Şimdi Ara

Nvidia 20 nm'yi Pas Geçip 16nm'de Kart üretecek!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.donanimcibaba.com/2014/07/nvidianin-maxwell-mimarili-kartlari-sonunda-geliyor.html
    http://videocardz.com/51009/nvidia-preparing-four-maxwell-gm204-skus

Haberin geneli GTX 800 serisiyle ilgili ama kapanış ilginç :)

Semiaccurate'e göre nvidia 20 nanometreyi pas geçecek ve üçüncü nesil Maxwell ( GTX900 ) serisini 16nm'de ürettirecek. İşin ucu TSMC'ye bağlıyken ve adamlar daha 20nm sorununu aşamamışken asıl olacak merak konusu :)

• Asparagas haber gibi geldi.o degilde verimliligi nasil saglayacaklar.direk 16 nm e gecerlerse avantajli olacaklar.900 serisi cidden can yakacak gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence 20 nm olur.

Amd'nin hamleleri belirleyici olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlısı be gülüm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 nm'de verimliliği yakalamadan pas geçme gibi bir durum olamaz, tam anlamıyla uydurma bir haber bence. Haberde esas dikkat çekici nokta, GTX 880'in daha önce bahsedilen 3200 cc yerine, 1920-2560 arası cuda çekirdeğine sahip olabileceğinin belirtilmesi. Aslında mantıklı olan bu, sebebine gelince Maxwell mimarisi Kepler'den P/W olarak daha verimli, daha az cuda çekirdeği ile aynı performansı verebiliyor. Yani kabaca bir hesap yaparsak, saat hızı avantajı da varsa 1920 cc'lu GTX 880'in 2304 cc'lu GTX 780'i yakalaması zor olmaz. 28 nm olarak üretilirse GTX 880'de SMM birimleri kırpılıp 1920 cc'lu gelme olasılığı yüksek olur, 20 nm olanının full SMM 2560 cc'lu olarak gelmesı bana daha mantıklı geliyor, 20 nm'de hem AMD, hem de NVIDIA'dan sağlam GPU'lar çıkacağını düşünüyorum.

quote:

All these cards will differ in Streaming Multiprocessor count. Various sources claim that full GM204 chip would feature between 15 and 20 SMs (1920-2560 CUDAs). Maxwell core is obviously much more power efficient than Kepler, thus the next flagship will most likely have less cores than full GK110 processor. This has not happened before.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 8 Temmuz 2014; 11:03:51 >

• Bundan sonra da -28 nm falan çıkar herhalde
  • bu adamlar quantum tünellemesi sorununu nasıl çözüyorlar ki? kaç gündür ekran kartı bakıyorum piyasadan bu haberleri okudukça iştahım kapanıyor.
  • amd'nin 20nm kartları bile seneye yaz çıkar diyorlar.nvidia 16nm ürettirecekse 2015'te kart çıkarmayacak demektir.
  • WCCFTECH'de sonra çıkan habere göre Nvdia'da 16NM, AMD'de 20 NM olayı biraz daha ertelenmiş. Haberi yapan arkadaş kaynak veremiyormuş fakat kaynak Nvidia'nın 28 NM'den 20 NM yerine 16 NM ye geçeceğini ve GM204'ün 28NM gelecegini söyleyen kişiymiş. 16NM için epey bir zaman var. En son Q3 2015 diyorlardı fakat iyi ihtimal 2016 gibi. Bana hala Nvdia'nın 20NM pas geçmesi hiç mantıklı gelmiyor. Büyük ihtimal o bir yıl içinde de boş durmaz Nvdia. Bu erteleme AMD nin Mart gibi gelecek 20NM R9 3XX serisininde Mayısa sarkmasına neden oluyor.
    http://wccftech.com/amd-nvidia-20nm-16nm-delayed/
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.