Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
159.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: REDSTONE

GPU 1985 ve VRAM 20400 MHz olarak eklemiştim sizi.

Paylaştığınız bilgiler doğrultusunda GPU tarafında genelde gördüğünüz değer nedir? 2000'ler için mesela?

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

Taze taze RDR2 oynarken kaydedeyim dedim. Oyuna girdikten sonra resetledim gpu-z kısmını. Max sanırım 2100 idi oynarken.(Gpu Load düşünce tavan yapıyor ) AVG olarak bir çok kısmı tuttum. Alttaki direkt GPU-Z üzerinden. Diğerini sonrasında snipping-tool ile çektim ve avg düştü o esnada.

Fan olayını Dragon Center'da cooler booster ı (zero frozr da aktif) açtıktan sonra elle kontrol edebilir hale geldim. Vsync açık o nedenle 60 max fps değerim.

• benide yazın arkadaşlar

Asus rtx 3080 tuf gaming sahibiyim.

• St Batuhan kullanıcısına yanıt

Paylaştığınız GPU-Z sensör SS'lerinde 1980 ve 1989 MHz görmekteyim. RTSS gösteriminde mi farklı değer görülüyor yoksa GPU-Z'de mi sıkıntı var?

• quote:

Orijinalden alıntı: apulunas

benide yazın arkadaşlar

Asus rtx 3080 tuf gaming sahibiyim.

Merhaba, hayırlı olsun.

Ekleyim tabii, bu sayfa içerisinde olduğu gibi GPU-Z sensör veya MSi AB üzerinden max değerlerinizi de paylaşır mısınız?

*Max değerler için; GPU-Z Bus Interface kısmındaki soru işaretine tıklayabilirsiniz (render almaya başlar ve değerler görünür) veyahut herhangi bir benchmark, oyun sonrası (GPU-Z açıkken) kontrol edebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Paylaştığınız GPU-Z sensör SS'lerinde 1980 ve 1989 MHz görmekteyim. RTSS gösteriminde mi farklı değer görülüyor yoksa GPU-Z'de mi sıkıntı var?

Ortalama değer olduğu için. Önce GPU-Z üzerinden kaydettim ama sonrasında bir parça zaman geçti ekran alıntısı aracıyla kaydedene kadar ve hız düştüğü için ortalama da düştü. Oyunun ortalama bellek kullanımı (bir tek full screen ssr off idi ve msaa kapalı tabii) - ortalama kart sıcaklığı - ortalamaa güç tüketimi gibi değerleri de paylaşmış olayım dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

Ortalama değer olduğu için. Önce GPU-Z üzerinden kaydettim ama sonrasında bir parça zaman geçti ekran alıntısı aracıyla kaydedene kadar ve hız düştüğü için ortalama da düştü. Oyunun ortalama bellek kullanımı (bir tek full screen ssr off idi ve msaa kapalı tabii) - ortalama kart sıcaklığı - ortalamaa güç tüketimi gibi değerleri de paylaşmış olayım dedim.

Alıntıları Göster

Pardon ya ben koskoca (aslında orada ufacık) AVG yazısını MAX olarak okumuşum. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

O zaman 2100 MHz'den ısıdan dolayı düşüşler olarak görüyorsunuz değil mi? 2100 olarak baz alıyorum.

• @St Batuhan

Boşuna core voltage verme, zaten power limite giriyorsun 24/7 + çipin ömrü azalır. 2100 den sonra kaça düşüp tutuyor ?

Ben 2115 peak leyip 2085 tutuyorum stok voltage ile 1.05V

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

@St Batuhan

Boşuna core voltage verme, zaten power limite giriyorsun 24/7 + çipin ömrü azalır. 2100 den sonra kaça düşüp tutuyor ?

Ben 2115 peak leyip 2085 tutuyorum stok voltage ile 1.05V

Stabil o hızlarda kalmasını hedeflemek için çeşitli yöntemler deniyorum aslında. Bunlardan biri de core voltage idi. Ona abansın diye. 22145 ve 2160'ı gördüğü de oldu ki yukarıda yanlış hatırlamıyorsam Port Royal testinin de direkt linkini vermiştim. Orada da test içi 2070'den bahsediyor ve gpu-z o testte 2145 görmüştü max. Testin bitim kısmında falan yükseliyor tabii öyle bir durumu 3dmark saymıyor sanırım. GPU load 98 ise 1900-2000 bandında oluyor. GPU load düştüğü zaman biraz 1950 üzeriyle 2100 arası değişiyor. (RDR2'de bugün dikkatimi çekti)

Üst kısımdakileri yazdıktan sonra dayanamadım, yeni yaptığım bir port royal testi ise:

https://www.3dmark.com/3dm/51566944?

