Şimdi Ara

Nvidia Ekran Kartı Sorunu [GT 520M]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
6
Cevap
0
Favori
1.064
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Nvidia Ekran Kartı Sorunu [GT 520M]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, MSI CX640-096TR laptop 'ın Nvidia ekran kartını bir türlü sisteme tanıtamadım.

İnternette yerli-yabancı forumlarda bulduğum her türlü yöntemi denedim, ama nafile.

1-Nvidia ekran kartı hiçbir şekilde aygıt yöneticisinde görünmüyor.Win7-Vista denedim olmadı, Windows update ile güncel sürücüler vs denedim, olmadı.
    2-Bios en güncel versiyon olduğu için İşletim sistemi üzerinden yükleme yapılmıyor.Dos üzerinden de "korumalı" diyerek izin vermiyor.
    3-Biosta "Load Setup Defaults" ardından "Save" yöntemleri de sonuçsuz kaldı.

Aygıt yöneticisinde aşağıdaki resimde yer alan sürücünün eksik olduğunun farkına vardım;

Bu da sanırım sorunun başlıca sebebi gibi duruyor.Anakartın sürücülerini vs herşeyi kurarak denedim, sonuç hep olumsuz.Ha diyenler olabilir;"Nvidia chipset yanmıştır " diye; düşük ihtimal olarak görüyorum.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını/tavsiyelerini iletmelerini rica ediyorum.Ben gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da bir nebze yardımcı olmuruz bu konu aracılığıyla

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler, iyi forumlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paladin198 -- 6 Mart 2014; 21:22:47 >

|
    |

• Yüzbaşı
    618 Mesaj
    Geforce experiance i indirip sürücünü bide ona aratmayı dene sürücünü destekliyomu bilmiyorum ama en ufak beta sürümleri bile bulup kurabiliyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: paladin198

Merhaba arkadaşlar, MSI CX640-096TR laptop 'ın Nvidia ekran kartını bir türlü sisteme tanıtamadım.

İnternette yerli-yabancı forumlarda bulduğum her türlü yöntemi denedim, ama nafile.

1-Nvidia ekran kartı hiçbir şekilde aygıt yöneticisinde görünmüyor.Win7-Vista denedim olmadı, Windows update ile güncel sürücüler vs denedim, olmadı.
    2-Bios en güncel versiyon olduğu için İşletim sistemi üzerinden yükleme yapılmıyor.Dos üzerinden de "korumalı" diyerek izin vermiyor.

Aygıt yöneticisinde aşağıdaki resimde yer alan sürücünün eksik olduğunun farkına vardım;

Bu da sanırım sorunun başlıca sebebi gibi duruyor.Anakartın sürücülerini vs herşeyi kurarak denedim, sonuç hep olumsuz.Ha diyenler olabilir;"Nvidia chipset yanmıştır " diye; düşük ihtimal olarak görüyorum.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşların yorumlarını/tavsiyelerini iletmelerini rica ediyorum.Ben gibi aynı sorunu yaşayan arkadaşlara da bir nebze yardımcı olmuruz bu konu aracılığıyla

quote:

peki kardeş intel hd graphics i kurdunmu çünkü onu kurmadan nvidia kurmaya calısırsan böyle bir donanım mevcut değil der geçer bilgisayar :D xx0m olan kartlar orta segmente kadar intel hd graphics ile beraber kullanılır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinayet13 -- 7 Mart 2014; 1:45:55 >
    |
    |

#!/bin/bash

• Yarbay
    10940 Mesaj
    senin resmin sandım ben eğer yoksa o sende pci ex girişin arızalanmış veye ekran kartı yerinden oynamıştır eğer soketliyse :) açıklama bu :)
    |
    |

#!/bin/bash
  • Binbaşı
    1967 Mesaj
    quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

peki kardeş intel hd graphics i kurdunmu çünkü onu kurmadan nvidia kurmaya calısırsan böyle bir donanım mevcut değil der geçer bilgisayar :D xx0m olan kartlar orta segmente kadar intel hd graphics ile beraber kullanılır :)

Kurdum hocam, bilgisayar HD Graphics ile çalışır vaziyette şu an.Önce anakrtın chipset 'i, ardından Intel ME, ardından HD Graphics sürücülerini kuruyorum ancak değişen hiç birşey olmadı.

Benim aklıma takılan nokta "Ok" işaretiyle göstermiş olduğum PCi Controller.. sürücüsünün olmaması.Bu hususla ilgili net birşey bulamadım nette.Çeşitli anakart chipsetleri denedim(eski-yeni), sonuç aynı.

Kasayı açıp ekran kartının yerine baktınızmı ? herhangi bir oynama bağlantıyı koparabilir ilk olarak ekran kartı yerine bakmanızı tavsiye ederim
    |
    |

• Yüzbaşı
    759 Mesaj
    aynı sorun bende de var. nvidia sürücü programı ekran kartı görünmediği için çalışmıyor.
    |
    |
Reklamlar
SEO
üniversite
Mobilya Takımları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.