Şimdi Ara

Nvidia GeForce RTX 2060 ekran kartı 12GB bellek ile gelecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 17
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 saat 6 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ashandle (1 mesaj) krmtrylcn (1 mesaj) berkbozkus (1 mesaj) BekirHan (1 mesaj) ekrem71 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (1 mesaj) (6 mesaj) (1 mesaj) (3 mesaj) (2 mesaj)
  • @
3 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Nvidia GeForce RTX 2060 ekran kartı 12GB bellek ile gelecek
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    28489 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

GeForce RTX 2060 12GB

Nvidia’nın gittikçe yoğunlaşan küresel çip sıkıntısı nedeniyle Turing ekran kartlarını yeniden devreye almak istediği biliniyor. Bunlardan birisi olan RTX 2060 ekran kartı daha yüksek bir bellek ile piyasaya çıkıyor. 

GeForce RTX 2060 12GB geliyor

Nvidia’nın en azından piyasada boşluk bırakmamak adına rafta kalmış Turing çekirdeklerini elden geçirmeyi düşünüyor. Turing döneminin gözde ekran kartı GeForce RTX 2060 bu bakımdan yeniden masaya geldi. 

Ayrıca Bkz.Ptt’den Zoom’a rakip uygulama: PttJeton

Kaynaklar RTX 2060 ekran kartının 8GB değil 12GB GDDR6 bellek ile geleceğini iddia ediyor. Böylece SUPER versiyonundan da önde alacak ancak 192-bit veri yolu ile bir miktar geri kalacaktır. Diğer taraftan RTX 3050 Ti karşısında önemli bir tercih olabilir. 

Nvidia’nın Aralık veya Ocak ayında RTX 2060 12GB ekran kartını piyasaya sürmesi bekleniyor. Fiyatın ise 399$-499$ arasında değişebileceği tahminleri mevcut. RTX 2060 ekran kartının RTX 30xx almayı düşünen oyuncuları nasıl etkileyeceği merak konusu. 

Kaynak:https://videocardz.com/newz/nvidia-rumored-to-launch-geforce-rtx-2060-with-12gb-memory-by-january-2022

|
    |

• Ben bunu yazmaktan sıkıldım nvidia yapmaktan sıkılmadı. Lansmanda 4 kartı;
    3070 8gb
    3080 10gb
    3080Ti 12gb
    3090 24gb
    Olacak şekilde duyurdular, sızıntılar 3080'e 20gb'lı super modelinin ekleneceğini gösterdi. Sonra ne mi oldu ?
    3 ay sonra amd deli gibi vram e boğulmuş her segmentte nvidia nın karşısına bir kart koydu. Nvidia tutuştu ve 16gb 3070 - 20gb 3080 i rafa kaldırıp henüz rakibinde karşılığı olmayan 12gb?!! 3060'ı duyurdu. Evet evet 3080ti ile aynı vram'e sahip bu arkadaş. Peşine gelen çip darboğazı derken bugün konuşulan 12gb vramli 2060 super max'teyiz.

Boyun posun devrilsin nvidia 20gb'lığı çıkacak diye 8bine almadım çıktığında 3080i şimdi istesemde alamıyorum yaptığın saçma sapan vram dağıtımı yüzünden.

Nvidia vram konusunda rezalet bir dönem yaşıyor 30 serisinde ve bu belliki böyle devam edecek
  • Binbaşı
    1032 Mesaj
    Doymadılar birazda eski kartlarla milleti yolacaklar.

|
    |
  • Binbaşı
    1364 Mesaj
    Ben bunu yazmaktan sıkıldım nvidia yapmaktan sıkılmadı. Lansmanda 4 kartı;
    3070 8gb
    3080 10gb
    3080Ti 12gb
    3090 24gb
    Olacak şekilde duyurdular, sızıntılar 3080'e 20gb'lı super modelinin ekleneceğini gösterdi. Sonra ne mi oldu ?
    3 ay sonra amd deli gibi vram e boğulmuş her segmentte nvidia nın karşısına bir kart koydu. Nvidia tutuştu ve 16gb 3070 - 20gb 3080 i rafa kaldırıp henüz rakibinde karşılığı olmayan 12gb?!! 3060'ı duyurdu. Evet evet 3080ti ile aynı vram'e sahip bu arkadaş. Peşine gelen çip darboğazı derken bugün konuşulan 12gb vramli 2060 super max'teyiz.

