Şimdi Ara

Nvidia 196.75 sürünlü sürücüyü yükleyenler için çok önemli uyarı!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Nvidia yaptığı açıklamada birkaç gün önce sürdükleri 196.75 versiyonlu ekran kartı sürücülerinin hatalı olduğunu ve sürücünün fan hızını düzgün ayarlayamamasından dolayı ekran kartının yanmasına kadar giden problemler oluşturduğunu saptamıştır. eğer bu versiyon sürücüyü yüklemişseniz acil olarak sürücüyü kaldırıp daha eski bir sürüme geçmeniz tavsiye edilmektedir.

Kaynak: http://www.incgamers.com/News/21293/nvidia-19675-kills-video-cards

• Yalan söylüyorlar valla Ben Msi Afterburner ile otomatik fan hızı ayarımı yaptım ve gayet de güzel ayarladığım ısıya gelince kendisi arttırıyor boştayken hızı düşürüyor
  • video oynatırken de sorun çıkardı bende. tamamı ile hatalı bir sürücü. geri çekildi zaten. whql onaylı olması ise komedi
  • Haydii, hakikaten sitede en son sürüm 196.21 görünüyor ,196.75'i kaldırmışlar. Zaten kurarken belliydi speedfan sensörü kafayı yedi fan hızını falan sıfırladı, bi numara olduğunu oradan anladım. Gerçi haberde Starcraft 2 beta'da sorun çıkarttığını söylemişler ama ben 2 gündür oynuyorum ekran kartında bi anormallik göremedim, neyse ucuz atlatmışız, adamların hasar görmüş kartları.

Düzenleme: Haberden sonra kasayı açıp kontrol edeyim dedim, kartın sesi bayağı artmış halbuki fan hızı önceki gibi %35'de gösteriyor fakat sanki %50-60 hızında dönüyor. Kesinlikle bir sorun var hemen siliyorum bu sürücüyü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4F4EC4307 -- 5 Mart 2010; 15:35:34 >
  • kaynak olarak verilen sitedeki haber başlığı olayı anlatmaya yetiyor
    NVIDIA 196.75 kills video cards

okuyunca hemen kaldırdım birazdan ati fanatikleri dolar buraya bombalamaya başlarlar
  • nvidia kesinlikle önermiyorum arkadaşlar çabuk yanıyor 4 tane yaktım fan hızı kesinlikle ayarlanmıyor genede herkes kendi bilir
  • Kartın yanarsa garanti dışı kalır. Sürücü hasarlı, kartın fanı isterse %100 çalışsın fanı durdurabiliyor..
    Adamlar resmi olarak açıklamıs sorunludur diye kartı yakma ihtimali %1 dahi olsa tutulmaması gerekir 3 fps için kart yakmak mı amaç...

yarın veya ertesi gün yeni bir driver zaten sunacak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 6 Mart 2010; 23:38:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratcan1905

nvidia kesinlikle önermiyorum arkadaşlar çabuk yanıyor 4 tane yaktım fan hızı kesinlikle ayarlanmıyor genede herkes kendi bilir

böyle bir cümleyi sarfetmek çok mantıklı değil. eğer siz iyi bir soğutucuya sahip ekran kartı almadıysanız ve ortamınız tozluysa fan hızı yavaşalr ve kart yanar. bunun nvidia ve ati ile bir alakası yok. insanları yanlış bilgilendirmeyelim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.