Şimdi Ara

Nvidia ekran kartları en az 'altı' çekirdekli işlemci istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, tüm kanıtlar dört çekirdek Intel i5 3570K işlemcisi eşliğinde olduğu için hepsi birbiriyle tutarlı çıkıyor.

• Gerek, Tek Syndicate:

• Çok detaylı olarak, NerdTechGasm:

• Gerekse, TechEpiphany:

• Hatta, AdoredTV gibi gereksiz incelemeciler:

• Bir de internet yayını olan incelemeci thetechaltar.com: [Kaynak]
      Nvidia ekran kartları en az 'altı' çekirdekli işlemci istiyor
      [\ul]

1060, 970'ten güçlü bir ekran kartı olmasına rağmen performansı düşmüş(70>67 kare saniye). Bunun sebebi NerdTechGasm alıntısı sonuçlarda görebileceğiniz gibi Witcher 3 eserinde, işlemci toplam kullanımı %100 eşiğine kadar kullanılmış olduğu için böyle.

Nvidia ekran kartları en az 'altı' çekirdekli işlemci istiyorNvidia ekran kartları en az 'altı' çekirdekli işlemci istiyor

Nvidia sürücüsündeki "İzlek Paylaşımı", 'Thread Optimisation' denen ayar işlemci yükünü %30 seviyesinde arttırma eğilimi gösteriyor eğer Division ve Witcher 3 gibi yüksek performanslı eserlerdeki çok çekirdek desteği gerekiyorsa. 'Zayıf' işlemcisi olan kullanıcıların, bu çok çekirdek destekli eserlerde sıkıntı yaşamamaları için işlemci toplam yükünü %100'den aşağıya çekmeden performanslarını arttırmaları söz konusu değil. Aksi takdirde ekran kartı yükü %100'den aşağı düşüyor. Buna dört çekirdek bazındaki tüm kullanıcılar dahil...

Daha önce de 2013 yılında Tek Syndicate FX-8350'nin i5 3570K ve i7 3770K'yı tüm eserlerde geçtiği sonuçlar paylaşmıştı Nvidia GTX 670 ekran kartı ile. Zamanında sonuçların yorumlanması aşamasında tereddüt yaşanmıştı. Bu sefer sonuç kesin: Nvidia ekran kartı kullanıcılarının 4+ izlekli işlemcilere yatırım yapması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 3 Nisan 2017; 21:54:34 >

• Doğru.

860K 750 Ti'a yetmiyordu bizzat yaşadım bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru olabilir ya bu ben GTX 970 den 1060 a geçtiğimde değişen birşey olmamıştı hatta CS:GO da fps im düşmüştü işlemcim i5 6500 idi birde

• 1-2 yıl öncesine kadar ideal oyuncu işlemcisi 4 çekirdekliydi. Ama nasıl değişti bu kısa sürede. Ezberle sistem kurmamak lazım.

Bunla birlikte grafik kart çalışma mantığı da değişmek üzere olduğunu düşünüyorum. Bunun için de NerdTechGasm kanalın yorumlamaları dehşet ayrıntılı ve fikir veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 12 Haziran 2017; 23:35:38 >
  • Whaaat?
    4/4 ve 4/8 aradaki farkı biliyorsunuz?
    Pc dünyasını takip ettiğinizi varsayarak yazıyorum, 1-2 yıl evvel söylenen söz i5'lerin oyun için yeterli ve i7'lerin fazla olduğu yönündeydi. Benim kastım da o ve yukarıdaki benchmarklar da 3570k.
    Ne akla hizmet 4/8 bir işlemciyi konuya dahil ediyorsunuz?

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Bu Harun arkadaşımız kapalı alanda uzun süre sıvı azot solumuş olduğundan, bir takım kalıcı etkilerine maruz kalmış.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Ya üzülüyorum ve yer yer karamsarlığa düşüyorum. Çok basit cümleler nasıl farklı yerlere çekilebiliyor.

