Şimdi Ara

NUSRET: 10 yıl önce ayda 400 dolarla çalışan insandım.Bugün şirketimin marka değeri 1.5 milyar dolar (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
11.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam nusrette etin tadina bakmak istiyor ister hamburger yer ister lokum yer seni ne ilgilendirir?

Sacmalamayi biraksan da isine baksan?

Bos yapmayi birak burda isine bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caneycaney -- 10 Haziran 2019; 18:13:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Istanbulda yeri neresi gidince bir deneyecem Hamburgerinin tadina bakacam, guzelmi? Deneyen varmi? Tavsiyeniz nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nusret'i meşhur eden Twitter'da paylaşılan Salt Bae adlı fotoğrafı, bunu da Amerikalı biri paylaşıyor. Birkaç Amerikalı daha paylaşınca ordan yürüyüp gidiyor. Nusret'in ortaklarından biri de Ferit Şahenk. Yani ABD menşeili bu paylaşım reklam mı yoksa internet meme (caps) sayfalarının gücü mü orası muamma.
  • Bu et lokantasının degeri 1,5Milyar dolarsa ben de Trump Obamayım!

Kapitalizmin pembe hikayeleri ile ne de güzel kafalanıyorsunuz, hehe asgari ücrete çalış, bir gün milyarder olabilirsin ayağı. İşçilere sorulmuş "milyarderlere uygulanan vergi yükseltilsin mi" İşçiler "hayır, yükseltilmesin! Yakında biz de milyarder olacağız cunku!" HEHHEEE.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Bu et lokantasının degeri 1,5Milyar dolarsa ben de Trump Obamayım!

Kapitalizmin pembe hikayeleri ile ne de güzel kafalanıyorsunuz, hehe asgari ücrete çalış, bir gün milyarder olabilirsin ayağı. İşçilere sorulmuş "milyarderlere uygulanan vergi yükseltilsin mi" İşçiler "hayır, yükseltilmesin! Yakında biz de milyarder olacağız cunku!" HEHHEEE.
    Hocam NASA mevzusuna döndü bu da galiba

Ama bence de herkesin harcı değil böyle birşey. Bir akıllı, bir zeki girişimci Nusret değil ülkede. 50 liralık eti 1000 liraya kitlemek başarı ise, evet başarılıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Mevzu NASA, girişimcilik, lokantacılık, kapitalizm değil. Mevzu gözlem. Nusret'in kurucusu denilen kişi bir maskot. Birileri bunun eline para ve ekip vermiş, ekip paranın bi kısmıyla sıradan lokantalar açmış, geri kalanıyla da pazarlama yapmış, bu maskot ta "çalıştım yaptım siz de yapabilirsiniz" diye halka ilişkiler elemanı olmuş. 1,5 Milyar dolar da, bu halkla ilişkiler programında belirlenen bir rakam; insanların en cok etkileyecek bir rakam. 2,5 Milyar da diyebilirlerdi, 5 Milyar da. Ne verseler gidiyo nasıl olsa.
  • Bu adam şenkaya lı. Memleketinin etini kullanıyor genellikle. Memleket derken 2000 üstü rakımlı yerdeki hayvanların etini bir kere yiyen gidip kasaptan et filan almaz. Nusretin showu ile birleşince olay başka yere evrildi.

Bilmeyenler için söyliyim erzurum cağ kebabını meşhur yapan yörenin hayvanı ve et pişiriliş şeklidir.

Ben birinin çıkıp et ile ilgili bir şeyler yapacağını biliyordum yöreden.

Sırada ise kars kazını meşhur edecek birisi lazım. İsmi Enkaz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Mevzu NASA, girişimcilik, lokantacılık, kapitalizm değil. Mevzu gözlem. Nusret'in kurucusu denilen kişi bir maskot. Birileri bunun eline para ve ekip vermiş, ekip paranın bi kısmıyla sıradan lokantalar açmış, geri kalanıyla da pazarlama yapmış, bu maskot ta "çalıştım yaptım siz de yapabilirsiniz" diye halka ilişkiler elemanı olmuş. 1,5 Milyar dolar da, bu halkla ilişkiler programında belirlenen bir rakam; insanların en cok etkileyecek bir rakam. 2,5 Milyar da diyebilirlerdi, 5 Milyar da. Ne verseler gidiyo nasıl olsa.
    E yok artık.

