Şimdi Ara

NVDIA Kartlar neden daha pahalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
144
Cevap
2
Favori
3.284
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> NVDIA Kartlar neden daha pahalı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5040 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

Tek örnek..

AMD = 700 TL
    aynı kart
    NVIDIA = 1500 TL

olay bu
    quote:

Orijinalden alıntı: LightningRaven

Tek örnek..

AMD = 700 TL
    aynı kart
    NVIDIA = 1500 TL

olay bu

Hangi kartmis o ikisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Asus x99 Deluxe intel i7 5820k Evga 1080 FTW 2 icx Corsair AX860i NZXT x62 Corsair K70 RGB LUX TR Logitech Proteus Core G502 Kingston Savage HyperX 480GB Corsair 780T VIEWSONIC XG2703-GS NI Komplete Audio 6 M-audio BX8 D2 Speaker Corsair Dominator Platinum + G.SKILL Trident Z 64GB
  • Kurmay Yarbay
    4927 Mesaj
    Senin kalite dediğn şey firmanın lütfu değil, Nvidia'nın tasarım ve üretim proseslerinin zorunlu olarak getirdiği olumsuzlukların sonucu. Adamları sırf yieldları yükseltmek için yemedikleri halt kalmadı ve bu sırf üretim tesisisin suçu değil, tasarımların sonuçları. Bu 2010lardan beri böyle. Bizzat 480'in nasıl cacık üretildiğini, Nvidia'nın bunu düzgün ürettirip yieldları yüklestmek için nelerle cebelleştiğini, wafer başına çıkan sağlam 480'lerin azlığı yüzünden işleri nerelere çektiklerini, PR'ın bu konudaki önemini biliyorum. İyiki ellerinde Cuda diye Pazarlanabilecek bişey var da, bunun üzerinden de PR'ı yürütebilip kurtarabiliyorlar. 28nm nin başlarında da çok kötüydü, hem tasarımın getirdiği zorluklar, hemde tesislerin şartları yüzünden. AMD çok mu iyi, aynı üretim sorunlarıyla karşılaşmıyorlar mı onlar da karşılaşıyor. Ama en azından onların tasarım prosesleri daha iyi, Nvidia kadar kayıp yeme ile karşılaşmıyorlar.

Hiçbi firma lütufda bulunmaz, bunu kalite olarak yansıtmamak lazım. Böyle bi algı varsa, kullanıclar arasında bu tür bi bakış açısı oluşuyorsa, pahalı ama premium A kalite ürün üretiyorlar algısı varsa PR olaylarını süper yapıyorlar demektir. Senin veya başkasının, waferdan niye daha çok çip çıkmıyor, niye yieldlar yüksek değil de daha iyi fiyata sunmuyorlar diye sorgulaman lazım. Wafer başına 20 tane çipin zor çıktığı zmanlarda, üretim tesisinin ne nasıl zarar ettiğini, sonradan daha yüksek fiyat talep etmeye başladıklarını anlaşma şeklini nasıl değiştirdiklerini vs. vs. göz önünde bulundurmak lazım, çipin kart üreticisne kaçtan satıldığını, kartın fiyatında da bunların etkili olduğunu vs. göz ardı etmek olmaz.

Ben kaliteden onu anlayamadım ondan uzattım zaten.
    |
    |

• Yarbay
    6056 Mesaj
    3DVision
    Phsyx
    Adaptive Vsync
    FXAA

Nvidia nin sundugu cok guzel teknolojiler var.

AMD 5 basar Nvidia ya, veya Nvidia varken AMD alinir mi muhabbetleri beni oldurecek bir gun cok samimi soyluyorum.

Iki kartinda kendisine gore artilari var.

Olay sonucta daha fazla FPS vermek degil.

