Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu sıcaklıklari ölçen oldumu 100 derece üstü çalışıyor remler? İlerliyen zamanlarda problem olmasın ben koca gün oyun oynuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PanikAtak

Bu sıcaklıklari ölçen oldumu 100 derece üstü çalışıyor remler? İlerliyen zamanlarda problem olmasın ben koca gün oyun oynuyorum

G6X için TJUNCTION değeri 105-110 derece diye biliyorum.

Bu havalarda bile o şekilde ise yazın daha da sıkıntı olabilir. Garanti süresi içerisinde çok sıkıntı olacağını sanmıyorum fakat en azından kasa içi hava sirkülasyonu daha iyi ayarlansa fena olmaz.

*PALIT GR kullandığınızı görüyorum? Demek ki VRAM kısımlarına pek önem vermemişler veya kasa içi hava sirkülasyonunda sıkıntılar var. TUF modellerinde gaming esnasında 80-90 derecelerde geziyor denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 15 Şubat 2021; 17:39:6 >
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt

Benim kart değil genel anlamda demek istedim yani mobilde giriyorum yanlış yazmışım.

80 90 çalışan kartlar yazın 110 görürü acaba priblem varmıdır o derecelerde onu demek istiyorum. Bakıyorum netten herkes pad değişimine gitmiş ama oyuncular için herhlade şu zamanda 90 geçmez.

Palit Gamerock 3080 oc canavar gibi kart hiç bir problemi yok ısı soğutma görsellik.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 15 Şubat 2021; 17:53:22 >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt

Kasa fanları odadaki havayı alıp kasa içine üflediği için oda sıcaklığınız yazın 20derece artıyorsa vram sıcaklıklarıda artacaktır elbette. Bunun için şuan 20 dereceli bir odada oturuyorsanız yazın 40derece filan olmalı, çoğumuz için bu şartlar geçerli değildir sanırım. Antalya-Urfa benzeri sıcak bölgeler hariç...

• quote:

Benim kart değil genel anlamda demek istedim yani mobilde giriyorum yanlış yazmışım.

80 90 çalışan kartlar yazın 110 görürü acaba priblem varmıdır o derecelerde onu demek istiyorum. Bakıyorum netten herkes pad değişimine gitmiş ama oyuncular için herhlade şu zamanda 90 geçmez.

Palit Gamerock 3080 oc canavar gibi kart hiç bir problemi yok ısı soğutma görsellik.   

TJUNCTION değerine ulaştıkça problem vardır tabii ki.

Kartın kendisinde VRAM cooling sıkıntılı değilse veya kasa içi hava sirkülasyonunda sıkıntı yoksa herhangi bir aşırı problem olmaz zaten. 80-90 olanlar taş çatlasın 100'lere gelir.

• @Yoizhik Evet benim oda 25 lerde yazın. Daha 3080'leri yaz kullanamadım bakalım göreceğiz ne olacak :)

@REDSTONE EVGA GeForce RTX 3080 XC3 modelde arka kısımda pad yok diyorlardı okuduğum kadarı ile reddit'te ama her türlü 100 bulacak herhalde yaz sıcağında.

https://www.tomshardware.com/news/report-why-the-geforce-rtx-3080s-gddr6x-memory-is-clocked-at-19-gbps

• Arkadaşlar coil whine sesi en az çıkan rtx 3070 hangisidir acaba en az rahatsız edici olanı az çıkan model? Palit rtx 3070 gamerock ve msi rtx 3070 gaming x trio aldım ikisinde de cw çıktı baya iade ettim. Tavsiyenizi bekliyorum.

• ak-r A kullanıcısına yanıt

Hocam modelden ziyade şans işi demekki. Bende de 3070 gamerock var cw hiç yok.

• Bende gamegaraj'dan Palit gamerock rtx 3070 almıştım aşırı vardı iade ettim. Rog strix bekliyim bu sefer diyorum işin babası önceden rog strixten çok memnundum gtx 1060 oc vardı kart çalışmıyor gibi birşeydi fanlar öyle sessiz. Ama rtx lerde coil whine büyük dert. Alıp yeni geri gönderdiğim msi rtx 3070 trio da çok çok iyi bir model acayip sessiz ve serin bir kart 63 derece geçmiyor fanları duymuyorsunuz bile ama cw çıktı yine şans işte. Cw olmayıp sonradan başlayanlar bile oluyor msi da bir de. Ne alacağız bilemiyoruz valla. Takıntılıyımda sese cw ile deniyim göndermeyeceğim kullanacağım dedim 1 hafta tahammül edebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ak-r -- 15 Şubat 2021; 19:3:3 >
  • PanikAtak kullanıcısına yanıt

Bende 74-76 derece civarında ama undervoltun ve sigara içtiğim için camımın sürekli açık olmasınında etkisi var tabi. 80-90derece olması normaldir yani.

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]
  • quote:

Operation temp 95C Max Throttle yok

TjMAX 110C hem throttle hem ömründen yersin

95c altında tutmaya bakın. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Operation temp 95C Max Throttle yok

TjMAX 110C hem throttle hem ömründen yersin

95c altında tutmaya bakın.  

Alıntıları Göster

Bizim elimizde olan bir şey değil ki 95 altında veya üstünde tutmak. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• ak-r A kullanıcısına yanıt

Asus Tuf 3070 OC kullanıyorum ilkte çok az bi cw sesi geliyordu oturduğum yerden duyabiliyordum. UV OC ayarından sonra kulağımı dayadığım halde CW sesi yok.

CW biraz şans işi, bazı ekran kartlarında UV OC yöntemleriyle ses baya azaltıldığı yazıyor bir çok konuda

• Msi da bana denk gelen kartta bu zordu. 850mw uv ile bile kasa kapalı yerde duyuluyordu ondan gönderdim. Uv ile sıfır sesi yakalasam zaten göndermeyecektim.

• Konu daha aktif olduğu için buraya yazıyorum. Rtx 2070s mi rx 6800 mu? İşlemci ryzen 5 2600

• quote:

Bizim elimizde olan bir şey değil ki 95 altında veya üstünde tutmak.  

Alıntıları Göster

Elinizde, fan koyabilirsin arkaya, backplate i açıp MEM in arka kısmına pad koyabilirsin. Garanti bandı genelde bp de olmuyor

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Elinizde, fan koyabilirsin arkaya, backplate i açıp MEM in arka kısmına pad koyabilirsin. Garanti bandı genelde bp de olmuyor

Alıntıları Göster

Bütün etiketler arka plakada :=) Fan ile destekledim bir taraftan

• quote:

Bütün etiketler arka plakada :=) Fan ile destekledim bir taraftan

Alıntıları Göster

Arka plakada nerde ? Heatsink in gpu nun arkasindaki yayli 4 vida dami yoksa pcb yi backplate e koyan vidadami.

arkada oldugunu tabiki biliyoruz. Çoğu markada heatsink yaylı vida da yani bp yi sökünce garanti dışı kalmıyor çoğu marka

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

4lü yayı vidada 1 tane birde diğer vidalarda 1 er tane olma üzere 3 tane NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PanikAtak -- 15 Şubat 2021; 22:3:16 >
  • quote:

4lü yayı vidada 1 tane birde diğer vidalarda 1 er tane olma üzere 3 tane  

Amanin NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.