Clock frequency

2.130 MHz (1.440 MHz)

Average clock frequency

2.004 MHz

Memory clock frequency

1.250 MHz (1.188 MHz)

Average memory clock frequency

1.239 MHz

Average temperature

55 °C

Bellekleri +500'e, core clock'u +150 çektim ve + core voltage kısmını sıfıra aldım. Ortalama değerden dolayı pek ideal değil diyebilirim ismimin yanındaki ama teşekkürler :) @REDSTONE

btw corsair icue açıkken +130 ve +500 ile elde ettiğim bir test de şu:

https://www.3dmark.com/3dm/51566559?

İlginç kısmı daha yüksek(ortalama) frekans gösteriyor ama skor 10,6k ki bu test esnasında evet birebir afterburner'da bu civarlarda dolanıyordu frekans :/ icue kısmında monitör arka aydınlatma video kısmında olduğu için bir etmen olabilir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 11 Ekim 2020; 23:48:42 >
  • quote:

Stabil o hızlarda kalmasını hedeflemek için çeşitli yöntemler deniyorum aslında. Bunlardan biri de core voltage idi. Ona abansın diye. 22145 ve 2160'ı gördüğü de oldu ki yukarıda yanlış hatırlamıyorsam Port Royal testinin de direkt linkini vermiştim. Orada da test içi 2070'den bahsediyor ve gpu-z o testte 2145 görmüştü max. Testin bitim kısmında falan yükseliyor tabii öyle bir durumu 3dmark saymıyor sanırım. GPU load 98 ise 1900-2000 bandında oluyor. GPU load düştüğü zaman biraz 1950 üzeriyle 2100 arası değişiyor. (RDR2'de bugün dikkatimi çekti)

Üst kısımdakileri yazdıktan sonra dayanamadım, yeni yaptığım bir port royal testi ise:

Clock frequency

2.130 MHz (1.440 MHz)

Average clock frequency

2.004 MHz

Memory clock frequency

1.250 MHz (1.188 MHz)

1.239 MHz

Average temperature

55 °C

Bellekleri +500'e, core clock'u +150 çektim ve + core voltage kısmını sıfıra aldım. Ortalama değerden dolayı pek ideal değil diyebilirim ismimin yanındaki ama teşekkürler :) @REDSTONE

İlginç kısmı daha yüksek(ortalama) frekans gösteriyor ama skor 10,6k ki bu test esnasında evet birebir afterburner'da bu civarlarda dolanıyordu frekans :/ icue kısmında monitör arka aydınlatma video kısmında olduğu için bir etmen olabilir diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster

Kart ne senin Trio X mi ?

2000 rpm e getirip Ses yorumu alabilirmiyim.

FTW3 de 2000rpm de ciddi ses geliyor. %68-69 rpm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kart ne senin Trio X mi ?

2000 rpm e getirip Ses yorumu alabilirmiyim.

FTW3 de 2000rpm de ciddi ses geliyor. %68-69 rpm

Alıntıları Göster

GPU-Z %60 ayarladığımda fanı 1950rpm gösteriyor. Kasa hatta direkt kart kafamla aynı hizada ve 65cm uzağımda. Kapalı modundan farkı tabii ki var ama dikkatimi çekecek durumda değil. Hatta demin dizi izlerken bu ayardaymış fark etmemiştim bile. Diziyi durdurup pencereyi kapatınca fark ettim ve duyuluyor tabii. Bir şeyle ilgileniyorsam rahatsız etmez, standart bir şeyler izlerken de sıkıntı olmaz. Gerilim atmosferinde ise rahatsız edebilir ya da dikkat kesilince :)

Telefondan da kulağımın yanından bi ölçüm yapayım dedim (geçerliliği tabii ki tartışılır) 40db civarı sonuç çıktı ki masamdaki hdd'ler de arada bir şeyler yazıp okuyup sesi dengesizleştiriyordu zaten.

edit: Trio X evet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 12 Ekim 2020; 0:12:45 >
  • Merhaba.

Kartın sogutması iyi olsada sonucta belli bir limiti var. Sıvı blogu takmadan kartı zorlamak bana gore zarar veren bir durum. Kucukte olsa nereye kadar cıkıyor gormek adına bir deneme yaptım.

Kart modeli : https://www.incehesap.com/asus-tuf-rtx3080-o10g-gaming-ekran-karti-fiyati-46749//

• quote:

Clock frequency

2.130 MHz (1.440 MHz)

Average clock frequency

2.004 MHz

Memory clock frequency

1.250 MHz (1.188 MHz)

1.239 MHz

Average temperature

55 °C

Alıntıları Göster

@St Batuhan Rica ederim. Aslında @StreamRolleR da dile getirmiş, tam olarak GPU'nun hold değeri nedir? 2050'ler mi mesela? @StreamRolleR 'ın 2085 MHz değeri de gayet iyi denebilir.