O FPS yi ne kadar akici veriyosun, o FPS disinda baska teknoloji sunuyomusun. Bunlari da dusunmek lazim. Olayin1 boyutu yok ve cok boyutu var.
    |
    |
    Intel i7 4790k /// Asus Z97-A /// Asus Dual GTX1070 /// Corsair Vengance Pro 16gb (@2400mhz) /// WD 1TB /// Kingston SSDnow 120GB /// Sandisk Plus 480GB /// Corsair H60 ///LG 29UM68-9 Ultra Wide /// Bloody 740A keybaord /// Evga SuperNOVA G2 750W /// Corsair 400R /// Logitech G303 /// Skullcandy PLYR1 ///
  • Yarbay
    3294 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

Ps4'den fazla birşey beklemeyin,8 çekirdekli işlemcisi iyi bir i3 gücünde bile değil,7850 ise ps4 1 sene sonra çıktığında pek güncel bir ekran kartı olmaz.Oyunların çoğu multiplatfirm olarak çıkıyor.Konsol portu olarak çok az oyun çıkıyor,onlar da sorunu oluyor zaten.(Ör:Darksiders 2)
    quote:

Orijinalden alıntı: braVe112

Ps4'den fazla birşey beklemeyin,8 çekirdekli işlemcisi iyi bir i3 gücünde bile değil,7850 ise ps4 1 sene sonra çıktığında pek güncel bir ekran kartı olmaz.Oyunların çoğu multiplatfirm olarak çıkıyor.Konsol portu olarak çok az oyun çıkıyor,onlar da sorunu oluyor zaten.(Ör:Darksiders 2)

hocam az oyun çıkmıyor.farcry 3,tomb raider,assassins creed revelations ve assassins creed III,resident evil 5-6,dmc,hitman absolution,darksiders I-II,nfs most wanted.bu yazdığım oyunların hepsi konsoldan port edilmiş oyunlar.ama bu demek değilki hepsi sorunlu.fakat yine de sorunlu.en baba makineler saçma sapan sorunlarla karşılaşıyorlar.yani 2011 den şuana kadar çıkan oyunların büyük çoğunlu port edilmilş olanlar.zaten oyun üreticileri artık bunu rahatlıkla söylüyor.konsol oyunlarının satış rakamları üreticinin gelirinin %70.pc ise %30.adamlar bi kaç ufak değişikle oyunu pcye uyarlayıp piyasaya sürüyor.adamlar da bir yerde haklı.benim korkum amdnin ve nvidianın gelecek dönemlerde konsollara ve notebooklara daha fazla yatırım yapıp desktoplara verdikleri önemi azaltmaları.farkındaysınız kendi konsollarını bile üretmeye başladılar.bide ben amd fanıyımdır.ama herzaman sorun yaşamışımdır.bi adamın 4 tane ekran kartı yanar mı ya:2 tane 9600pro,4830 ve 4850.ya bide nvidia sürücü konusunda harbiden önde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testerenecmi -- 26 Mart 2013; 17:13:12 >
    |
    |
    (satıldı)satılık ASUS Z97-ARhttp://forum.donanimhaber.com/m_103316334/tm.htm (satıldı)satılık fx-8350 işlemci ve ASUS m5a97 evo r2.0 anakart=http://forum.donanimhaber.com/m_94807417/f_//tm.htm A10-7850K,MSI A88XI,THERMALTAKE CORE V1,CORSAIR CX500M,SAMSUNG EVO 840 120GB SSD,IPAD 4,LG OPTIMUS G

• Yüzbaşı
    574 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

Heralde şu başlıklar altında konuşmak en kolay anlatım şekli olur:

1 - Arz - Talep

2 - Artı değer

3 - Marka değeri

4 - Satış sonrası hizmet

-------------------------------------------

Kısaca:

1 - Nvidia, biraz daha üst seviyeye oynar genellikle ve buna göre fiyat çeker. Rakibinden az farkla yüksek olabilir, ancak o seviyede başka bir kart yoksa fiyatı uçurması muhtemeldir. Bkz: GTX Titan, 8800 Ultra...

2 - Nvidia, GeForce 8 serisi ile birlikte çok ciddi bir çıkış yaptı ve kartlarına ek özellikler sağladı. Bu sayede psikolojik ve reel avantajlar kazandı. CUDA, PhysX, 3dVision, FXAA, Adaptive Vsync, TXAA olarak özetleyebiliriz.

