Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben -280 verip okeyledim sonra 875mV hizasındaki noktayı 1950 yapıp okeyledim. Rdr2 nin testine başladım başlar başlamaz oyunu kitledi. Aynı şekilde 1925 yaptım yine kitledi 1900 de geçti. Sonra 1910 çıktım kitledi. En son 1905 de testi tamamladı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Hmm anladım hocam, 0,9 v dene istersen birde. O zaman geçebilir testleri sanırım.

Edit : Bu arada asusun sitesinden son biosu da indirip yüklemiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 27 Ekim 2020; 20:35:56 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu Ampere'ler sanki çok iyi olacakmış da olamamış gibi geliyor. 3070 için de hissettiğim şey bu. Aslında Turing'lere göre çok çok iyi durumdalar. Ama yeterince iyi gelmediler sanki. Fiyatlar hala biraz yüksek kalıyor. Bellek miktarları düşük. Güç tüketimleri yüksek. Oc tarafı fazlaca kısılmış. Sanki bu sefer Amd'nin hamlesiyle Ampere'ler olması gereken yere gelecek gibi hissediyorum. Umuyorum öyle olur. Yoksa Nvidia malı götürmeye devam edecek.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Orijinalden alıntı: mamad

Bu Ampere'ler sanki çok iyi olacakmış da olamamış gibi geliyor. 3070 için de hissettiğim şey bu. Aslında Turing'lere göre çok çok iyi durumdalar. Ama yeterince iyi gelmediler sanki. Fiyatlar hala biraz yüksek kalıyor. Bellek miktarları düşük. Güç tüketimleri yüksek. Oc tarafı fazlaca kısılmış. Sanki bu sefer Amd'nin hamlesiyle Ampere'ler olması gereken yere gelecek gibi hissediyorum. Umuyorum öyle olur. Yoksa Nvidia malı götürmeye devam edecek. 

Günlerdir art arda gelen sızıntılar da bu gibi düşünceleri gayet destekler nitelikteler. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Ti veya SUPER, isim her ne olursa olsun bolca versiyon göreceğimiz kesin.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

3070 8gb aldıktan 1 kaç ay sonra 10 gb 3070 ti çıkar ise 100-150 dolar fark ile üzülürüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

3070 8gb aldıktan 1 kaç ay sonra 10 gb 3070 ti çıkar ise 100-150 dolar fark ile üzülürüm.

Çıkacak zaten onun kaçarı yok.

3070-80 arasında yeterince boşluk var ve o boşluğa AMD tarafından kart gelmesi yüksek ihtimal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt

Bak satarım elinde patlar sonra :). Saka bir yana 3070 guzel kart oldu.

Birde bu uv işi hic bana gore birsey degil. Bendeki mantık tam tersi seklinde calısıyor. Karta blok takıp gidebilecegi en ust seviyeye kadar cıkarmak istiyorum.

• xdeliruzgar kullanıcısına yanıt

Gönder gelsin elimde filan patlamaz 500 lira ucuza veririz hepi topu bu olur yani NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Arkadaşlar merhaba. Asus rog strix 3080 oc ile almış olduğum 3dmark sonuçlarını paylaşıyorum.

Overclock bir kart için bu sonuçlar normal mi ? yoksa biraz düşük mü?

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silence2008 -- 29 Ekim 2020; 1:7:3 >

• Watch Dogs Legion pek de anlatıldığı gibi bir vram tüketimine sahip değil. Yine yalan dolan, sanki bizler oynayınca ortaya çıkmayacak bu durum.

4K, tüm ayarlar ultra, RTX on, DLSS off:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 29 Ekim 2020; 2:7:12 >
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt

Bu işler hep pazarlama taktiği diyorum ben. Amd hep bol kepceden koydu Vrami, kullanıcılar da hep sevdi fazla Vram göz çıkarmaz diyerek.Koskoca Nvidia aptal, pazara hakim değil, millet expert kesildi. Bir iki istisna dışında en az 4 sene benim kanıma göre daha fazla yetecektir 10GB VRam. Yazılımci, oyun geliştirici ister tabi daha fazla ram ama limitlerler adamı, pazar gerçekleri var. Kaç kişi 4K oynayacak, kaç oyun bu kadar Vram isteyecek?

Amd nin kartlarının 16GB VRamli olmasının tek iyi yanı var şimdilik, o da Nvidia üstünde baskı oluşturması NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Çok detaylı testler yapamadım zaten teknik bilgim de fazla yok ama oynadıgım oyunlarda ( mount and blade bannerlord, forza, bf5,overwatch ve bir kaç tane daha oyun) 2k çözünürlük her şey full ayarlarda asus tuf 3080 maksimum 69 70 dereceleri gördü.

Kasam coolermaster h500

İşlemcim: 10700

Bu sıcaklık sizce fazla mı? Kasamın ön tarafında şu an cam takılı onu çıkarıp hava alabilen mash parçayı taksam mı ne dersiniz arkadaşlar?

• quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

Çok detaylı testler yapamadım zaten teknik bilgim de fazla yok ama oynadıgım oyunlarda ( mount and blade bannerlord, forza, bf5,overwatch ve bir kaç tane daha oyun) 2k çözünürlük her şey full ayarlarda asus tuf 3080 maksimum 69 70 dereceleri gördü.

Kasam coolermaster h500

İşlemcim: 10700

Bu sıcaklık sizce fazla mı? Kasamın ön tarafında şu an cam takılı onu çıkarıp hava alabilen mash parçayı taksam mı ne dersiniz arkadaşlar?

Şu aşamada aşırı fazla değil ancak yaz aylarında takılması faydalı olacaktır. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Arkadaşlar Warzone'da 1440p ultra kaç fps alıyorsunuz?

• https://videocardz.com/driver/nvidia-geforce-game-ready-457-09-whql

Yeni sürücü gelmiş arkadaşlar ancak henüz sitede yayınlanmamış.

GF Experience üzerinden erişilebilir konumdadır sanıyorum. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Asus tuf non oc versiyonu. Çok anladıgım işler değil ama ben de yapayım dedim. İŞlemci sıcaklıgı biraz fazla göründü gözüme ama kasanın önündeki camın yerine mesh panel takabilirim ne kadar düşürür sıcaklıgı çok da önemli mi bilmiyorum.

• quote:

Asus tuf non oc versiyonu. Çok anladıgım işler değil ama ben de yapayım dedim. İŞlemci sıcaklıgı biraz fazla göründü gözüme ama kasanın önündeki camın yerine mesh panel takabilirim ne kadar düşürür sıcaklıgı çok da önemli mi bilmiyorum.

İşlemci derken CPU'dan bahsediyoruz sanıyorum?

Bu teste direkt CPU'nun etkisi var denemez hatta çok minimaldir. Bundan dolayı CPU ile alakalı sıkıntı yok.

*TUF 10G ve stock olarak ekliyorum sizi.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Pardon ekran kartı sıcaklıgım diyecektim. Aynı ekran kartını kullanan arkadaşların daha yüksek puan almalarının nedeni oc yapmaları değil mi?

• quote:

Pardon ekran kartı sıcaklıgım diyecektim. Aynı ekran kartını kullanan arkadaşların daha yüksek puan almalarının nedeni oc yapmaları değil mi?

OC model farkı olabilir, GPU serin çalıştığından dolayı boost hızı hafif yüksek olabilir, GPU boost değeri kart bazı minimal olarak farklı olabilir gibi nedenler var.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.