Şimdi Ara

nvidia 1070 guc kablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

dell precision tower pc var ve guc kaynagindan 2 kablo demeti cikiyor. bunlardan bir tanesi 4 pin ve cpu icin. digeri 8 pin ve o da anakarta giriyor. resimde anakarta giren 8pinli kabloyu gorebilrisiniz.

sorum su olacak. elimde 1070 ekran karti var ve 8 pin guc kablosu gerektiriyor. ben nasil bir cogaltici almaliyim ki, bu anakarta giren kabloyu cogaltayim, bir tarafini ekran kartina, bir tarafini ise anakarta tekrar sokabileyim.

nvidia 1070 guc kablosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert6385 -- 3 Nisan 2022; 2:14:43 >

• Ben sana baska bir yöntem söyleyeyim ama etik olmayan bir yol. "Dell 24pin to 8pin adapter" diye arat, bu cevirici ile normal bir güc kaynagini dell in bu anakartina baglayabilirsin. Kendi güc kaynaginin extra pcie8pin cikisi yoksa, yetmiyordur, koymamislardir. Etik degil dedim cünkü adaptörün kablolarinin hayati önemi var, dandik bir kablo ile sorun yasaman mümkün, saglikli bir yol olmasada, bir noktada tek care (anakarti degistirmek disinda) bu ceviriciyi aldin, yanina bir de yeni bir psu alman gerekecek, standart bir psu olur bütceye göre bakilir. Öncelikle deger degmez senin ölcüp tartman lazim.
  • kunGFu kullanıcısına yanıt

cevap icin cok tesekkurler. acikcasi yeni psu, yeni anakart derken is cigrindan cikiyor. dusuncem eger mumkunse donusturucu ile halletmek.

eger su kablodan alirsam, kullanabilir miyim sizce?

nvidia 1070 guc kablosu
  • mert6385 kullanıcısına yanıt

Bu kablo olmaz. Uyumsuz. Yeni anakarttan ziyade yeni psu ile bir cözüm sundum, daha uygun fiyatlisi, hic bir sey yapmamak olur.

psu kac watt

• kunGFu kullanıcısına yanıt

anladigim kadariyla sadece kablo ile problemi cozemiyorum. ve yeni bir psu almam gerekiyor yeni psu'nun yaninda da "Dell 24pin to 8pin adapter" aliyorum. 

sadece kablo ile durumu cozelbilseydim guzel olacakti.

• sizkimsinizdiniz kullanıcısına yanıt

365 watt. 80plus.

Aynen öyle hocam.

kungfu hocam daha iyi bilir tabi ama bence 365 waat 1070 i beslemeye yetmeyebilir üstadın dediği gibi yeni psu daha iyi olacaktır

peki sizce 80+, 430wattlik yeterli olacak midir?

hocam 80+ ibaresi psu larda çalışırken yaptığı tasarrufu simgeler beyaz eşyalardaki a sınıfı b sınıfı gibi daha az elektirik yer yani sizin işlemci nedir

mesela 80+ bronz iyidir ama silver daha az enerji tüketir gold platium vs diye gider bu seriler ne kadar iyi olursa faturaya yansayacak tutarda o kadar az olur

islemci i7 6700, ekran karti 1070 founders edition.

• en az 550 watt derim ben ustalar daha iyi bilir gerci

psu konusunda 80+ için verdiğim örnekler en basit şekilde anlatımdır normalde işin teknik kısmı daha karmaşıtır hocam 80plus demek psu nun çektiği elektiriğin yüzde 80 üzerini kullanıp yüzde 20 kadarını ısı olarak boşa harçar işin içine bronz silver gold girdiğinde bu sayı azalar verimlilik artar biraz karışık ama ne kadar verimli olursa o kadar iyi olur ve psu alırken paraya harcayıp bilindik kendini kanıtlamış markalara yönelmek daha iyidir bütün sistemi emanet ediyorsunuz marka vermek istemem ama ucuzakaçmayın hocam milletin c4 dediği markalardan uzak durum derim

• O PSU ile olmaz..başka hiç bir psu kullanma diye kendi PSU şunu ve kendi anakartini yapiyor bu firmalar. Anakart alsan vidalama delikleri bütün kasalarda standart iken bunda belki standart bile değildir.

O gördüğün 8 pinden kac volt geçiyor belli değil, pin düzenlemeleri PCI exp 8 pin ile anı mi değil mi belli değil. Normalde 24 pin giriyor anakartlara ama adam 8 pin ile sokmuş., Ekran akrtina taktiğin am cortlama ihtimali var.

Yapılabilecek şey; Dell 24 pin to 8 pin kablo ve psu alınır yeni PSU yu 8 pine cebirip anakart a vs bağlantısı sağlanır normal 8 pin kısmı da ekran kartına bağlanır.

Lakin dediğim gibi bu tarz sistemler sana upgrade imkanı SAGLAMAMAK için yapılır. Sen gidip bir üst donanımını almaya iter. O şekilde...
  • PSU önerisi olarak da 500w + ancak önemli olan kısım tek bir 12 V kanalı olan ve bu kanaldan 35 amper ve üzeri voltaj veren 80+ bir psu olmasi gereklidir.
  • https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/8-pin-power-kablo-8-pin-to-molex-power-pcie-ekran-karti-guc-kablo-8-pin-power-to-molex_pdp_689269741

Beyaz uçlu kısımları takacağın kısımlar varsa bağlantıyı halledebilirsin.
    Diğer sorun, power yeterli olur mu?
  • Bence 2.el bi psu bakın. Çevirici de alın.
    Psu yetse bile, yükte herhangi bir şekilde zarar görürse diğer parçaları riske atmayın.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.