3 - Dünyadaki genel algı, Nvidia kartların daha iyi olduğu yönündedir. Bunu neye göre söylediğimi soracak olursanız, Nvidia'nın yeni kart sunmadığı dönemde bile AMD ile kafakafaya götürdüğü rekabetten anlayabilirsiniz. Bir diğer sebebi ise 4. maddedir. Bu sebeple de Nvidia kartların 2. eldeki fiyatları bile bir miktar yüksektir.

4 - Bunun başında sürücü gelir. Sürücü konusunda Nvidia bariz biçimde önde olan taraftır. Lütfen kimse kendini 12.11 ile kandırmasın dostlar. Onun üstüne Nvidia'dan 10'dan fazla sürücü geldi. AMD'nin sponsor olduğu oyunlara bile AMD'den önce sürücü desteği sunuyor adamlar. Son örnek olarak bkz: 314.22 ile gelen Bioshock Infinite desteği. Diğer taraftan eski kartlara sürücü desteği, eski kartlar için yeni işletim sistemlerine resmi sürücü desteği gibi konularda da Nvidia fersah fersah öndedir. Bu da önemli bir kriterdir. Bunun dışında, yaşanan olumsuzluklarla ilgili olarak bilgi almak istediğinizde Nvidia tarafında ilk ağızdan cevap almanız daha kolaydır. Genel bir olumsuzluk durumunda da daha sık bilgilendirme yapılır. Bkz: Tomb Raider için geciken sürücü desteği.

Bunlar dışında döneme ve firmaya özgü durumlar da var. Mesela Nvidia'nın dönemde çok ciddi şekilde üstelediği TWIMTBP oyun programı sayesinde birçok oyunun kendi teknolojilerini kullanıyor olması, stabil çalışması; karşısında 3dfx ve Ati'nin silinmesi sebebiyle verdiği "güçlü firma" hissiyatı; tanıtımları ve reklamları; piyasaya standart teknolojileri kabul ettirebilme başarısını sayabiliriz.
    quote:

Orijinalden alıntı: [email protected]

Heralde şu başlıklar altında konuşmak en kolay anlatım şekli olur:

1 - Arz - Talep

2 - Artı değer

3 - Marka değeri

4 - Satış sonrası hizmet

-------------------------------------------

Kısaca:

1 - Nvidia, biraz daha üst seviyeye oynar genellikle ve buna göre fiyat çeker. Rakibinden az farkla yüksek olabilir, ancak o seviyede başka bir kart yoksa fiyatı uçurması muhtemeldir. Bkz: GTX Titan, 8800 Ultra...

2 - Nvidia, GeForce 8 serisi ile birlikte çok ciddi bir çıkış yaptı ve kartlarına ek özellikler sağladı. Bu sayede psikolojik ve reel avantajlar kazandı. CUDA, PhysX, 3dVision, FXAA, Adaptive Vsync, TXAA olarak özetleyebiliriz.

3 - Dünyadaki genel algı, Nvidia kartların daha iyi olduğu yönündedir. Bunu neye göre söylediğimi soracak olursanız, Nvidia'nın yeni kart sunmadığı dönemde bile AMD ile kafakafaya götürdüğü rekabetten anlayabilirsiniz. Bir diğer sebebi ise 4. maddedir. Bu sebeple de Nvidia kartların 2. eldeki fiyatları bile bir miktar yüksektir.

4 - Bunun başında sürücü gelir. Sürücü konusunda Nvidia bariz biçimde önde olan taraftır. Lütfen kimse kendini 12.11 ile kandırmasın dostlar. Onun üstüne Nvidia'dan 10'dan fazla sürücü geldi. AMD'nin sponsor olduğu oyunlara bile AMD'den önce sürücü desteği sunuyor adamlar. Son örnek olarak bkz: 314.22 ile gelen Bioshock Infinite desteği. Diğer taraftan eski kartlara sürücü desteği, eski kartlar için yeni işletim sistemlerine resmi sürücü desteği gibi konularda da Nvidia fersah fersah öndedir. Bu da önemli bir kriterdir. Bunun dışında, yaşanan olumsuzluklarla ilgili olarak bilgi almak istediğinizde Nvidia tarafında ilk ağızdan cevap almanız daha kolaydır. Genel bir olumsuzluk durumunda da daha sık bilgilendirme yapılır. Bkz: Tomb Raider için geciken sürücü desteği.

