Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Timespy Extreme testi yapıyorum, biter bitmez paylaşacağım Afterburner üzerinden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayriyeten işlemcilerin bu kartları yeteri kadar besleyemediği ortada. 2000/3000 serisi arasındaki sıçramanın Cpu kanadında da gerçekleşmesi şart.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timespy extreme esnasında boost frekansı skoru düşürmesin diye prntscrn almadım.
    NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]iöe

• Konu hayırlı olsun öncelikle.

Ben de bir hevesle 3070 bekliyorum bakalım, tek düşündüğüm ise cpu kısmı, umarım 2K’da i5 10500 ile gül gibi geçinirler.

Sizden de bu sefer bir sürpriz gelsin bu arada, öyle uzaktan bakmak ile olmaz hocam @REDSTONE

• GanjasCave kullanıcısına yanıt
    63 derece güzel palit de bu sefer iyi iş çıkarmış.

• MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, ryzen 4000 serisi ile birlikte 3000 serisi kartlar çok daha randımanlı hale gelecektir.

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

Elde edebildiğim maksimum skor.
    4000 serisi için beklenen ya da duyurulmuş bir fiyat politikası var mı?

kaçtan çıkar acaba. bende 3700x'i satıp 4000 serisine geçmeyi planlıyorum.
  • MetronoM M kullanıcısına yanıt
    450-499$ bandında olacaktır Ryzen 9 işlemciler.
    nvidiadaki rezaleti yaşamayalım da, ekran kartını sattım kartsız kaldım şimdi. işlemciyi de satıp yeni işlemci alacam ama bilgisayarsız kalmayalım
    AMD'nin yeni Ryzen 4000 serisi, Zen 3 mimarisini temel alacak. Vermeer kod adlı Ryzen 4000 CPU serisi, çok yongalı tasarımını koruyacak, ancak 2 Core Complex Die'yı (CCD) bir araya getirerek, her kompleks içinde tek CCX (Core Complexities) bulunduracak. Bu temel ile Zen 2 mimarisinden farklı olacak olan Zen 3, kompleks başına 8 çekirdek ve 16 iş parçacığı sahip olacak ve totalde 16 çekirdek ve 32 iş parçacığı ile üst gömlek performans üretecek. İşlemcinin saat frekansları ise 5 GHz'e rahat ulaşabilecek.

İddialar bu yönde.
    iyiydi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doppio

Konu hayırlı olsun öncelikle.

Ben de bir hevesle 3070 bekliyorum bakalım, tek düşündüğüm ise cpu kısmı, umarım 2K’da i5 10500 ile gül gibi geçinirler.

Sizden de bu sefer bir sürpriz gelsin bu arada, öyle uzaktan bakmak ile olmaz hocam @REDSTONE
    Herkes için.

Siz Z490 almıştınız sanırım sonradan, tam hatırlayamadım? 3000 MHz ve üzeri ramlerle beraber çok sıkıntı olmayacaktır. Bu arada INTEL konusunun ilk sayfasına da bi' el atmam lazım.

CPU tarafına ellemek istemedim fakat GPU tarafında sürpriz düşünüyorum bakalım.

• NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Z490 sonrası kısa bir süre inceden 10700K deneyimim olmuştu sonrasında iade edip 10500’e geri döndüm, mevcut 3200’lük bellekler ile neler olacak göreceğiz artık

Bende bir sürpriz geleceğini bekliyordum açıkçası sizden

Emektar 8700K bu konuda da yarı yolda bırakmayıp son görevini yapacaktır eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: Doppio

Z490 sonrası kısa bir süre inceden 10700K deneyimim olmuştu sonrasında iade edip 10500’e geri döndüm, mevcut 3200’lük bellekler ile neler olacak göreceğiz artık

Bende bir sürpriz geleceğini bekliyordum açıkçası sizden

Emektar 8700K bu konuda da yarı yolda bırakmayıp son görevini yapacaktır eminim
    Hatırladım.

Ben de öyle umuyorum, hayırlısı bakalım.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Psu kullanımı konusunda güzel bir test çalışması olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Psu kullanımı konusunda güzel bir test çalışması olmuş.
    Aynen, direkt paylaşmak istedim.

Ellerinde kaliteli PSU olduğu halde çekincesi olan arkadaşlar için fikir verici olacaktır. Tabii ki bu demek değildir ki; NVIDIA'nın önerileri dışarısına çıkılsın. Yine de elde iyi bir PSU olduktan sonra yapılabilecekler ortada.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.