Şimdi Ara

Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
703
Cevap
4
Favori
339.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @wero, aynı numaradan sadece bir kez faydalanılabilir diye bir ibare var o yüzden yararlanamazsın, ancak toplamda 3 kere değiştirip her operatorden birer kere faydalanmış olursun ;)
  • atikanatasoy

Şöyle bir durum var benim daha önce yararlandığım Avea kampanyası her yöne 600 dakika kampanyasıydı.Şimdiki kampanya 1200 dakika olan kampanya.Avea bayii yararlanırsınız diyor ama inanamıyorum yine de.
  • Turkcell numaramı vodafone a taşımak için başvurdum. ama sonradan aklıma şöyle birşey geldi,
    avans kontörleri tükettim. yani -30dayım. turkcell e 30 kontör yüklemeden taşıyamama gibi bir durum olur mu acaba? sonuçta o 30 kontörün parasını vermedim turkcelle???

başına gelen veya fikri olan varsa, yardım ederseniz sevinirim..
  • Avea hattımı turkcelle tasımak için basvurdum aveanın son faturasını henüz yatırmamistım günü gecti numara tasımada bir sorun olurmu?
  • Ben Turkcell hattımı Avea'ya geçirdim. Hattımı geçirmeden önce Turkcell'e kontör borcum vardı. Şimdi;

1)535 li Avea hattımı geri Turkcell yapabilirmiyim?
    2)Geri Turkcell'e geçince kontör borcum silinir mi yoksa hala devam eder mi?
  • Saçma bir soru olacak ama...

Turkcell'den Vodafone'a geçmek için dün başvuruda bulundum. Turkcell hattımın açık olması şart mı? Gelen sms sadece bilgi amaçlı mı yoksa o sms cihaza ulaşmadan geçme işlemi tamamlanmıyor mu?
  • Açık olması şart değildir bence gelen mesaj da bilgi amaçlı. Bana da dün akşam mesajı geldi, cmts 5.40'ta taşıma işleminin gerçekleşeceğini yazıyordu
  • İkinize de teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

1) Evet. * Söylentilere göre taşındığınız operatörde 3 ay kalmanız gerekecekmiş, ama resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Hemen taşırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

2) Silinir, hattınız 0 kontör** ile açılır.

** 6 ay içinde turkcell'den gidip, tekrar geri dönen hatlar 0 kontör ile açılmaktadır.

quote:

Orijinalden alıntı: Bur_ak47

Ben Turkcell hattımı Avea'ya geçirdim. Hattımı geçirmeden önce Turkcell'e kontör borcum vardı. Şimdi;

1)535 li Avea hattımı geri Turkcell yapabilirmiyim?
    2)Geri Turkcell'e geçince kontör borcum silinir mi yoksa hala devam eder mi?

resmi karar açıklanmadıgından eminmisin forumda bazı kişiler o yasa çıktı diyoda???

• quote:

Orijinalden alıntı: bungee20

Resmi siteye göre henüz böyle bir şey yok. Resmi siteye güvenmeyip, buraya güveniyorsanız bir şey diyemem.

http://www.numaranitasi.gov.tr/numara_tasinabilirligi_yonetmeligi_01_02_2007.doc

quote:

Orijinalden alıntı: ramazan_d
    resmi karar açıklanmadıgından eminmisin forumda bazı kişiler o yasa çıktı diyoda???

o zaman şimdi ben bu gün avea alsam hemen vodofona geçirebilirim

• Bugün uğradığım bir Vodafone bayii, 2 ay önce Avea'ya taşıdığım Vodafone hattımı tekrar taşımak istediğimde "ne kadar süredir kullanıyorsunuz" dedi. "2 ay oldu taşıyalı" dedim. Bunun üzerine "bir ay sonra yapabiliriz, yasa yeni çıktı ve taşıma talepleri geri dönüyor dedi. 3 aylık bir limit koymuşlar dedi. Ben de uzatmadım. Fakat daha sonra yasanın çıksa çıksa benim taşıma işleminden sonra çıktığını düşündüm(ben taşırken böyle bir durum yoktu) ve beni etkilemeyeceğini düşündüm. Daha sonra başka bir Vodafone bayisine gittim. Onlara da numaramı taşıyacağımı söyledim ve bana böyle böyle dediler dedim. Onlarda "bir sorun olmaz, numaranızı taşırız" dediler ve ben de işlemleri başlattım. Bakalım sonuç ne olacak? Ayrıca böyle bir yasaya da rastlayamadım hiçbir yerde.
  • geçiş ücreti ne kadar ?
  • Ben de hattımı turkcell'den avea ya da vodafone'a taşımak istiyorum.

Yalnız Turkcell'in haftada 2 gün bedava kampanyasına katılmıştım ve yıl sonuna kadar numara değiştirince bir cezadan bahsediyordu tam hatırlamıyorum.