Bunlar dışında döneme ve firmaya özgü durumlar da var. Mesela Nvidia'nın dönemde çok ciddi şekilde üstelediği TWIMTBP oyun programı sayesinde birçok oyunun kendi teknolojilerini kullanıyor olması, stabil çalışması; karşısında 3dfx ve Ati'nin silinmesi sebebiyle verdiği "güçlü firma" hissiyatı; tanıtımları ve reklamları; piyasaya standart teknolojileri kabul ettirebilme başarısını sayabiliriz.

Daha güzel açıklanamazdı herhalde
    |
    |
    Asus Sabertooth X79 | İntel i7 3930 k 3.2 Ghz | Zotac GTX970 AMP! Extreme Core Edition | Geil Value Plus 4*4 Gb DDR 3 1600 Mhz | Aerocool Strike X St | Aerocool Strike X 1100 Watt | Corsair H 80 | 5* Cooler Master 20 Cm Megaflow Blue | Ocz Vertex 3 120 Gb | Western Digital 1 Tb Caviar Black

• Yarbay
    2901 Mesaj
    Hiç detaya girmeden temel olarak neden %10-15 daha pahallı oldugunu söyliyim.

1)Yazılımsal yani sürücü leri çok daha iyi.(Buda otamatik olarak Nvidia kartları daha performanslı kılıyor.Yoksa temelde kafa denki kartlar.)

2)Nvidia kendine özel optimize yaptırıyor çok sayıda favori oyuna.

3)Daha gelişmiş teknolojiler kullanıyor kart üzerinde.PHYSX gibi......

Bu standartları AMD yeni yeni yakalamaya başladı.Mesela PHYSX e rakip bir teknoloji yaptılar TRESSFX(Şimdilik tüm oyuna genel etki etmiyor saç ve birkaç şey için) gibi.

AMD sürücü konusun da halen az da olsa sıkıntılar yaşamaya devam etmekte.(Ama büyük oranda gelişme var gelicek vaat ediyor.)

Bu gibi sorunlardan dolayı NVIDIA kartlarını daha pahallıya satma fırsatına erişiyor insanlar da sorun yaşamamak için alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxıs -- 26 Mart 2013; 19:15:25 >
    |
    |

• Kurmay Yarbay
    4927 Mesaj
    Tressin physx in ne olduundan habersiz şişirip duracaksınız yine burayı. Tressin physx ile benzer yanı alakası yok. Bahsi geçen AA da phsx de PR için kullanılan şeyler. Gidip oyun firmasına sadece bana özel efekt göster demenin kısa yolu. Önüne gelen de farklı bişey olarak algılayıp duruyor sonra bunu. PR'ın gücü hakkında maliyet hakkında, PR ile maliyetin nasıl kapatıldığını pas geçip kendince AA yüzünden, onda iyi bunda iyiden, getirdiği cuda imiş physx imiş zart zurtmuşdan dolayı gerçekten pahalı olması gerektiğine inanıyorsanız PR'ın üstünüzdeki etkisini kafanız kuma gömülü olarak zaten yansıtıyorsnuz demektir.

Çip başına 100$ maliyet varken, sen bunun üstüne mesela %50 kar koyacak şekilde ilave değer yaratıyorsan, veya iyi pazarlayabiliyorsan bunu o zman büyük iş yapmış olursun. Maliyeti oluşturan teknoloji ile, onun sınıflandırılması ve bunun PR'nın feci yapılması alakasız şeyler. AMD'nin driverlarının başına iş açmadığı bi sürü insan var onlar nolcak? Kimse neden PHysx destekli bi oyunun yapımcısı için, birader sen niye bu oyunu sadece Nvidia kartta güzel gözüksün diye yaptın demez? Niye kimse oyun için driver çıkartmak kadar saçma bişey olamaz demez de, başka yere çekiştirir olayı? Buna benzer şeyler uzadıkça uzar, teknolojik direk bi altyapısı açıklaması yok bunların ve PR'ın insanların kafasına yerleşmil algının olayı nereye çektiğini tahmin bile edemezsiniz.

