Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 1050 serisi tanıtıldı: İlk kez 14nm süreci (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Black Friday mi ? Olur da iade gelirse güzel fiyatlara gelir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Tek 6 pin güç bağlantılı modeller gelir. İyi de Overclock olursa rağbet görür.

F/P olarak güzel kart olacaktır, lakin ülkemiz için geçerli değil pek. 500 Lira üzeri satılacaktır ülkemizde. Ama bunu da çözümü var.

Ne yapıyorsunuz ? Amazon fiyatına bakıp, duruma göre oradan sipariş geçiyorsunuz.

Yilbasina yakin gümrük vergisiz alinirsa 450 tlye alinabilir

100 doların altına düşme ihtimali olmadığına göre gümrüksüz alma ihtimali de yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkadım52

quote:

quote:

F/P olarak güzel kart olacaktır, lakin ülkemiz için geçerli değil pek. 500 Lira üzeri satılacaktır ülkemizde. Ama bunu da çözümü var.

Ne yapıyorsunuz ? Amazon fiyatına bakıp, duruma göre oradan sipariş geçiyorsunuz.

100 doların altına düşme ihtimali olmadığına göre gümrüksüz alma ihtimali de yok.

Bayramlarda seyranlarda resmi tatillerde 3 hafta oncesinde ve sonrasinda 2.5 katina kadar esniyor sanirim. Yani maksimum 225$ olması lazim. Gecen sene 189 luk 960lari vergisiz 450 civarina alanlar oldu amazondan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş çok yanlış bir çıkarım yapmış. 1050Ti dediğimiz kartın 4 GB GTX 960'tan %18 fazla 3D Mark Extreme skoru var. Bu durumda 2 GB'lık GTX 1050, 4 GB'lık 960'tan %5 civarı geride olacaktır. En baba Factory overclocked RX 460'ı(Ki fiyatı 150 USD'yi buluyor) öküz gibi OC'lesen GTX 960'a yaklaşamaz. Dolayısıyla 1050'ye de bayağı uzak kalır. Nvidia'nın "maxed out"u muhtemelen MSAA falan gibi ayarların makslanmasını da içeriyorken Hardwareunboxed gibi kanalların "Ultra" ayarları daha düşük seviyeli ayarlar. İyi bir VULKAN implementasyonu olan oyunlarda 4 GB RX 460 1050'yi %5-10 arasında geçebilir ancak f/p olarak kesinlikle 1050 fersahlarca daha mantıklı. Herhangi bir şirket bir hamle yapana kadar giriş seviyesi kartı olarak herkes 1050 alacaktır. Aksi akla mantığa aykırı...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bayramlarda seyranlarda resmi tatillerde 3 hafta oncesinde ve sonrasinda 2.5 katina kadar esniyor sanirim. Yani maksimum 225$ olması lazim. Gecen sene 189 luk 960lari vergisiz 450 civarina alanlar oldu amazondan.

Ciddi misin hocam? Gerçekten böyle bir şey varsa muhteşem olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

Rx460 piyasadan silinmiş oldu böylece.

aynen öyle....
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanerşen

gtx 660 ın yenilenmiş hali galiba

Ne alaka? Performans olarak mı demek istedin?

Eğer öyleyse, 1050ti için firmaların ifadesi 950'den %30, 960'tan da %10 kadar hızlı olduğu şeklinde. Bu da 1050ti'ın 680 civarı bir performansa sahip olduğu anlamına gelir. Nvidia'nın kepler kartların nefesini kesmesini de eklersek, güncel oyunlarda 770'i bile geride bırakabilir. Amd tarafında da 470'le arasında %20-25 kadar fark olur.

1050'yi diyorsan o da çok farklı değil. 960'la 950 arasında bir şey olur. Ama 960'a daha yakın olacak gibi. Fiyatına göre iki kart da çok iyi durumda olacaktır. 4 gb bellek, düşük gpu hızı, daha fazla shader ile 1050ti alır götürür. Bizde fiyatı olması gerekenden %20-30 daha yüksek olacağı için her zamanki gibi cendereye sokar adamı.