Numaramı değiştirirsem turkcell'in ekstradan benden ne kadar alacağını nerden öğrenebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trahald

Bugün uğradığım bir Vodafone bayii, 2 ay önce Avea'ya taşıdığım Vodafone hattımı tekrar taşımak istediğimde "ne kadar süredir kullanıyorsunuz" dedi. "2 ay oldu taşıyalı" dedim. Bunun üzerine "bir ay sonra yapabiliriz, yasa yeni çıktı ve taşıma talepleri geri dönüyor dedi. 3 aylık bir limit koymuşlar dedi. Ben de uzatmadım. Fakat daha sonra yasanın çıksa çıksa benim taşıma işleminden sonra çıktığını düşündüm(ben taşırken böyle bir durum yoktu) ve beni etkilemeyeceğini düşündüm. Daha sonra başka bir Vodafone bayisine gittim. Onlara da numaramı taşıyacağımı söyledim ve bana böyle böyle dediler dedim. Onlarda "bir sorun olmaz, numaranızı taşırız" dediler ve ben de işlemleri başlattım. Bakalım sonuç ne olacak? Ayrıca böyle bir yasaya da rastlayamadım hiçbir yerde.

bende avea mı vodofona geçirdim aldıgım ilk gün ve bu 5 inci gün 6 günde geçiyo galiba en fazla ama bana daha bi mesaj gelmedi onaylamıp onaylanmadı diye bu konuda bilgisi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazan_d

quote:

Orijinalden alıntı: Trahald

Bugün uğradığım bir Vodafone bayii, 2 ay önce Avea'ya taşıdığım Vodafone hattımı tekrar taşımak istediğimde "ne kadar süredir kullanıyorsunuz" dedi. "2 ay oldu taşıyalı" dedim. Bunun üzerine "bir ay sonra yapabiliriz, yasa yeni çıktı ve taşıma talepleri geri dönüyor dedi. 3 aylık bir limit koymuşlar dedi. Ben de uzatmadım. Fakat daha sonra yasanın çıksa çıksa benim taşıma işleminden sonra çıktığını düşündüm(ben taşırken böyle bir durum yoktu) ve beni etkilemeyeceğini düşündüm. Daha sonra başka bir Vodafone bayisine gittim. Onlara da numaramı taşıyacağımı söyledim ve bana böyle böyle dediler dedim. Onlarda "bir sorun olmaz, numaranızı taşırız" dediler ve ben de işlemleri başlattım. Bakalım sonuç ne olacak? Ayrıca böyle bir yasaya da rastlayamadım hiçbir yerde.

bende avea mı vodofona geçirdim aldıgım ilk gün ve bu 5 inci gün 6 günde geçiyo galiba en fazla ama bana daha bi mesaj gelmedi onaylamıp onaylanmadı diye bu konuda bilgisi olan varmı?

Çarşamba günü aksam saat 9 da basvuru yaptım.
    Cumartesi aksam saat 10 gibi mesaj geldi.
    Pazartesi sabah saat 6 da geçiş tamamlancaktır diye.
    Ortalama 5 gün sürüyor yani.

• benim avea 4 günbde açıldı... 2 gün snra mesaj geldi 4 . gün sabahleyin açıldı
  • Arkadaşlar Turkcell'den Avea'ya geçmeyi düşünüyorum. 7 yıllık Turkcell Faturasız müşterisiyim. Son Kampuscell Rezalet Kampanya (!)'sından sonra numaramı taşımayı ciddi ciddi düşünüyorum. Ama Avea'da da bazı arkadaşlarımın aktardığı; "mesajların geç gitmesi" ve "şebeke zayıf" olayı beni ciddi ciddi düşündürüyor. Sizin yorumlarınız nedir?
  • Turkcell'den sonra Avea yerine Vodafone derim ben.

Peki arkadaşlar diyelim ki Turkcell'den 535'li bir hattı Vodafone'a taşıdık ve hattı birkaç ay sonra iptal ettik. İlerleyen zamanda Turkcell kullanılmış hat adı altında eski numarayı tekrar piyasaya sürebiliyor mu?
  • Teşekkürler
  • arkadaşlar 14.08.2009 tarihinde avea da olan numaramı turkcel e taşımak için başvurdum...2 gun sonra hiç bir msj gelmeden avea hattımı kapattı...18.08.2009 bugun itibariyle 6 gun ysal sure doldu ve hala hattım kapalı ntm gerçekleşmedi...turkcel sim kartını taktığımda logoyu goruyorum ve 8090 ı arayabilyorum...yasal 6 gun olan sure doldu ve turkcel her aradığımda beklememiz gerekiyoo diyo ..bu konu hahkkında bana yardımcı olabilecek bi arkadaş varmı deliricem ... 5 gundur de hattım kapalı
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.