• Yarbay
    3739 Mesaj
    Vakti zamanında bu iki firma Amerika da tekelden dolayı mahkemeye verilmişti.
    Gerekçe iki firmanın anlaşıp üst seviye ürünlerini 650$ olarak sabitlemeleriydi.
    Sonradan az buz oynama yapıp davadan yırttılar.

Şu anda bir grafik kartının 800$ olmasının tek nedeni yeni nesil konsolların piyasada olmaması.
    Yeni nesil konsolların fiyatlarının 400$ civarında olması bekleniyor. Onlar piyasaya girince Nvidia ve AMD nin fiyatlarını tekrar göreceğiz.

Korsan oynayan adam bile bu fiyatlara PC kuracağına konsol alıp. Orijinal oynar.

Orijinalden alıntı: rezes

quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

arkadaslar hd7970 ilk çıktıgında ne kadardı hatırlayan var mı

800-700$

http://www.pclabs.com.tr/2012/01/09/amd-radeon-hd-7970-turkiyede-fiyat-1670-tl/

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

800-700$

demek ki amd ilk cıktıgında milleti baya bir düdüklemiş zaten 700-800 liraya satacagı kartı 1700-1800 liraya satarak asıl vurguncu ac gözlü bir firma oldugunu göz onune koymus eger kı suanda 700'e satıp kar edebiliyorsa o zamanda edebilirdi ama aç gözlülk bu işte nvidiadan hiç bahsetmicem bazı arkadaslar hala amd bütçe dostu derler tabi demeçler fanboylukla alakalı amdde kullandım nvidiada kullanıyorum iki firmada insanların cebine odaklı firma oldugu için bazı arkadaslar gereksizce muhabbet yapıp sanki o firma babasının firması gibi savunuyor acaba amd veya nvdianın kartlarını parayla alınca bu arkadaslara özel indirim mi oluyor al arkadasım sen bizi forumlarda savundun askerımız piyademiz oldun sana su kadar indirim dedilermi acaba bir insan oğluna

• Binbaşı
    1773 Mesaj
    ben rahmetli geforce 2mx (veya buna benzer bi ismi vardı)

bu kartı 8 sene kullandım fan falan yoktu gpu nun üstünde küçük bi şey vardı nur içinde yatsın
    |
    |
    1651 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: carloska

oyun firmasına rüşvet verip kendi kartına uygun yaptırıp verdiği paranın fazlasını tüketiciden çıkarır bu durum forumda sürücü desteği daha iyi olarak algılanır
    quote:

Orijinalden alıntı: carloska

oyun firmasına rüşvet verip kendi kartına uygun yaptırıp verdiği paranın fazlasını tüketiciden çıkarır bu durum forumda sürücü desteği daha iyi olarak algılanır

Öyle ya da böyle sonuç değişmez her türlü Nvidia daha iyi oynatır. (Ben söylemiyorum forumdakilerin düşüncesi)
    |
    |
    3117 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

beyler PS4 eğer gerçekten işlemci olarak 8 çekirdekli amd ve ekran kartı olarakta 7850 kullanıcak ise nvidianın biraz sorun yaşıyacağını düşünüyorum.çünkü oyunların nerdeyse hepsi konsoldan port ediliyor ve en uçuk bütçelere toplanmış sistemler bile bu yüzden oyunlarda istediği verimi alamıyor.bence bundan sonraki nvidia vs amd kapışmaları PS4 ve Xbox720 üstünden olucak.
    quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

beyler PS4 eğer gerçekten işlemci olarak 8 çekirdekli amd ve ekran kartı olarakta 7850 kullanıcak ise nvidianın biraz sorun yaşıyacağını düşünüyorum.çünkü oyunların nerdeyse hepsi konsoldan port ediliyor ve en uçuk bütçelere toplanmış sistemler bile bu yüzden oyunlarda istediği verimi alamıyor.bence bundan sonraki nvidia vs amd kapışmaları PS4 ve Xbox720 üstünden olucak.

