Şimdi Ara

Nükleer füzyona doğru adım adım 'Sınırsız enerji artık daha yakın' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben şampuan ve diş macunu reklamlarına gönderme yapmıştım, yoksa ne ve nerede olduğu çok önemli değil.
  • Sinirsiz enerji ne alaka la oyle bisi mi varmis, fuzyon su anki nukleer reaktorlerdeki fisyondan 1000 kata kadar daha fazla enerji saglar ama sinirsiz falan degil yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Flcnr

Çocukların biri 24 diğeri 25 yaşındaymış, gençlere helal olsun.

Ben o yaşlardayken elime almış nereye saplayayım diye cadde sokak dolaşıyordum..

Bu çocuklar 13-15 yaşlarından beri diledikleri gibi saplaştıkları için, beyin rahatlayip kendini bilime verebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geriye kaç adım kaldı? Bana şöyle kalem pil tarzından olandan olsa fena olmaz
  • Fallout evrenine adım adım...

• bu iş olmaz hacıı. bilim adamları isveçliymiş. bilim adamının isviçrelisi makbuldür...

• Nükleer zararlı be abi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Infinitum kullanıcısına yanıt
    Füzyon hakkında daha fazlası için şu yazıya bakabilirsiniz. https://www.teknovudu.com/fuzyon-nedir-nasil-gerceklesir-dunyada-fuzyon-reaksiyonu/

• 2 katına satacaklarını açıkladı bizimkiler işte nükleer santralde üretien enerjinin :D

• ufuk172 kullanıcısına yanıt
    Bombastik bi yorumdu. Süper.

• quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

İsveç:
    Bu güzel İskandinav Krallığı dünyanın en zengin 6. ülkesi. Önemli bir bölümü ihracata dayalı olan İsveç ekonomisinde özellikle mühendislik sektörünün yüzde 50’si ihracattan oluşuyor. Nordik sosyal refah düzeyinin en güzel özelliği ise eğitim ve sağlık hizmetlerinin tamamen ücretsiz olması. Buna karşılık insanlar gelirlerinin yüzde 42'sini vergi olarak vermek zorunda. Tüm bunlara rağmen İsveç en yüksek maaş veren ülkelerden bir tanesi. Bir İsveçlinin ortalama yıllık geliri $29,185.

Bir Türkiye'ye bak birde İsveç'e fark burada işte her önüne geleni ülkeye almıyorlar.

En son Almanya'nın oraya postaladığı mülteci uğraşıyorlardı. Epey bir tecavüz haberi çıkıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 23 Haziran 2017; 23:47:17 >

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    At yalanı seveyim inananı diye atasözümüz var kaynak nerede sallamasyon veriler ile konuşmayın.

800 bin mülteci nerde ? Bu olaylar bizim ülkemizdede oluyor gayet normal karşılıyorum.
  • quote:

800 bin mülteci nerde ? Bu olaylar bizim ülkemizdede oluyor gayet normal karşılıyorum.

Dostum, İsveç bu mülteci olaylarından önce dünyada suç oranın en düşük olduğu ülkelerdendi. Sen Türkiye'de her gün ölüm haberi gördüğün için normal geliyor ama orada bu mültecilerle beraber suç oranları çok yükseldi.
    Ne oldu hemen mesajını düzenlemişsin ?

Araştır , Doğruluğunu kanıtla sonra buraya yazda inanalım.

İsveç'e mülteci göndermeleri işine geliyor.Çocuk ve genç nufüsu eğitir ve bilim adamı yapar yada hangi alanlarda uzmansa o konuda geliştirir ve ülkeye faydası dokunur.

Aralarında çürük çıkmayacak mı ? Tabikide çıkacak Suriye'den gelen mültecilerin hepsi suçsuz mudur ? Hayır İçlerinde psikopat , tecavüzcü , hırsız , seri katil tabikide çıkar her önüne geleni ülkene almayacaksın.

Bilinçli ve kültürlü toplumlar evlilikten ziyade çocuk yapmak pek istemiyor.
  • quote:

Ne oldu hemen mesajını düzenlemişsin ?

Araştır , Doğruluğunu kanıtla sonra buraya yazda inanalım.

İsveç'e mülteci göndermeleri işine geliyor.Çocuk ve genç nufüsu eğitir ve bilim adamı yapar yada hangi alanlarda uzmansa o konuda geliştirir ve ülkeye faydası dokunur.

Aralarında çürük çıkmayacak mı ? Tabikide çıkacak Suriye'den gelen mültecilerin hepsi suçsuz mudur ? Hayır İçlerinde psikopat , tecavüzcü , hırsız , seri katil tabikide çıkar her önüne geleni ülkene almayacaksın.

Bilinçli ve kültürlü toplumlar evlilikten ziyade çocuk yapmak pek istemiyor.

Mesajı editledim, rakam güncel değildi. Şuan ki rakamlarla 160.000 civarı mülteci gözüküyor, TR ile anlaşma olunca mülteci akımı genel olarak durdu.

Bu Suriyeli ve Iraklı mülteciler için bahsettiğin övgüler nedense Türkiye'de yok. Bizim Türkiye'de aynısını yapmaya çalışıyordu ama elemanlar eğitim reddediyordu. Avrupa'da ki mültece kamplarında da durum aynı.

Eğer İskadinav ve Batı Avrupa ülkeleri gerçekten "bilinçli ve kültürlü" olsaydı, en az 2 çocuk yaparlardı. Böylece o ülkeler göçmen kampı olmazdı. Doğum oranı az olunca ve boşalan yerlerin dolması gerektiğinden sürekli göçmen alınıyor(mültecileri kimse istemiyor, zaten onlardan bahsetmiyorum).

Bu arada bunu özele alabilirsek iyi olur, nükleer füzyon haberi altında bunu tartışmak anlamsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 24 Haziran 2017; 2:3:24 >

• Bizde kotalı olur kotayı da vergiye bağlarlar fazla heveslenmeyin.

• fosil yakıtı (güç) için savaş yapanlar
    bu güç ortaya çıkınca boş durmayacaktır haliyle !

• Michio kaku nun kitabında füzyonun neden yapılamadığını engel noktalarını okumuştum sanırım bir kaç yöntem vardı biri de bu konudaki resim, atomları oraya koyuyorlar sonra manyetik alanla atomları birbirine yaklaştırmaya çalışıyorlar ama atomları bir arada tutamıyorlardı sanırım çünkü atomlar dipol moment oluşturmaya çalışıyor füzyon için gerekli koşullar sağlanamıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.