Şimdi Ara

## Nvidia'dan Intel'e Bir Gönderme Daha; 9800GTX vs Core 2 Quad (Dersimiz Fizik) ## (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
4.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ecay

AMD 3870te de 320 core var

İsmi de too many core veya many many core olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: n1ghtfall

Intel gaza gelsin gpu işine ağırlık versin,piyasaya hızlı bir giriş yapsın,piyasa kızışsın,fiyatlar düşsün .

• quote:

Orjinalden alıntı: losthell

Nvidia susmak bilmiyor helal olsun gerçekten altta kalmayıp intel'i rezil etmesi güzel.

intel geçmişiyle döver nvidiayı da şimdilik sesi çıkmıyor.Ama heran herşey olabiliiiir..
  • "Benim babam senin babanı döver" muhabbetleri dönmüş bakıyorum
  • nvidia:agresifim / kompleksliyim / asabiyim - konuşma laaan. demek istemiş
  • nvidia neye güveniyor anlamadım bişeyler planlıyordur heralde ya deyilse intel lisansı vermezse ne olacak
  • yahuu birbirleri ile karşılaştırma yaparken nvidia şunu demek istemiş.. sende işlemci üretiyorsun bende.. cpu vs gpu sonuçta her ikiside işlemci.. nvidia şunu demek istemiş bak benim işlemcide 128 çekirdek bilmem şu kadar bundan bu kadar bundan var benimkinde bilmem ne kadar transistör var seninkisi benimkisinin yanında ne kadar da sönük kalıyor demek istemiş... ne işe yaradıklarından ziyade kullanılan teknoloji bende daha yüksek daha kompleks demiş.. eminim sizin kadar onlarda bu ikisinin özellik olarak birbirlerinden farklı olduğunu biliyorlardır.. ama yapılan karşılaştırma sizin anladığınız gibi değil...
  • Yanlız Nvidia ile İntel şu günlerde çok ciddi atakta.

3-4 sene önce Presscott'lar, Nvidia'nın rezil Fx serisi, sonrasında çok daha başarılı X19K serisi , Socket A ve Socket 939 gibi dönemler geride kaldı demekki. İntel ile Nvidia altın günlerini yaşıyor herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: buraoca2

Eğer CPU ile GPU aynı işleri yapabilseydi bu tabloya saygı duyardım; fakat Intel'in CPU'ları ile oyun oynanamadığına ve Nvidia'nın GPU'ları ile de işlemci gücü isteyen programlar kullanılamadığına göre bu tabloya sadece gülüyorum

Son olarak Intel'in çekirdekleri 4 ghz'e çıkıyor; acaba Nvidia'nın çekirdekleri kaç Mhz'e çıkabiliyor Nvidia neden Ghz'leri de belirtmemişki

Her şey Ghz demek değildir. Günümüzde grafik işlemcilerinin hesaplama gücü merkezi işlemcilerden çok daha fazladır. Aşağıdaki linkte folding@home projesine ait bir istatistik bulunmakta. Burada birim başına düşen hesaplama gücünde GPU'ların bariz üstünlüğü göze çarpıyor.

http://www.dailytech.com/PlayStation+3+Leads+All+at+Finding+Cancer+Cure/article6609.htm

• armut elma olmus, seagate de hdd'lieri ile CPU karşılaştırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: desert_rain

armut elma olmus, seagate de hdd'lieri ile CPU karşılaştırsın

"sizin CPU ustunde 10mb alan var benim HDD'min ustunde 1.000.000mb var" gibi
  • Yalnız aklıma şöyle birşey geldi..

Bu iş daha da kızışsa,İntel birşey yapsa ve intel işlemci destekleyen anakartlarda Nvidia ekran kartlarını kullandırmasa,(MESELA YANİ)

Nvidia ne yapacak ?

Amd-Ati'ye mi yalvaracak bana işlemci ile alakalı tam destek ver,intel çipsetli anakartlara , ekran kartlarım artık uymuyor diye ?

