Şimdi Ara

NVIDIA artık 'mobil GPU' üretmeyecek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlgili gelişme için Türkçe kaynak maalesef bulamadım.

http://arstechnica.com/gadgets/2016/08/nvidia-pascal-laptop-specs-gtx-1080/

Kısacası; NVIDIA artık mobil GPU üretmeyecek. GTX 1000 serisinin masaüstü formları artık Gaming Notebook'lara entegre edilecek. Yani GTX 1000M serisi gelmiyor.

Bu işe son zamanlarda bazı yeni Gaming Notebook'lara GTX 980 koyarak başladılar aslında; ama onların da fiyatları korkunç yüksek. Söz konusu GPU politikasının da Gaming Notebook fiyatları açısından üzücü bir etki yaratması olası. Ama ileride masaüstü GPU'lu Gaming Notebook'lar yaygınlaşacağı zaman fiyatlarda düzelme ve şimdiki seviyeye gelme durumu olabilir.

• evet m serisini drop ettiler

artık normal gpu lar kırpılmamış

hatta laptop gtx 1070 desktop dan daha iyi

fakat soğutma nasıl olacak çok sıkıntı bence

artık "lap" e koymak imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonsterMMORPG

evet m serisini drop ettiler

"Laptop" diyesim gelmiyor bunlara bu yüzden. Bende de var bir tane, masada kullanıyorum ekseriyetle. Altında da kocaman harici soğutma.

Ben masaüstü PC kasaları kadar iyi olacağını düşünmüyorum. Soğutma faktörü var, ekran boyutu faktörü var... (Harici monitöre bağlayacaksam masaüstü PC kasası toplarım o fiyata.)

Ve Monster'ın GTX 1080'li modelleri hazır bile mesela. 11000 TL gibi çok cüzi bir fiyatı var. :)

http://www.monsternotebook.com.tr/monster-notebook.html?opf=p2867%2Cp2889

• çok güzel bir gelişme ama laptop için 1080 gereksiz bence. 1080 alıyorsam 24" veya 27" en az 2k ekran kullanmalı.
  • Bilişim sektöründen gelen krizin ayak sesleri bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiilimAdamı

çok güzel bir gelişme ama laptop için 1080 gereksiz bence. 1080 alıyorsam 24" veya 27" en az 2k ekran kullanmalı.

Harici monitör bağlayabilirsin de, gereksiz o da. Öyle yaparak kullanacaksam o paraya sağlam bir masaüstü PC kasaıs toplarım, daha iyi.

Şu an GTX 1080 içeren Notebook'lar da var. Monster'ın var mesela, 11000 TL. Bu parayı bir Notebook'a vermek mantıksız.
  • quote:

Mobile GTX 1070 daha iyi değil , GTX 1070 Founders Edition nın bile %10-20 arasında gerisinde.

Donanimhaber de yayınlan testlerde bir dümen var , global çaptaki sitelerin yaptıkları testlere bakabilirsiniz,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxwell1

quote:

Mobile GTX 1070 daha iyi değil , GTX 1070 Founders Edition nın bile %10-20 arasında gerisinde.

Donanimhaber de yayınlan testlerde bir dümen var , global çaptaki sitelerin yaptıkları testlere bakabilirsiniz,

ben sadece dh a baktım ama dediğin mantıklı

• Performans açısından çok iyi bir gelişme. Ancak ısınma ve güç konusunda laptoplar çok sıkıntılı. Yani iki ucu şeyli değnek oluyor bu durumda aslında
  • Beklediğimden pahalı çıktı laptoplar yinede geçen seneye göre çok daha iyi f\p
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11_serhat_11

Beklediğimden pahalı çıktı laptoplar yinede geçen seneye göre çok daha iyi f\p

Hocam monsterın sitesine baktım da 1060lı laptopların ekranları bile g-sync destekliyor. Fiyatlar bu yüzden yüksek.
  • Isınma ve boyut konusunda ne yapacaklar çok merak ediyorum, büyük bir gelişme ancak gtx 1070'li laptopların 5000$'dan aşağı olacağını sanmıyorum.
  • F/P'si en yüksek marka Monster'da bile 1060'lı notebook 5600 TL

http://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V8-1.html#.V7SoAyiLSUk

Hadi yeni çıktı iner desek en fazla 600 TL iner yine 5000 TL olur.