Edit: Ya hala 460'ı tartışanlar var. O kartı birçok site incelemedi bile. Çünkü yüzüne bakacak tarafı yoktu. Taa bilmem kaç ay önce 950'den şöyle verimli, böyle iyi diye yanyana test gösteriyorlardı millete. Kart bir çıktı ki; 950 ile benzeri gücü tüketiyor, performansı daha düşük, fiyatı daha yüksek. Kartın yüzüne bakılacak tarafı yok, ama bizim piyasada nvidia kartlar pahalı diye millet 460'ı bir şey sanıyor.

• mamad kullanıcısına yanıt
    performans olarak demek istedim ama cevabında gördüm
  • CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Hiçbirşey 14nm değil. Intel'in 14nm'sine bakınca Nvidia'nın 16nm, 22nm gibi AMD'nin 14nm, 20nm gibi gözüküyor.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Nvidia'nın verdiği numaraların "maxed out" olduğunu nereden çıkardın?
    Nvidia GeForce GTX 1050 serisi tanıtıldı: İlk kez 14nm süreci
  • "Highest Settings" denmiş DOTA 2 ve WOW'un ayarları için. Ki bu oyunlar Low-Medium-High-Ultra şeklinde Presetlere sahipler. Yani "Highest" kelimesi oyunun grafik ayarlarındaki bir konfigürasyonu değil direkt olarak olabilecek en üst seviyeyi ifade ediyor. Belki Nvidia yalan söylüyordur ancak gramatik olarak orada yazan şeyin meali bu. En azından Dota 2 ve WOW için.
  • Nvidia'dan paralar bu ay erken yatmış heralde Çıkmayan kartlar rx 460 ı, rx 470 i bitirmiş. Performans olarak 1050ti rx 460 ı geçiyor denmiş, onlar da zaten aynı fiyat kategorisinde değil, 4gb lık rx 460 la aynı fiyatta heralde , o kartı da doğru düzgün alan yok, o güçteki karta 4 gb vram'i kim ne yapsın. 2gblık rx 460 ile 1050 aynı fiyatta, kartlar çıkınca karşılaştırması yapılır , görürüz

Rx 470 in filan dx 12 performansına değinmeye gerek yok zaten. 1050nin gta 5 performansı da hd 7850 ayarında olmuş, ha o kart 130 watt çekiyor, 75 watt altına düşmüş, teknoloji gelişiyor. Anlayan anlar, anlamayana yeni kartlar hayırlı olsun.

• kivanc1988 K kullanıcısına yanıt
    Hocam ne parası gözünü seveyim... Fanboyluk yapmayın ya. İyi olan ne çıkıyorsa onu destekleyin. AMD'nin RX serisiyle oluşturduğu Hype'ın gazına gelip RX 470'i kazık fiyattan çakması sonrasında Nvidia gerek fiyatlamalarıyla gerek de performansıyla AMD'yi alaşağı etti. Bu da benim son derece hoşuma gidiyor, içimin yağlarını eritiyor. Bildiğim kadarıyla en performanslı ve en pahalı RX 460 modeli olan şu kart;https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/RX_460_STRIX_OC/24.html 4 GB OC'li versiyonuyla ancak stok GTX 950'yi yakalayabilmiş. Şimdi 1050, 950'den en az %15(stok haliyle, ki kartın özellikle Ti versiyonu OC canavarı olacak) daha iyiyken nasıl oluyor da RX 460 GTX 1050'den hatta 1050Ti'dan daha iyi oluyor... Allah akıl fikir versin...

Yanlış anlama ben anladım seni. Bu asus'un rx 460ları zaten fiyat performans değil ki, ben 470-480 liraya satılan 2gblık rx 460 modelinden bahsediyorum. En çok satılan rx 460 o zaten. E o kartın fiyatına 1050 ti alamazsın, 2 gb 1050 alırsın diye. Sonuçta bu kartlar karşılaştırılır. 1050 ti nin 6 pin girişli modelleri çıkar da, iyi de overclock olursa rx 470 in fiyatını filan aşağıya çekse keşke. Herkes kazansın, hype'a ben de karşıyım. Ama konudaki ilk yorumu görünce sinirlendim.

