Şimdi Ara

Nvidia GeForce Now [ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.835
Cevap
195
Favori
539.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Canın çeker ultrabook'unda ya da telefonunda oynarsın, o ayarda olması güzel en azından. Ortalamanın üstünde bir tecrübe sonuçta. :D
  • Az önce Türkiye’de yaşadığımız vasat hayatı bir kez daha gözlerime serdi GeForce Now.

Deniyemlerime dönecek olursam az önce ilk defa sistemi denedim.

Oyun : Arma 3
    ISS : Türk Telekom 8Mbps Fiber(!)
    Bağlantı Türü : 2.4GHZ Wi-Fi bağlantısı (5.0GHZ ya da LAN kablosu daha sağlıklı oluyor.)
    Sonuç :

LEŞ. REZALET. Yaşadığımız çoğrafyayı....

Bu arada hiçbir internet grafik ayarları ile oynamadım saat geç oldu diye. Yarın bir gözden geçirir editlerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek tek firmalar oyunlarını kaldırtıyor öyle beleşe oyun oynatmayacakları belliydi.

Stadia gibi bir devin ürünü bile oyunları yeniden satarak oynatırken Gnow gibi steam ve türevlerinin arşivlerini hiçbir firma beleşe piyasada oynanmasına izin vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

Tek tek firmalar oyunlarını kaldırtıyor öyle beleşe oyun oynatmayacakları belliydi.

Stadia gibi bir devin ürünü bile oyunları yeniden satarak oynatırken Gnow gibi steam ve türevlerinin arşivlerini hiçbir firma beleşe piyasada oynanmasına izin vermez.
    Beleş ne alaka yine insanlar aldığı oyunları oynuyor zaten? Kendi Steam, Epic kütüphanende hangi oyunlar varsa onları oynuyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Yazdığımı iyi oku firma bazlı beleşe oynatmaz oyuna sahip olmak bir ifade etmez. Bu tarz gelişimleri oyun firmaları konsol kafası ile bakar.

Tüm büyük firmalar tek tek oyunları geri çektiriyor neyin oyununa sahipsin sen onu söyle bana. Firma için Gnow üstünden bu tarz oyun oynanması asla işlerine gelmiyor ve yasal hakları var ki tek tek oyunlarını çekiyorlar.

Stadia mal mı? onlarda bu tarz bir sistemi sunardı ne yaptılar tekrardan oyunları almak zorunda bıraktılar.
  • En son Activision - Blizzard kaldıttırmış oyunlarını zaten kaldıttırmasaydı şaşardım. Activision'un nasıl bir firma olduğunu herkes biliyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 12 Şubat 2020; 6:25:11 >
  • SakuraiTomoki S kullanıcısına yanıt
    battlenet oyunları oynanıyor

kaldrımıslar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFEFPSTR -- 12 Şubat 2020; 8:29:19 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Aslında tam olarak öyle değil maalesef. Evet çıkış mottosu "Çalışan Oyunlar = Sahip oldukların" ama öyle işlemiyor maalesef. Örneğin Origin EA oyunlarını desteklemiyor. Steame gelenler dışında. Blizzard desteği var. Yani Battlefield oynamak isterseniz ya da benzer Origin oyunlarını oynamak isterseniz maalesef platformda yer almıyorlar. Tabi ileride ne olur bilinmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EFEFPSTR

bazı oyunlarda grafik ayarlarında scale var onu 200 yaptıggınızda netlik artıyor
    mesela quake championsda var bedava oyun girin bakın
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Az önce Türkiye’de yaşadığımız vasat hayatı bir kez daha gözlerime serdi GeForce Now.

Deniyemlerime dönecek olursam az önce ilk defa sistemi denedim.

Oyun : Arma 3
    ISS : Türk Telekom 8Mbps Fiber(!)
    Bağlantı Türü : 2.4GHZ Wi-Fi bağlantısı (5.0GHZ ya da LAN kablosu daha sağlıklı oluyor.)
    Sonuç :

LEŞ. REZALET. Yaşadığımız çoğrafyayı....

Bu arada hiçbir internet grafik ayarları ile oynamadım saat geç oldu diye. Yarın bir gözden geçirir editlerim.
    Kardeşim kusura bakma da 8mbit fiber mi alınır yahu ? Fiber altyapı varsa baksana diğer ISS'lere.
  • quote:

Orijinalden alıntı: # Ace #

Yazdığımı iyi oku firma bazlı beleşe oynatmaz oyuna sahip olmak bir ifade etmez. Bu tarz gelişimleri oyun firmaları konsol kafası ile bakar.

Tüm büyük firmalar tek tek oyunları geri çektiriyor neyin oyununa sahipsin sen onu söyle bana. Firma için Gnow üstünden bu tarz oyun oynanması asla işlerine gelmiyor ve yasal hakları var ki tek tek oyunlarını çekiyorlar.

Stadia mal mı? onlarda bu tarz bir sistemi sunardı ne yaptılar tekrardan oyunları almak zorunda bıraktılar.
    Stadia mal. Microsoft da Xcloud’da yeniden oyun aldırmıyor, sahip olduğun oyunları bulut üzerinden oynatıyor.

Firmaya giren çıkan yok, sen aldığın oyunu oynuyorsun. İster kendi bilgisayarında oyna ister Nvidia’dan bilgisayar kirala. Total War oynuyorum ben, bilgisayar almayıp Nvidia’dan kiralasam CA’nın işine gelmeyen ne olacak?