• Heh. Dün akşam bizim kasaptan yerli kuzu eti alıp söğüş yaptık. İlik içi falan yumuşacık. Et mis gibi yağlı. Kokusu süt gibi. Pişirirken sadece su ve tuz; soğan dahi gereksiz. Yanında domatese bile gerek olmadan yedik. Cunku etin kendisi herşeydir, yok Şenkaya yok Erzurumdan çıkıp 1,5 Milyar dolar ile kapitalizmin toz pembe hayallerinin reklamını yapanlar gereksiz birer maskot.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Nusret'ten önce de yurtdışına gidip, dry aged et lokantası için kendini yetiştirip yatırım yapanlar oldu.

Ama Nusret, instagram çağında , arkasında Şahenk olduğu için yürüdü gitti.

Yürüsün de...
    Türkiye de steak kavramını ilk servis edenlerden birisi Cüneyt Asandı. Hatta Nusret 4-5 sene sonra şubeleşmeye başladı, şuan Nusret aldı başını gitti.
    Cüneyt Asan da gayet esnaf ahlakı olan birisi. Kendisininde çevresi geniş ama ya kendisi istemedi ya da kısmetinde yok adamın.
    Umarım daha fazlaları da çıkar memleketimizden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Bu adam şenkaya lı. Memleketinin etini kullanıyor genellikle. Memleket derken 2000 üstü rakımlı yerdeki hayvanların etini bir kere yiyen gidip kasaptan et filan almaz. Nusretin showu ile birleşince olay başka yere evrildi.

Bilmeyenler için söyliyim erzurum cağ kebabını meşhur yapan yörenin hayvanı ve et pişiriliş şeklidir.

Ben birinin çıkıp et ile ilgili bir şeyler yapacağını biliyordum yöreden.

Sırada ise kars kazını meşhur edecek birisi lazım. İsmi Enkaz olsun
    Kars kazını, Kars Kaz Evi Nurdan veya Nurgül teyze var. O meşhur etti, onun ekmeğini yiyor orada.
  • Survivor'da yemek oyunlarına hediye amaçlı çıkıyordu. Acun'un eli değen para basıyor. Aleyna ve 3 adamlar, Survivor oyuncuları bile köşe oldu, reklamlar filmler diziler... İddaa tahminleri yapan adam bile program çekiyor. Araplar para harcarken çok savurganmış ayrıca.

• Erzurum'da çalışırken , adını hatırlamadığım , daha varlıklı bir mahalledeki kasabın camında ''Balıkesir kıvırcık kuzu bulunur'' yazısı görmüştüm.

Çok memleketçi olan İspirli arkadaşı epey kızdırdım bu konuyu deşerek.

Ayrıca at hırsızlığı , biz Çerkesler'in ata sporudur.
  • Renkli hayaller uçuşuyor Acun'un sihirli eli falan. Survivor kimin tasarımı? İngiltere. Acun burada taşeron. Taşerona yemek servisi yaptı degeri 1,5 Milyar dolar oldu, hahha komedi filmi gibi. Nusret benim için 5TL degerindedir, cunku 250 gr kuzu kelle eti 5TL'dir.
  • Adamın kazancı show TV, kayyum ve devletin bu borcu ödemesi. Hayatını anlatmıştı. Yani Birilerinin sihirli eli (💰) değmeden bu ülkede bir şey olunmaz. İstanbul'da 200gr 0,75 kuruşluk ekmek, 1, 1.25, 1.5 ve 2.5 liradan bile alıcı buluyor. Amca dayı yoksa en fazla 4bin kazançla bir aylık yaşanıyor.

• Türkiye'nin ABD tarzı desteklenmiş kişi Erzurum'lu acaba diyorum ki fetö-akp ile ilişkisi var mı bence var kimse bu ülkeden çıkıp sıfır sermaye ile böyle dünyada popi olamaz kimse kendini kandırmasın milyon dolarlık reklam var arkasında ve bunu daha piyasada filizlenmeden yaptı kim verdi kim destekledi bunu acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 11 Haziran 2019; 0:32:8 >
  • Ula adam çırakken ayakkabısı yırtık şekilde bu günlere gelmiş helal olsun.Zenginlerin paralarını söğüşlüyor ara sıra da bedava yediriyor herkese,hayır da yapıyor.Sanki gidip zorla altın kaplama et yediriyor herkese nedir bu haset.Helal olsun fakir bir kasap çırağıyken şimdi dünyada tanımayan yok nerdeyse.

• Şaka maka adam 2 tokat attı yürüdü gitti

• Arkadaşlar adamın arkasında şahenk vardı bunu unutmayın. Ferit şahenk zaten yeme içme, restoran üzerine de kafa yoran, yatırımlar yapan biri.

Nusret başarılı eyvallah da o çapta bir restoran kurmak için sağlam network lazım. Malzemeler bile nerelerden geliyor nusretin dükkanlara..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.