Aslında bunu bende düşündüm. PS4'ün sistemini amd tasarladığı için port yapınca pc'de oyunlar daha stabil olur. Özellikle de amd sistemlerde...

• Uzaklaştırılmış 98886 gün cezanın, 98885 gün 18 saat 11 dakika kadarı kaldı.
    2 Not
    Bomb has been planted.

Tam fanboy kapışma başlığı, komik demeçler verilmiş bile.

Vallahi neden Nvidia dersek bir kullanıcı olarak adamlar piyasaya her konda yayıldılar, reklamını iyi yaptırdılar ve hakkını da veriyorlar.

Ancak bu AMD nin kötü olduğu anlamına gelmez. AMD de de ucuz çözümler sunabilmesi APU gibi bir şeyi teknolojiye kazandırması takdire şayandır. Bugün 90 liralık bir AMD APU ile ekran kartı olmadan COD 4 ü rahatlıkla oynayabilirsiniz mesela.

Ben istiyorum AMD az köşeye sıkıştırsın Nvidia yı. Böylece daha ucuza kart almış olayım. Babamın oğlu değil, kazandığını da bana bağışlamıyor. Ee takım mı bu
    |
    |

• Yarbay
    3117 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dellino

Gerekçe iki firmanın anlaşıp üst seviye ürünlerini 650$ olarak sabitlemeleriydi.

Şu anda bir grafik kartının 800$ olmasının tek nedeni yeni nesil konsolların piyasada olmaması.
    Yeni nesil konsolların fiyatlarının 400$ civarında olması bekleniyor. Onlar piyasaya girince Nvidia ve AMD nin fiyatlarını tekrar göreceğiz.

Korsan oynayan adam bile bu fiyatlara PC kuracağına konsol alıp. Orijinal oynar.
    quote:

Orijinalden alıntı: dellino

Hocam dediklerinize tamamı ile katılıyorum. Tek yanlış konsoların türkiye'de 400 dolar değil, 800-1000 dolar olarak giriş yapması... Ama eninde sonunda bir pc'den ucuza geliyor. Dedikleriniz doğru, konsollar gelsin, göreceğiz fiyatları. Bir umut ama yeni nesilde nedense iç seslerim pc'nin her zaman lider olacağını söylüyor. PC'de orijinal oyun satışının artış gösterdiğini de düşünürsek, daha daha bazı firmalardan konsollarla ilgili olumsuz açıklamalarını da hesaba katarsak pc'nin yükselişi teorisi güçleniyor. Bakalım neler olacak önümüzdeki sene...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi any77 -- 26 Mart 2013; 22:10:06 >
    |
    |

• Binbaşı
    1196 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

benimde nvidia kartlarım hep bozulmuştu kalitesiz üretiyor nvidia. AMD kartım 1 tanesi bozulmadı bugüne kadar
    quote:

benimde nvidia kartlarım hep bozulmuştu kalitesiz üretiyor nvidia. AMD kartım 1 tanesi bozulmadı bugüne kadar

Hayret ne yaptında bozuldu acaba ?
    |
    |
    Intel I5 [email protected] 4.2Ghz//Msi Z77a-GD55 //Corsair Vengeance 2X4 1600//Zotac Gtx 460(emekli)// Evga Gtx 570 Classified (Emekli)//MSI GTX760 Twin Frozr(Yedek)//MSI R9 290 Gaming//Ocz Agility 3 120Gb//Samsung SSD 840 EVO 250//2xSamsung Spinpoint F3 500Gb//Corsair H80i//High Power Element Smart 750W(Değişecek)
  • Binbaşı
    1196 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

