Şimdi Ara

NVIDIA/AMD Ekran Kartı Stok Takibi [ANA KONU] (9806. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
197.593
Cevap
969
Favori
13.476.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
460 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 98049805980698079808
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam ilanıma bakınız. Tuf 12GByi 16 ya satıyorum

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt

Benzer fiyatlara 12 GB lık 3080 ler bulabilirsiniz. + 2 GB çok mu önemli derseniz evet önemli, aynı zamanda 12 GB 3080 ilk 3080 ne göre revize edilmiş ve gpu özellikleri daha güçlü olan bir kart, yüzdesel olarak iki kart arası fark düşük durabilir ama + 2 GB ın faydasını ilerleyen süreçte görebilirsiniz. Bana göre şu an 12 GB 3080 ler bu fiyattayken 10 GB lık olanlar artık tercih edilmemeli, 3080 zaten ilk böyle çıkmalıydı ama bildiğimiz Nvidia işte. 

• 4 gün önce aldığım kartın fiyatı kur nedeniyle neredeyse 1k yükselmiş. 40 serisi gelene kadar fiyatların vay haline, bu saatten sonra 30 serisi alınmaz mı alınır mı herkesin kendi tercihi ama geçen her gün kartlara ödeyeceğimiz miktarı daha fazla artırıyor.  30 serisinin yeni seri ile birlikte fiyat olarak düşme beklentisinde olunması doğal karşılanabilir ama bu ekonomik koşullarda uygun fiyatlarda üst seviye kart elde etme beklentisi sanırım hayal olmaktan öteye gidemeyecek gibi duruyor. Umarım herkes kesesine göre istediği kartı alır. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 27 Eylül 2022; 0:5:2 >
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Hocam 16.400'e 3080 aldım. Umarım doğru karardır

• Alınmışa hayırlı olsun demekten başkası olmaz hocam. İyi günlerde kullanın. 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkür ederim, eğer olmaz ise ya iade ederim ya da shibinden'e koyarım artık.

Zira psu 650W ve işlemci 3900x

• 3080 12gb kartlarını tavsiye ederim. 15-16-17 seviyesine kadar tavsiye ederim. 3080 12 ama. 10 değil. ben yeni aldım ilk defa böyle yüksek bir kart kullanıyorum maşallahı var. kendim biraz pinpirikleniyodum en iyisi olsun en son çıkanı olsun diye 3090 3090ti hayalimdi fakat 3080 aldığıma kullandığım zaman hiç pişman olmadığımı anladım. 25-30 lardan bu fiyatlara geldiğini düşünürsek benim gözümde 15bini kafadan hakeden bir kart. ona göre hesap edin 3080ti 18-20 verilir, 3090 23-25 verilir. 3090 ti 30 verilir ama sadece suprim x modeline diğerlerine 30k ben şahsen vermem. 4bin serileri de bu rakamlara yakın olur umarım. güç kaynağınızı iyi seçin. ben sadece güç kaynağında gözü kapalı bir alışveriş yaptım iyidir dedim kelek çıktı. kelekten kastım yine iyi fakat hafif bi yükse bağırmaya başlıyo böyle yüksek sesli bi güç kaynağı hiç görmedim ekran kartında soğutucu da bi gram ses yok ama psu azcık güç çeksin bağırıyo. sözde silent modu var bi işe yaramıyo. ayarı da yapılmıyo heralde bu psu ların. belki kendini garantiye alıyo iyi çalışıyo çünkü kaliteli bir ürün fakat bu kadar da bağırmamalı. belkide bende bir yanlış var bilemiyorum. bahsettiğim psu bu. aman uzak durun :) THERMALTAKE TOUGHPOWER GF2 80 PLUS 850W GOLD ARGB FULL MODÜLER 140mm FAN PSU

edit: vatanda ürünü alan kişinin yorumuna baktım. Yükte olmadığı zaman otomatik fanın durma özelliği var. (doğru demiş) Yükte iken de son derece sessiz olduğunu söyleyebilirim. (buna ben asla katılmıyorum aşırı bağırıyor aşırıı) habire bağırıp susuyo bağırıp susuyo bi zarar vermez sisteme umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liang -- 27 Eylül 2022; 2:18:30 >