• @REDSTONE

Bilmiyorum belki denk geldin.

3.3 yil 1080ti strix kullandim 011g ilk batch den.Kart yandi 2 ay once. Max volt max Pt kullaniyordum 2088

EVGA icinde fani %100 volt +100 yapip 2115 hold tutarim ama kartin suyu cikiyor. Yani 2085 hold placeholder değerim.

Breakpoint de 1970-2070 arasi 2 fps oynadi sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 12 Ekim 2020; 10:16:14 >
  • @xdeliruzgar Merhaba, hayırlı olsun.

Önceden de hatırladığım kadarıyla siz blok işlemleri ile uğraşıyordunuz. Bu seride de gelenek devam ediyor olacak mı? Yeni bir CPU'ya geçişiniz de olacak sanıyorum?

Video ROG GLOBAL tarafından bugün paylaşıldı. Kondansatör (kapasitör) kısmına dikkat. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

ASUS ciddi manada direkten dönmüş ve sıkıntıları fark etmiş ki; SK eline ulaşan kartlar güncellenmiş olarak piyasa sürülmüş.

@-MoDeStUs- @_Dominic_Toretto_ @Humboldt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 12 Ekim 2020; 10:22:14 >
  • quote:

@REDSTONE

Bilmiyorum belki denk geldin.

3.3 yil 1080ti strix kullandim 011g ilk batch den.Kart yandi 2 ay once. Max volt max Pt kullaniyordum 2088

EVGA icinde fani %100 volt +100 yapip 2115 hold tutarim ama kartin suyu cikiyor. Yani 2085 hold placeholder değerim.

Breakpoint de 1970-2070 arasi 2 fps oynadi sadece.

Aslında siz de biliyorsunuz öyle çok zorlamak da (özellikle GPU tarafında) çoğu zaman mantıklı olmuyor. Geçmişte 2-3 kez benim de OC'den dolayı kart yakmışlığım var. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

GTX 1080 Ti sanıyorum tam garanti bitiş sonrasında yanmış? 3.1?

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Tesekkur ederim. Sizinle pascal konusunda epey yazismistik. Oradan hatirlarsiniz.

Nvidia bu seride sivi blok üreticilerine diyagram hakkında gec haber verdiği için bloklar daha cikmadi. Bir iki haftaya satışa sunulacaktır.

İşlemci konusunda degisiklik yapmayi dusunmuyorum cunku i9 10920x kullaniyorum. Ht kapali kullandigim icin orada 12 cekirdek görünüyor ama aslimda 24 çekirdekli bir işlemci dir :).

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

Tesekkur ederim. Sizinle pascal konusunda epey yazismistik. Oradan hatirlarsiniz.

Nvidia bu seride sivi blok üreticilerine diyagram hakkında gec haber verdiği için bloklar daha cikmadi. Bir iki haftaya satışa sunulacaktır.

İşlemci konusunda degisiklik yapmayi dusunmuyorum cunku i9 10920x kullaniyorum. Ht kapali kullandigim icin orada 12 cekirdek görünüyor ama aslimda 24 çekirdekli bir işlemci dir :).

Rica ederim. Hatırlamaz olur muyum, hoş sohbetler her daim aklımdadır. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Bloklar konusunda dediğiniz gibi durumlar var. Hatta önceden de dile getirdiğim gibi aslında birçok konuda iletişimsizlik sorunu olduğundan dolayı çoğu kullanıcı şu an anlamsız durumlar içerisine düşmüş vaziyette.

i9-10920X kullandığınızı şimdi anımsadım. ANA KONU'da AMD CPU ile testler atıyor gibi hatırlıyorum sizi ama oradaki HT kapalı mevcut CPU'nuz muydu? İki farklı sistem var diye aklımda kalmış. Bu arada HT neden kapalı, negatif performans durumu mu? NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

İki sistemim var evet.

1. AMD 3600x 2080ti ve 1080p 240hz monitor
    2. intel 10920x 3080 ve 2k 165hz mınitor

HT yi render alırken acıyorum. Oyun ve masaustunde hızı yukseltiyorum. X platformu butce dostu olmadıgı icin boyle bir cozum urettim. Zira sistem bosta 300 watt cekiyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

İki sistemim var evet.

1. AMD 3600x 2080ti ve 1080p 240hz monitor
    2. intel 10920x 3080 ve 2k 165hz mınitor

HT yi render alırken acıyorum. Oyun ve masaustunde hızı yukseltiyorum. X platformu butce dostu olmadıgı icin boyle bir cozum urettim. Zira sistem bosta 300 watt cekiyor :)

Oldukça sağlam güç tüketiyormuş fakat HT aç-kapa uğraştırıcı olmuyor mu?

Bu arada 3080 ile alakalı her türlü paylaşımı bekleriz. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.