Boyun posun devrilsin nvidia 20gb'lığı çıkacak diye 8bine almadım çıktığında 3080i şimdi istesemde alamıyorum yaptığın saçma sapan vram dağıtımı yüzünden.

Nvidia vram konusunda rezalet bir dönem yaşıyor 30 serisinde ve bu belliki böyle devam edecek

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    858 Mesaj
    Şaka gibi gerçekten. Milletle dalga geçiyorlar açık açık (!)

• Çavuş
    69 Mesaj
    nasıl gelecek 2023 e kadar için chip üretim sıkıntısı var manipilasyonu, sahte haberi yapıyorsunuz tezat oluşturmuyormu?

|
    |
  • Teğmen
    216 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokhanvai

Şaka gibi gerçekten. Milletle dalga geçiyorlar açık açık (!)

milletle degil, esseklerle dalga geciyorlar.

baktilar ne versek yiyen cikiyor modunda adamlar. dayiyorlar. ne yapacaklar?

|
    |
  • Çavuş
    83 Mesaj

Alıntı

metni:
    Nvidia küresel çip krizinden en az zararla çıkmakta kararlı gibi.

Bu son dönemde kârı zirve yapan nVidia mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seto-Kaiba -- 13 Eylül 2021; 20:0:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3321 Mesaj

Gerçekten de çok saçma bir politika...

|
    |
    Ashandle kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    529 Mesaj
    Hangi teknoloji şirketi bu pandamiden "en az zararla" çıktı ki. Hepsi hiç görmedikleri rekor karlar ile depolarında ne var ne yok süpürdüler ve de şimdi istedikleri fiyattan yok satıyorlar her şeylerini. Bu haberleri ne kadar özen ile hazırladığınızı anlıyoruz. Komedisiniz yani.

|
    |
  • Yarbay
    2170 Mesaj
    3080 16
    3070 ti 14
    3070 12
    3060 ti 10
    3060 8
    Böyle olmalıydı

|
    |
  • Yüzbaşı
    785 Mesaj
    Sanırım nvidia nın gerçek değerinde olan tek kartı 3090.

|
    |
  • Yüzbaşı
    386 Mesaj

gerçekten çok haklı bir sitem eminim herkes böyle düşünüyor dur dünyada.
    şahsen bende 4k sistemlere bakıp yahu sınırda ram veriyorlar sonraki nesilde ram sıkıntısı yaştır diye soğuk baktık.
    şahsen 4k oyun oynayacaklar için 8 GB ram gelecekte sıkıntı yaratır VRAM olarak.
    4000 serisinde bu işi anca çözerler.
    gerçi cozseler.bile madencilerden dolayı zaten alınamayacak boyutta.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Ashandle
  • Binbaşı
    1627 Mesaj

lol

millet 4000 serisi beklerken nasıl da ters köşe yaptı nvdia  

|
    |
  • Binbaşı
    1108 Mesaj

Nasıl çip kıtlığıysa her kartı 12şer vram ile çıkarmaya başladılar.

İyi kar etti bunlar 2 senedir ama ama ona rağmen açgözlülükleri durmak bilmiyor.

|
    |
  • Kurmay Yarbay
    6498 Mesaj
    Eski karta 12 bellek takıp birde 500 dolar diyecek emi. Bu işler artık oyuncuları aştı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2304 Mesaj
    La bari 2080 süper falan olsaydı millet karta aç hımmına

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
En ucuz kedi maması fiyatları
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.