığından UV'nin ne kadar etki ettiğini tam anlamak Average skorlara bakarak biraz güç. Onu denemek için akşama Metro Exodus Pure RT Benchmark açıp, sabit fan hızında hem stok hem de UV modlarını test edeceğim. Oradan sanırım ne kadar fark olduğu ortaya çıkacaktır. Kart ne yaparsam yapayım 0.925/1935'in üstünde durmuyor. 0.925 ile 1980'e Boost ettiğinde anında kapatıyor mesela. Gerçi bu hali de yetiyor zira ortalama %11.5'luk bir düşüş sağladı ve Coil Whine olayını neredeyse tamamen halletti diyebiliriz.

Control ve Time Spy'da bazı yerlerde PerfCap Power olarak tıkanmalar yaşıyor (Control'de çok çok minimum, Time Spy'da ise Graphics 2'de son kısımlarda) ama bunu stok ayarlarda da yapıyor dolayısıyla pek sorun oluşturmayan bir şey. Testlerin hepsinde Power Limit %117 ile 375W olarak ayarlandı ve o şekilde gerçekleştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 30 Ekim 2020; 18:7:6 >

• Blackworms kullanıcısına yanıt

Elinize sağlık, hayırlı olsun. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

İlk fırsatta detaylı inceleyeceğim ve tam olarak stabil kullandığınız değerler ile beraber kulübe ekleyelim.

*Herkesin malumu; İzmir’de üzücü bir deprem yaşandı. Ülkemize geçmiş olsun.

• Blackworms kullanıcısına yanıt

Eyvallah, elinize sağlık emek sarfetmişsiniz.Benim de almayı düşündüğüm kart düz TUF olduğu için iyi bir referans olacak bana.

Alıntı

metni:
    Gerçi bu hali de yetiyor zira ortalama %11.5'luk bir düşüş sağladı ve Coil Whine olayını neredeyse tamamen halletti diyebiliriz.

Aslında burada tam kazançtan bahsedebilmemiz için güç değerini baz almamız lazım,o da %8,5.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 30 Ekim 2020; 18:16:3 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt

İstanbulda'da deprem oldu ama fazla hissedilmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Ekim 2020; 18:59:30 >
  • Bu arada Asus kartları iCue'dan kontrol edebiliyorsunuz fakat Asus'un uygulaması yüklenmeli Asus Crate ya da Asus Sync midir, çalışmak zorunda değil. Yalnız bu uygulama arkaya rahat 10-11 tane farklı farklı uygulama yüklüyor tam bir Bloatware. O yüzden kaldırdım tamamıyla Revo Uninstaller ile, RGB'yi kontrol etmiyorum. Salak adamlar öyle bir yazılım yapmış ki inanılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 30 Ekim 2020; 19:40:37 >
  • NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

GIGABYTE announces GeForce RTX 3080 AORUS XTREME WaterForce WB

ASUS equips GeForce RTX 3000 series cards with water coolers from EKWB

@xdeliruzgar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 30 Ekim 2020; 20:19:24 >

• palit 3080 oc stock kullanıyorum,ekleyebilirsiniz

• Tuf 3080 İle bende katılmaya hazırım. Testler içinde yardım bekleniyor. Oc yapan biri değilim fazla bilgim yok kart değerlerini göstermek amaçlı yardım etmeye ve yardım almaya hazırım :)

• Darbogaz dargobaz dedikleri bu mu acaba? Wow 2k full ayarlarda ekran kartım %54 ile çalışıyor ve 70 80 fps alabiliyorum.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.