Ayrıca rx ler dx 12 kartı, dx 11 performansları zaten düşük, orta seviyede. gtx serisi de dx 11 de performanslı. Bu yüzden kalkıp gta 5 paylaşmışlar zaten, gta 5 mi kaldı hala. Sen bana aldırma. Fiyatlar düşsün, hepimiz kazanalım tabii ki.

Edit: 1050 950 den yüzde 15 performanslı demişsin, onu görmedim ben. Eğer 109 dolara 950 den yüzde 15 daha iyi kart verirlerse haklısın, helal olsun. En başta ben desteklerim. Ama 1050ti rx 460 ı geçmiş demişler, 1050 950 den yüzde 15 iyi olsa, 1050 i de geçer rx 460'ı rahat, onu da derlerdi heralde, du bakalım çıkınca bakarız, rx 470 ler de 169 dolara düşecek diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kivanc1988 -- 20 Ekim 2016; 7:32:21 >

• boşuna marka dövüşü yapmayın...

amd olmasaydı en ucuz ekran kartı 2000 lira olurdu, piyasayı dengeliyor ayrıca bu açıklanan fiyat nvidianın amdye boyun eğdiğinin en büyük ispatıdır....

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kivanc1988 K kullanıcısına yanıt
    Hocam 1050Ti 960'ın %10 950'nin de %30 önünde gözüküyor;http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-1050-ti-pascal-announce/ Ayrıca Nvidia düz 1050'nin 650*3 olacağını belirtmiş onu da şu tablo;https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_750_Ti/25.html üzerinden yorumlarsak GTX 1050 %170*750Ti olur. O da GTX 670 ile aynı seviyede olur. Şuradan da;https://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_960_Gaming/29.html 670'in 960 ile neredeyse birebir aynı olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla 1050 ile 960 arasındaki fark %5'i geçmeyecektir.

Evga sitesinde kartları paylaşmış, time spy'da yani dx 12 de 1050 950 den yüzde 16, 1050 ti 950 den yüzde 26 hızlı demiş ama bu dx 12 deki performansı, zaten bu mantıkla heralde 960 a filan eşit olur. 960 ın dx 12 performansını bilmiyorum açıkçası rx 460, 960 bakmak lazım time spy.

Onun dışında 1050 ti firestrike ultra performansını da birisi paylaşmış, yani dx11, 760 dan yüzde 17 hızlı denmiş, yani bi nevi 950 den, bu da dx11 de 960 dan yavaş kalır yine sanırsam.

Şu senin ilk yolladığın linkteki değerler bana tam amd nin değerler gibi kolpa geldi açıkçası. O grafikler bana nedense amd nin grafikleri hatırlattı. gta 5 te 950 nin 59 fps verdiği ayarlarda 1050 ti 98 fps vermiş filan. Bu kadar iyiyse bu kart dx11 de, ilk ben alırım zaten. Çıkınca bakarız artık, gigabyte da koymus sitesine, 1050 ti o.c 'lerde ek güç girişi göremedim ama, belki ben görememişimdir gerçi.

• quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

quote:

quote:

quote:

quote:

Ciddi misin hocam? Gerçekten böyle bir şey varsa muhteşem olur.

evet var

• Pascal ve OC bir araya gelemeyen şeyler. Evet kartlar biraz farkedecek kadar OC oluyor ama BIOS kırılmış değil hala onun dışında da ASUS'un üst seviye 1080'inde voltaj açık geldiği halde (1.24V) pek bir getiri sağlamıyor kartlara. Hatta OC.om forumlarında diğer kartlarada flashlamışlar bunu ve aynı şekilde sonuç alınmış.

Nvidia sırf güç tüketimi ve termal değerleri iyileştirmek için her bir seride OC olabilirliği mahvediyor.

Bu demek değildir ki kartlar kötü, sadece ihtiyacınıza göre alın ne çok zayıf ne çok güçlü.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.