Emek verdiğin ve çok güzel hazırladığın, artı teknolojik bir arka plan bilgisi gerektiren bu konu başlığı örneğin, hedefine ulaşmayacak gibi. Karamsarlığım bundan.
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Yok, be. Bilgi benim tekelimde değil ki; bugün bu konuda ortaya çıkar, yarın başkasında... Tutup incelemecilerden daha fazla görüntüleneceğini de ummuyorum. Benim amacım farklı; sürpriz koz olarak kullanmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 13 Haziran 2017; 0:31:36 >
  • Kardeş olduk, vay...
    Bak kardeşim, konu başlığında kalın kalın yazıyor 3570k. Konun bağlamı gayet ortada.
    Madem bu kadar titizsin, niye gelip hemen abuk sabuk cevaplar yazacağına, kastın thread mi fiziksel core mu diye sormuyorsun. (Bağlam apaçık ortadayken sorman zaten saçma ya...)
    Alırsın cevabını, susarsın. Hadi konuyu kirletme daha fazla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 13 Haziran 2017; 1:0:15 >
  • Yumurta ya da maydanoz yemeni öneririm. Ben ağır maydanozcuyum, mesela. Kimisi et yer, kimisi ciğer - seçim sana kalmış - ama mutlaka ye birini. Bunlardan mahrum kalınca, durum kötü. Nitekim: görüyoruz.
  • Ryzen alın geçin işte 1600 ya da 1700 tam ideal. Hem işlemcinin test edildiği uygulamlarda kendilerindne kat kat pahalı işlemcileri toka manyağı yapıyorlar hem de oyunlarda oldukça akıcı bir deneyim sunuyorlar.
  • zaten inanılmaz bir fark yoktu ki arada boşuna geçmişsin
  • Bir bomba da buraya bırakıp kaçıyorum

8 çekirdekli fx 8320 ve 2 çekirdek pentium g4560 karşılaştırması
    https://www.youtube.com/watch?v=5zHf_zJQgT4
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Bir bomba da buraya bırakıp kaçıyorum

öfklenmemizi mi bekliyordun ki 2013 çıkışlı 32nm işlemciden ne bekliyorsun söyle biz de bilelim. Ben kendim kullanıyor olsam bile bu devir için çöp oldukları gerçeği değişmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen

quote:

Orijinalden alıntı: serhdemir

Bir bomba da buraya bırakıp kaçıyorum

öfklenmemizi mi bekliyordun ki 2013 çıkışlı 32nm işlemciden ne bekliyorsun söyle biz de bilelim. Ben kendim kullanıyor olsam bile bu devir için çöp oldukları gerçeği değişmiyor

Bazı arkadaşlar halen çekirdek sayısını önemsediği için , nvidia ekran kartları 6 çekirdek istiyor zannetikleri için ona istinaden ekledim.Özetle bombayı öfkelenin diye değil silkelenin ve kendinize gelin diye bıraktım. :))

• Şehir efsaneleriyle gelmeyin şuraya ya bir iki oyun kurtarmaz sevgili amdciğinizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disqusser -- 13 Haziran 2017; 8:50:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • serhdemir kullanıcısına yanıt
    Paylasiminla bu konuda anlatilanlar ayri dunyalar, konuyu hic anlamamişsin.

• Koy oraya bir 2600K, darboğaz falan kalmaz. Piyasadaki tüm AMD işlemcilerden de daha iyi sonuç veriyor. 7700K aynı şekilde. AMD kartlar i5'leri aşacak güçte olmadığı için oluyor o. 390X koy oraya, onda da aynısı olur. Ht açık veya kapalı fark etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 13 Haziran 2017; 9:32:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: judas28

Paylasiminla bu konuda anlatilanlar ayri dunyalar, konuyu hic anlamamişsin.

Konu başlığı nedir, tekrar okuyalım
    "Nvidia ekran kartları en az 'altı' çekirdekli işlemci istiyor "

Paylaşımımla çok alakası var :))
  • Aynen öyle o yüzden zaten g4560 bazı oyunlarda r5 1600ü geçiyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.