Şimdi Ara

Nurol Makina hafif zırhlı yeni aracını görücüye çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nurol Makina hafif zırhlı yeni aracını görücüye çıkarıyor

IDEF 2017 fuarı öncesi kara araçları alanında sürprizler gelmeye devam ediyor.

Bu sürprizlerden biri ise Nurol Makina'nın IDEF 2017 fuarında sergileyeceği yeni hafif zırhlı aracı. ILGAZ 2 adı verilen araç 9 personeli taşıyabiliyor. İç güvenlik kuvvetleri için geliştirilen araç 300 BG motora sahip. 8.8 ton muharebe ağırlığı bulunan araç saatte 120 kilometre hıza ulaşabiliyor. Yüzde 60 dik eğim ve yüzde 30 yan eğimi zorlanmadan geçebilen araç yaklaşık 1 metrelik hendeği de aşabiliyor. 

Ayrıca Bkz.Türkiye'nin ilk milli kamikaze droneları tanıtıldı

Nurol Makina tarafından yıllar önce geliştirilen ve Emniyet güçlerinin kullanımına sunulan Ilgaz'ın devamı olarak geliştirilen ILGAZ 2'nin IDEF 2017 fuarında sergilenmesi bekleniyor. Nurol Makina aynı zamanda halen güvenlik güçleri için üretilen ve ihracat sözleşmesi de imzalanan Ejder Yalçın 4x4, TOMA ve zıhlı kamyon gibi bir çok ürününü de fuarda sergilemeye hazırlanıyor.

• donanımhaber camiası olarak bir zırhlı da biz çıkaralım belliki iyi para var bu işte

• inş tez zamanda şortlandlardan kurtulup bundan almaları lazım.

• Hummer dan daha tipi hoş ben olsam piyasada satardım.
    Hummer alan bi kitle var sonuçta memlekette.

• Yerli otomobil yapamadık ama yerli hafif zırhlı araçların dünyadaki başkenti olduk :)

• Çok iyi devamında daha karmaşık ve teknolojisi de daha yüksek ürünler üretmeye başlarız.Bunlar daha başlangıç Ver mehteri ağa ,hikaye bitmedi yeni başlıyor. :D

• şehir içi terör saldırıların ve çatışmaların en yoğun olduğu dönemlerde bu araçlar fiilen kullanılmış olsaydı çok daha az şehit verebilirdik. FETÖ yüzünden her şey gecikti bu ülkede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

donanımhaber camiası olarak bir zırhlı da biz çıkaralım belliki iyi para var bu işte

çok basit bir formül:
    -ticari kasa bir van al
    -siteye git, aracın sağına soluna altına çelik saç kaynağı yaptır
    -aynı sanayii de aracı siyaha boyat
    -araca yırtıcı vahşi bir hayvanın ismini ver
    -tsk/polis ihalesine gir, çuvalla para kazan, başa sar.

bide diyolar bu ülkede para kazanmak çok zor...
  • ah ah keşke deli gibi param olsaydıda kendime nurol ejder alsaydım. Onunla şehir içinde gezer milletin aracını ezerdim :D

• Ford'un aracı,Otokar Ural'a rakip olarak çıkarmışlar heralde.
  • asıl şu araç müthiş olmuş.
    cidden satar bu piyasada

Nurol Makina hafif zırhlı yeni aracını görücüye çıkarıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluflame

quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

donanımhaber camiası olarak bir zırhlı da biz çıkaralım belliki iyi para var bu işte

çok basit bir formül:
    -ticari kasa bir van al
    -siteye git, aracın sağına soluna altına çelik saç kaynağı yaptır
    -aynı sanayii de aracı siyaha boyat
    -araca yırtıcı vahşi bir hayvanın ismini ver
    -tsk/polis ihalesine gir, çuvalla para kazan, başa sar.

bide diyolar bu ülkede para kazanmak çok zor...

Sen şu resimdeki aracı ticari araç olarak dediğin örnek doblo 'yu al ve bu şekile benzet sac mac ekleme ile sonra o aracı yerinden kaldır bakalım kaldırabilecek misin?? Resimlere bakmakla internet başında yazmakla kolay olsa idi bu işler herkes savunma sanayii 'nde üretim mühendisi olarak çalışıyor olurdu..

• bunun ekonomik yakitli hafif olanlarini cikartsalar satisa. bir tane de ben alirim. doblo yerine guzel secim olur. sol seridin fatihi olurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.