• liang kullanıcısına yanıt

Uygun fiyata bulursanız bu modeli öneririm. Uyuyan bebek gibi sessiz.  

www.itopya.com
    CORSAIR RM850 850W 80+ Gold Full Modüler 135mm Fanli ATX PSU| ITOPYA.COM
    https://www.itopya.com/corsair-rm850-850w-80-gold-full-moduler-135mm-fanli-atx-psu_u14591
    Hocam yaklaşımınız yanlış ve marka algısı oluşturuyor. Thermaltake Tier A'da güç kaynakları olan bir marka. Sizin model de gayet kaliteli, sadece şansınıza denk gelmiş bir durum söz konusu. Bu en iyi güç kaynaklarında da olabilecek bir durum. Değişim veya iade talep edin isterseniz iletişime geçip ama güzel bir model normalde onu söyleyeyim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ben de corsair tercih etmeye çalıştım ama o an bunu almam gerekti. düşündüğümden farklı bir ürün aldığım için kör alış dedim. kötü olmadığını da biliyorum eminim fakat normal çalışma standardı mı bu benimkinde mi sorun var onu çözemedim yani. hata ihtimali çok düşük olduğundan bu modelde tüm ürünler böyle olabilir diye fikir yürüttüm. sisteme zarar vermedikten sonra bağırsın çokta problem değil. aksine ürün akıllı alet kendini riske etmeyip garantiye alıp çalıştırıyo demek ki sistemi. bu yaklaşımla düşündüğümde içim rahat ediyo açıkcası. ama bunun sessiz olanı da varsa benim şansıma sesli olanı denk geldiyse ne diyelim sağlık olsun :) eyvallah fikirler için.

Normalde o kadar sesli olmaması lazım. Dediğim gibi rahatsızlık veriyorsa garantiye yollayın iletişime geçip. Tabi bir süre sistemsiz kalırsınız yedek PSU yoksa :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • bunun 1000w olanı var bende aşırı sessiz ısınmaz tek dezavantajı kabloları biraz sert bükülmesi aşırı zor oluyor

Emin ol ocak ayından sonra iyiki almışım diyeceksiniz...

• Arkadaşlar elimde kutusu açılmamış gaming.gen.tr den 4 ay önce alınma ASUS strix 3080 12 GB kart var satmayı düşünüyorum kaçtan gidiyor bu aralar?

• Anuminas1994 A kullanıcısına yanıt

şuan 308012g ler kampanyalı sıfır 15-16 bin bandına satılıyor, kartınız her ne kadar açılmadıysa da açıkçası 2-3 k altına olmadan gidipte sarı siteden sizin durumunuzdaki bir kartı almam kendi adıma fatura kestirir 1-2k ile kafam rahat olur sonuçta ucuz ürünler değil garantilik durumları da dikkate almak lazım bu arada kartınız garantisiz demiyorum acil satıcam derseniz 12-13 bandına gider diye düşünüyorum 8-9k civarına mining yapmıs 308010g modelleri alternatif olarak sarı sitede mevcut

• derlemeler kullanıcısına yanıt

İptal ettim:)

zira şu an 1660 ile oynayamadığım oyun yok:)

• Bende RM850X var beyaz renk 1sene önce 984 tl aldım sıfır yeni sistem toplarsam diye duruyor kutuda açmak ne zaman nasip olacak bakalım 13. nesil ve 4080'Li siteme geçesim de var

Oynadığın oyunlar sabit belli oyunlarsa, hikayeli oyun oynamıyorsan yeterli...

• derlemeler kullanıcısına yanıt

En çok F1, pes, daha az nfs serisi ve far cry bazen

• 
Sayfa: önceki 98049805980698079808
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.