800-700$

demek ki amd ilk cıktıgında milleti baya bir düdüklemiş zaten 700-800 liraya satacagı kartı 1700-1800 liraya satarak asıl vurguncu ac gözlü bir firma oldugunu göz onune koymus eger kı suanda 700'e satıp kar edebiliyorsa o zamanda edebilirdi ama aç gözlülk bu işte nvidiadan hiç bahsetmicem bazı arkadaslar hala amd bütçe dostu derler tabi demeçler fanboylukla alakalı amdde kullandım nvidiada kullanıyorum iki firmada insanların cebine odaklı firma oldugu için bazı arkadaslar gereksizce muhabbet yapıp sanki o firma babasının firması gibi savunuyor acaba amd veya nvdianın kartlarını parayla alınca bu arkadaslara özel indirim mi oluyor al arkadasım sen bizi forumlarda savundun askerımız piyademiz oldun sana su kadar indirim dedilermi acaba bir insan oğluna

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

800-700$

Hay bin yaşa be hocam,zaten ne zaman Amd-Nvidia veya Amd-Intel başlığı açılsa,haşhaşiler gibi ortaya çıkıp körü körüne firmaları savunan çok var.Biri gider konuyu dışişlerine dayar,diğeri gelip dini duyguları işin içine karıştırır.Bu tür konu başlıklarının altında tartışmadan çok,taraftar çekişmesi söz konusu.
    |
    |
    Intel I5 [email protected] 4.2Ghz//Msi Z77a-GD55 //Corsair Vengeance 2X4 1600//Zotac Gtx 460(emekli)// Evga Gtx 570 Classified (Emekli)//MSI GTX760 Twin Frozr(Yedek)//MSI R9 290 Gaming//Ocz Agility 3 120Gb//Samsung SSD 840 EVO 250//2xSamsung Spinpoint F3 500Gb//Corsair H80i//High Power Element Smart 750W(Değişecek)

• Yarbay
    7229 Mesaj
    @Kir$of
    AMD yede çok kızdık kızmadık mı sanıyorsun ama şartlar eşitlenince dengeler yerini bulunca nvidia nın ısrarlı fahiş fiyatlarını gördükçe sinirlenmemek elde değil. Milleti physx, cuda diye tokatlıyorlar. GPGPU da resmen nal topluyor AMD karşısında, hayır madem oralardan buralardan kısacaksın 4GB rami bile kıvrana kıvrana vereceksin yap ozaman şunun fiyatını insan boyutunda be adam. Şimdide Titan diye birşey icat ettiler ismi bile ironik. Görücem ben o Titanı 2013 Kasımında. HD8950 fena alıcak gazını o titanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 26 Mart 2013; 22:53:11 >

█▌▌▌Rise of the Dark ۩ ▌▌█▌

• Binbaşı
    1196 Mesaj
    quote:

@Kir$of
    AMD yede çok kızdık kızmadık mı sanıyorsun ama şartlar eşitlenince dengeler yerini bulunca nvidia nın ısrarlı fahiş fiyatlarını gördükçe sinirlenmemek elde değil. Milleti physx, cuda diye tokatlıyorlar. GPGPU da resmen nal topluyor AMD karşısında, hayır madem oralardan buralardan kısacaksın 4GB rami bile kıvrana kıvrana vereceksin yap ozaman şunun fiyatını insan boyutunda be adam. Şimdide Titan diye birşey icat ettiler ismi bile ironik. Görücem ben o Titanı 2013 Kasımında. HD8950 fena alıcak gazını o titanın
    quote:

@Kir$of

Zaten bu Vram konusunda bir türlü Nvidia yı anlamadım gitti,sanki canından can verirmiş gibi bir türlü arttırıma gitmiyor adam akıllı.Nvidia fiyatlarında hak veriyorum zaten,tamam verdiği driver güncelleme desteği iyi ona lafım yok ama,birbirine iki yakın kartın arasında 2 katı fiyat farkı (Amd-Nvidia) var.Bugünlerde 7850 nin bu kadar popüler olmasını aslında Nvidia'nın gtx 660 fiyatlarına borçluyuz.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
kolayoto.com
SEO
SEO
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.