Diyelim ki nvidia'da rest çekti işlemci pazarına atıldı.Bunun külfiyetini tahmin edebilecek var mı ? Ne kadar para harcaması gerektiğini tahmin eden ? Kaç fabrika,kaç eleman daha ve nasıl bir teknoloji satın alması gerektiğini thmin edebilen ?

Onun için ;

Benden nvidia'ya bir ;

" Kaşınmaaaaaaaa " :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmirogluBilal -- 12 Nisan 2008; 1:56:33 >
  • İnteL şimdiLİk SuskunLarı Oynuyor sanırım..Acaba Laf Yerine Bi Ekran KartıyLamı cevap Vericek Nvidia ya MErak Konusu, BeLkide Nvidia Yı satın aLIr he Nedersiniz
  • Acaba bu nvidia ati filan cpu üretemezmi??
  • Klasik nvidia stratejisi kazanmak için her yol mübah amd'nin bu şekilde bir stratejisi yok o yüzden daha ahlaklı bir firma bence
  • Bizim süper zeki türk insanımız testin saçma bir karşılaştırma olduğunu çözmüş hemen.
    Yaw haberdeki ana tema gpu cpu karşılaştırması değilki, mevcut bir teknolojiyi daha iyi kullanabilmek adına yapılan polemik. Adam fizik uygulamasını iyi becerdiğini gpusunu göstererek örneklendirmiş. Ama yok yaw Nvidia bizimkiler kadar zeki değildir
  • bir ara öyle bir muhabbet de vardı intel nvidiayı alacak diye, hatta n'sini intelinkine benzetmiş demişlerdi
  • Kıyaslamaktan ziyade GPU işlem gücü CPU işlem gücünden (Uygulamalarda) yaklaşık 20 kat daha hızlı. Ama bu CPU kötüdür demeyi gerektirmez. Fark konusunda hemfikirim. Farkı herkes bilir. Ama olur da nVidia kendi GPU çözümlerini bir şekilde CPU şeklinde çalıştırırsa sonuç ne olur?

Bu arada o GPU - CPU testi yanlış hatırlamıyorsam Çift opteron multi-core ile yapılmıştı ve yine yanlış hatırlamıyorsam fark 21 kat idi...

Haberi merak edenler
    http://forum.donanimhaber.com/m_17739001/tm.htm
    buradan bakabilirler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: awake

bu marka sevdasına (kavgasına) bir anlam veremiyorum
    ayrıca ati ve nvidia nın güncel gpu ları gırafik işlemlerin dışında ki hesapları da yapabilecek teknolojiye sakipler
    ve nvidia tesla adıyla bunları satıyor zaten ayrıca bunlariçin cuda diye bir geliştirme platformu da sağlıyo.
    elmayla armut değil yani

madem öyle nvidia efendi cpu yapsında ondan sonra gelsin intel cpu larla karşılaştırma testleri yapsın,o gpu ne yaparsa yapsın boş, ben onu işlemci olarak kullanamadıktan sonra hiç bir anlamı yok bu testin
  • quote:

Orjinalden alıntı: AburCubur

Bizim süper zeki türk insanımız testin saçma bir karşılaştırma olduğunu çözmüş hemen.
    Yaw haberdeki ana tema gpu cpu karşılaştırması değilki, mevcut bir teknolojiyi daha iyi kullanabilmek adına yapılan polemik. Adam fizik uygulamasını iyi becerdiğini gpusunu göstererek örneklendirmiş. Ama yok yaw Nvidia bizimkiler kadar zeki değildir

yok yok sen daha zekisin bizde biliyoz o testlerin bazı işlemlere dayanarak yapıldığını .tamam ikiside bir tür işlemci ama farklı amaçlar için yapıldığından vede farklı işler gördüğünden bana göre karşılaştırmanın amacı ne olursa olsun saçma

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.