Bunlar standart kullanıcının verebileceği paralar değil. 3000 TL para verip GT 1040'lı notebook anca alabileceğiz anlaşılan. Umarım 1050 ve altında da bu yansıma aynı oradan gerçekleşir...
  • Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi yine fiyat performans olarak güzel ama biraz daha ucuz beklerdik ayrıca cidden gsync monitör SSD işlemci vve masaüstü performansı laptobu alınmayı değer yapıyor daha ucuz olursa gelecekte almayı bile dusunurum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

F/P'si en yüksek marka Monster'da bile 1060'lı notebook 5600 TL

http://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V8-1.html#.V7SoAyiLSUk

Hadi yeni çıktı iner desek en fazla 600 TL iner yine 5000 TL olur.

Bunlar standart kullanıcının verebileceği paralar değil. 3000 TL para verip GT 1040'lı notebook anca alabileceğiz anlaşılan. Umarım 1050 ve altında da bu yansıma aynı oradan gerçekleşir...

Hocam bu g sync denen meret fiyatı bu kadar yükseltiyor. Yoksa daha uygun olurdu fiyatlar. 1050 olan ve g sync olmayan laptoplar uygun olucaktır (umarım)

• [quite]"Laptop" diyesim gelmiyor bunlara bu yüzden. Bende de var bir tane, masada kullanıyorum ekseriyetle. Altında da kocaman harici soğutma.

Ben masaüstü PC kasaları kadar iyi olacağını düşünmüyorum. Soğutma faktörü var, ekran boyutu faktörü var... (Harici monitöre bağlayacaksam masaüstü PC kasası toplarım o fiyata.)

Ve Monster'ın GTX 1080'li modelleri hazır bile mesela. 11000 TL gibi çok cüzi bir fiyatı var. :)

http://www.monsternoteb....html?opf=p2867%2Cp2889

Benim Laptop var Masada Kullanıyorum.Ben o kadar fiyat vermem laptopa , 5000 TL Masaüstü alırım.Sonuçta ikisinide Masada kullanacağım için değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fazlıcan Koçak -- 17 Ağustos 2016; 21:29:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kotu ve yanlis bir karar olmus bence.Sogutma ve fiyat problem olacagi gibi bundan sonra 150w ac adaptorden daha dusugunu gormeyecegiz demektir.Yani ust duzeyde nvidia tercih edilirken orta ve ust duzeyde AMD , giris seviyesinde intel islemcilerin uzerindeki dahili gpu tercih edilecektir artik sanirsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Bu kotu ve yanlis bir karar olmus bence.Sogutma ve fiyat problem olacagi gibi bundan sonra 150w ac adaptorden daha dusugunu gormeyecegiz demektir.Yani ust duzeyde nvidia tercih edilirken orta ve ust duzeyde AMD , giris seviyesinde intel islemcilerin uzerindeki dahili gpu tercih edilecektir artik sanirsam.

Ne alaka arkadaş? Haber zaten saçmalık! Mobil gpu diye ayrı bir şey mi vardı? Yalnızca segmentasyon mantığı değişmiş, o kadar. O yüzden isimlendirmede M harfini atmışlar. Yoksa her zaman masaüstü gpular kullanılır. Masaüstünde alt seviye kart olmayacak mı? Gp107 gelecek, 1050 olacak, laptopta da o olacak. Gp108 çıkacak, 1040, 1030 olacak, laptopta da aynı olacak. Zaten en altta harici gpu mantığı bitti. Igpler yeterli hale geldi.

• mamad kullanıcısına yanıt
    Enteresan bir bakis acisi belliki masaustu ve mobil gpu lar hakkinda bilginiz yok veya laptop kullanmisliginiz yok.Bence masaustu ve mobil gpular arasindaki farklari oncelikle arastirip ogrenin sonrasinda tekrar yorumlayin.
  • Gençler zaten alacağınız bir şey değil, benimde öyle. Boşa eleştirmeyin. Masaüstünde eşşek gibi boyutlarında kullandığımız kartlar, taşınabilir bilgisayarlara girmiş. Siz hala eleştirme peşindesiniz, bence süper düper bir gelişme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matthew Murdock -- 17 Ağustos 2016; 22:31:30 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.