Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Inno3D GeForce RTX 3060 Ti iChill X3 pictured

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

Inno3D GeForce RTX 3060 Ti Twin X2

@-MoDeStUs- @_Dominic_Toretto_ @Humboldt @LEON-X

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

donanım kaynaklı olmasın da. Biraz daha bekleyeceğim belki yazılım ile çözüm gelir son çare ben de format atacağım.

Alıntıları Göster

Orasını bilemeyiz. Bence temiz format atmaya bak. Eğer devam ederse kartı gönderirisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

Ya ben de şu undervolt mevzusunu öğrenmek istiyorum ama araştırmama rağmen bir şey anlamadım. Msi afterburnerda bir şeyleri kıstıkdan sonra açılan eğri falan şok karışık geldi. Mala anlatır gibi birisi anlatabilir mi acaba ?

Evet bu undervolt olayını ben de insanların yaptıklarından anlamaya çalışıyorum, lakin işin mantığını kısaca anlatabilecek olan varsa çok memnun olurum. İşin temel mantığı en düşük volt ile en yüksek MHz'yi elde etmek midir? Bunu denerken herhangi bir referans olmadan (rasgele) sayıları deniyor muyuz? Voltajı biraz düşürüp clock speed biraz arttırıp sistem çakılmadığı sürece kullanabilir miyiz? Deneme yanılma dışında bu işin bir matematiği var mıdır?

• bluelife27 kullanıcısına yanıt

Hayır hocam, kartta ısı sorunu yok. Şuan için 2010MHz'de ulaştığım en yüksek sıcaklık 74 derece oldu. Lakin bendeki modelde 16 pin güç girişi var. PCI Express hattından çektiği güç ile beraber %109 power limit ile fiziki sınırların ucunda çalıştırıyorum kartı, bunu biraz rahatlatmak istiyorum. Ayrıca çok ufak dahi olsa coil whine var, belki sorunu çözer diye deneyeceğim. Bu arada kartta UV yapmak CW sorununa bir derman olur mu ? Bunu test etmiş veya bilen birisi var mıdır acaba ?

• Merhaba, MSI Geforce RTX 3080 Gaming X TRIO ile yaptığım test sonuçlarını paylaşıyorum. Test yaparken birçok uygulama açıktı sonucu ne kadar etkiler bilmiyorum.

@REDSTONE

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aridemes -- 16 Kasım 2020; 21:43:3 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 16 Kasım 2020; 22:38:53 >

• Hocam 2010-19400MHz değerlerinde stabilite yakaladım gibi. Bu değerleri kullanıyorum şuan. 2GHz üstünde kart saçmalamaya başlıyor çünkü NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] Steam indirimleri gelsede daha fazla oyunla test edebilsem. Şuan sadece Ac Origins&Odyssey var bende, bütün bakiyeyi indirimlere bekletiyorum.

@REDSTONE

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Bu sefer gerçek gibi duruyor.Performansıda gayet iyi duruyor.Tam beklediğimiz gibi.

• Aynen öyle, tam olarak beklediğimiz gibi. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

2080 S - 2080 Ti (3070) arasına oturacak ve OC ile 3070'e oldukça yaklaşacaktır, hatta yer yer benzer performans olabilir. $100 MSRP farkı da malum.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Aynen öyle, tam olarak beklediğimiz gibi.  

2080 S - 2080 Ti (3070) arasına oturacak ve OC ile 3070'e oldukça yaklaşacaktır, hatta yer yer benzer performans olabilir. $100 MSRP farkı da malum.

O kadar bekledik değecek gibi.Nvidia artık şu stok olayını umarım çözer.2k da akar gider bu kart.fiyat-performans-güç tüketimi oranı en iyi kartı bile olabilir.

• Arkadaşlar Asus Tuf 3080 Oc ekran kartı aldım sistemi kurucam. 5900x işlemci
    Gskill 3600mhz cl16 aldım dam
    Donanımdan pek anlamamda sistemi kurdukdan sonra önerdiğiniz bir işlem var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

O kadar bekledik değecek gibi.Nvidia artık şu stok olayını umarım çözer.2k da akar gider bu kart.fiyat-performans-güç tüketimi oranı en iyi kartı bile olabilir.

Alıntıları Göster

F/P oranı iyi olduktan sonra 3070 Ti / 3080 Ti gelene ve doğru düzgün bulunana kadar rahatlıkla götürebilecek potansiyele sahip. Hatta belli başlı birkaç ayardan feragat edildiği zaman daha uzun süreli idare edilmesi de mümkün. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Merhaba hocam. Ekran kartımın testlerini yapıp resimlerini yolladım. Testlerde eksik yada yanlış yaptığım herhangi bir hatam varsa lütfen beni bilgilendirin.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/146519934

Saygılarımla. @REDSTONE

• MSI GeForce RTX 3080 and RTX 3090 SUPRIM X specifications revealed

• 3070 2k warzone da kac fps aliniyor acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: DarbeLeeMatkap

3070 2k warzone da kac fps aliniyor acaba ?

İşlemci ve ram hızlarıda önemli hocam, sisteminiz nedir?

• W10 ramlar 3000mhz

• DarbeLeeMatkap kullanıcısına yanıt

Ryzen sistemlerde ramler 3200mhz ve üstünde fps bir miktar daha artıyor. Aşağıdaki video 3700x ile alnmış 120/130 fps aralığında gelip gidiyor max ayarlarda. Sizin 2700x %10 15 arası düşük fps alacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cor3

Ryzen sistemlerde ramler 3200mhz ve üstünde fps bir miktar daha artıyor. Aşağıdaki video 3700x ile alnmış 120/130 fps aralığında gelip gidiyor max ayarlarda. Sizin 2700x %10 15 arası düşük fps alacaktır.

Hocam yardimlariniz icin cok tesekkur ederim

• Adrosero kullanıcısına yanıt

bu konfigrasyona bu ram çok düşük kalmış. Ram den darboğaz yiyebilirsiniz. en az 4000mhz olsaydı bari. bende 3080 var. 4000mhz Gskills ram ile kullanıyorum. fakat işlemci ve gpu tam yüke çıkamadığı için rami 4400 mhze çıkardım. bu şekilde Battlefield 5 de 2k da 150-160 fps de oynarken 170-180 fps değerlerine çıkabildim.

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.