• zysistem kullanıcısına yanıt
    blizzard destegi kalktı hocam tabi actda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFEFPSTR -- 12 Şubat 2020; 11:2:7 >
  • gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    firmaya giren cıkan varki
    act bliz tum oyunları kaldırdı
  • Application Component Initialization failed. Please check requirements!

bu problemi alaniniz var mi ne yaptimsa olmadi steamdeki hicibir oyunu oynayamiyorum ..internetim de iyi ..
  • Oradan kaldırdıysa başka yere getirmeye hazırlanıyordur, Rockstar da RDR2'yi GFN'dan kaldırdı, Stadia'ya getirdi. İndirilen oyunlar bile her yere gelmiyor. Metro Exodus Epic'e çıktı Steam'e geç geldi.

Bunun bulut modelinin işlerine gelip gelmemesi ile alakası yok. Sonuçta Activision-Blizzard oyunları Nvidia'nın ShadowPC bulut üyeliği ile GFN gibi oynanmaya devam ediyor. Çok fazla yapımcı GFN'dan çekilmeye kalkarsa Nvidia GFN'ın fişini çekip ShadowPC ile aynen devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyulanemeth -- 12 Şubat 2020; 11:50:1 >
  • zysistem kullanıcısına yanıt
    Diğer sayfadaki mesajları oku, zaten bu durumu fatkettik sonradan.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Haliyle 1. sayfa 10. sayfa olunca sanırım normal :)
  • Samsung Galaxy Book Windows 10 tablet sahibiyim. Böyle bir servisi görünce o kadar çok sevindim ki tamam dedim zaten tableti 4k TV ye bağlayıp film izliyordum artı oyunda oynarım dedim sırf Blizzard oyunları için akşam satın aldım. Sabah kalktım Battle.net clientin kaldırıldığını gördüm benim için hayal kırıklığı oldu. Dün ne güzel saatlerce 140 FPS civarında 4K TV de oyunumu aksamadan lag olmadan oynamıştım.

The following games have been removed from GeForce NOW at the publisher's request:
    • Battle.net
    • Call of Duty: Black Ops III
    • Call of Duty: Black Ops 4
    • Call of Duty: Infinite Warfare
    • Call of Duty: Modern Warfare 2019
    • Call of Duty: Modern Warfare 2 Singleplayer
    • Call of Duty: Modern Warfare 2 Multiplayer
    • Call of Duty: Modern Warfare 3 Multiplayer
    • Call of Duty: Modern Warfare 3 Singleplayer
    • Call of Duty 4: Modern Warfare
    • Call of Duty: World at War
    • Call of Duty: WWII
    • Construction Simulator 2 US - Pocket Edition
    • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
    • Diablo III
    • Hearthstone: Heroes of Warcraft
    • Heroes of the Storm
    • Overwatch
    • Sekiro: Shadows Die Twice
    • Spyro Reignited Trilogy
    • StarCraft Remastered
    • StarCraft II: Legacy of the Void
    • World of Warcraft: Battle for Azeroth
    • World of Warcraft Classic

• Burada bulut sisteminin batması ve iflas etmesi için ağızları salya saça saça yazan bazı tipler var niyetleri tam olarak ne anlamış değilim. Neymiş bu sistem çöpmüş, batmalıymış, işlemezmiş filan fistan. Kardeş bu dünyada bütçesi kısıtlı ve hatta olmayan ama oyun oynamaya hevesli bunca insan var iken neden kiralık veya denemesi bedava olan bu sistemin batmasını istiyorsun ki? Bu sistem bir nevi internet kafe gibi niye internet kafeleri kötülemiyorsun? Oyun firmalarına girip çıkan bir durum yok, bedava oyun dağıtmıyor oyununu kendi serverında oynatıyor ve senden kira alıyor. İnternet hızına bağlı olarak çözünürlük yüksek veya düşük olabilir bunda gocunacak bir şey yok. Bu sisteme atarlanan kişiler olsa olsa konsol veya bilgisayar satan veya oyun satan mağaza sahipleridir, genel oyuncunun bu durumdan kaygı veya öfke duymasını gerektirecek bir şey yok. Ha bir de zengin olup milyarlık sistem ve oyun sahipleri vay be fakirler de oynayabiliyor son ayarlarda diye depresyona girebilir o da onların kibir sancısı. Zamanla geçer.

8 Mbit ile son ayarlarda gayet akıcı bir çok oyunu oynuyorum, uplay oyunlarını da oynuyorum steami de üstelik 5 saniyete açılıyor. Daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monacomen -- 12 Şubat 2020; 12:58:23 >

• Battle.net hata yapıyor ya da başka bir bulut sistemine geçme planı var yoksa bu sistemde oyunlarının daha çok talep göreceği kesin. Ben şahsen bu oyun deneyiminden sonra sistemim kaldırmıyor diye bir oyunu almamazlık etmem hatta en çok sistem isteyen oyunları bulduğum anda alırım ve hatta bulut sisteminin desteklediği oyunları almaya gözen gösteririm. Oyunum sistemimi kasacak veya hiç oynatamayacak ise oyunu almamın bana yararı yok, sistem toplamak artık hamallık.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.