Şimdi Ara

nüfus cüzdanı yenileme işlemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
95.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Peki yanımızda getirdiğimiz vesikalıkları keserek doğrudan yeni nüfus cüzdanına mı yapıştırıyorlar? Yoksa taratıp boyutunu falan ayarlıyorlar mı? Vesikalığım biraz koca kafalı çıkmış o yüzden soruyorum Resim kısmına kafam zor sığıyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ducur

Peki yanımızda getirdiğimiz vesikalıkları keserek doğrudan yeni nüfus cüzdanına mı yapıştırıyorlar? Yoksa taratıp boyutunu falan ayarlıyorlar mı? Vesikalığım biraz koca kafalı çıkmış o yüzden soruyorum Resim kısmına kafam zor sığıyor :D

Ben 5 ay önce falan yenilediğimde fotoğrafları direk kesmişti.Hiç taratma falan olmadı.Halâ öyledir zaten.O kadar uğraşmazlar taratmayla falan,sıra bekleyenler oluyor.
  • teşekkürler :)
  • Fotoğraf ilkokuldan kalma vs. ise muhtar emmiden belge alman lazım. Fotoğraftan tanınıyorsan direk nüfus müdürlüğüne gidip değiştirebilirsin. O nüfustaki memura kalmış isterse muhtardan belge talep edebiliyor. Sen yine de muhtardan al öyle git.
  • bu değişimde kimliğe sakallı resim koymak yasak mı sakalım da çok yok çenede biraz
  • Bugün yeni kimliğimi aldım. Önce nüfus müdürlüğüne gittim kimlik değişimi için,
    Memure hanıma sordum: illa muhtardan kimlik değişim talep formunu almam mı gerek diye.
    Memure hanım :) kimliğinize bir bakayım dedi.
    Buyurun dedim bakın :)
    Kimlik biraz eski ve çamaşır makinesinde yıkanmışlığı olduğundan olsa gerek, Memure hanım insiyatifini kullanarak muhtar emmiden değişim talep formu almanız gerek hükmünü verdi. Muhtara gitmeden halledebilir miyiz diye denedik ama olmadı. Tabi bu arada numaratörden numaramı almıştım :)
    Sonra muhtara gittim aldım belgeyi 5TL ye :(
    Nufus müdürlüğüne geldiğimde numarama 3 kişi kalmıştı :) Bu arada hiç beklememiş oldum.
    Sonra memure hanıma belgeyi ve eski kimliğimi verdim.
    Memure hanım neden değiştiriyorsunuz? Annenizin kızlık soyadı? Halanızın ismini verip bu kim? Soyadı ne? Teyzenizin ismini verip bu kim? Soyadı ne? gibi soruları sorduktan sonra işlemleri yapıp ilgili birime yolluyor. Burada da resmi kimliğe yapıştırıp 6,50 TL tahsil ediyorlar.
    En sonda büyük Şef abla mühürleyip onaylıyor, ondan sonrada kimliği paketleyip elinize veriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fathieagle

Bugün yeni kimliğimi aldım. Önce nüfus müdürlüğüne gittim kimlik değişimi için,
    Memure hanıma sordum: illa muhtardan kimlik değişim talep formunu almam mı gerek diye.
    Kimlik biraz eski ve çamaşır makinesinde yıkanmışlığı olduğundan olsa gerek, Memure hanım insiyatifini kullanarak muhtar emmiden değişim talep formu almanız gerek hükmünü verdi. Muhtara gitmeden halledebilir miyiz diye denedik ama olmadı. Tabi bu arada numaratörden numaramı almıştım :)
    Nufus müdürlüğüne geldiğimde numarama 3 kişi kalmıştı :) Bu arada hiç beklememiş oldum.
    Memure hanım neden değiştiriyorsunuz? Annenizin kızlık soyadı? Halanızın ismini verip bu kim? Soyadı ne? Teyzenizin ismini verip bu kim? Soyadı ne? gibi soruları sorduktan sonra işlemleri yapıp ilgili birime yolluyor. Burada da resmi kimliğe yapıştırıp 6,50 TL tahsil ediyorlar.
    En sonda büyük Şef abla mühürleyip onaylıyor, ondan sonrada kimliği paketleyip elinize veriyorlar.

sağol dostum

• 2 vesikalık + 6.5 TL götür kalabalık değilse 10 dakika sürmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fathieagle

Bugün yeni kimliğimi aldım. Önce nüfus müdürlüğüne gittim kimlik değişimi için,

Peki. :)

• 15 yaşında olmak mı gerekiyor yoksa 15 i bitirip 16 olmak mı ?
  • bende degitirecektim bi cok yerde degistir dediler cunku 15 yasinda filan cekilmis fotografim var ama amerikan tarzi yeni kimlikler cikacagi icin bekliyorum simdilik

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartının 2014 yılı ilk çeyreğinde vatandaşlarımıza verilmeye başlanması planlanmaktadır.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1105383-yeni-kimlikler-gun-saymaya-basladi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igetsky -- 28 Ocak 2014; 19:40:52 >

• 18 yaşımı geçtikten sonra yanımda velim olması gerekiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SlaughTeR `

18 yaşımı geçtikten sonra yanımda velim olması gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor.19.05.1996 da doğan biri bugün itibariyle reşittir ve ailesinin imzasına gerek duymaz. Bankalar gibi bazı durumlarda kefil isteyen kurumların dışında tabi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALEXİST

quote:

Orijinalden alıntı: SlaughTeR `

18 yaşımı geçtikten sonra yanımda velim olması gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor.19.05.1996 da doğan biri bugün itibariyle reşittir ve ailesinin imzasına gerek duymaz. Bankalar gibi bazı durumlarda kefil isteyen kurumların dışında tabi.

Peki teşekkürler
  • Beyler 21 yaşindayim kimlikteki foto 15 yaşindan kalma değiştirmem gerekir mi sizce başima iş açar mi bu .

• Direk nüfusa git

• quote:

Orijinalden alıntı: Weightless

bu değişimde kimliğe sakallı resim koymak yasak mı sakalım da çok yok çenede biraz

benim fotoda saç sakal hz isadan halliceydi, işim acele olduğu için o şekilde foto kabininde çektirmek zorunda kalmıştım. kimliğimi nüfus müdürlüğü sorun çıkarmadan bu foto ile yeniledi. aynı kimlikle ask.şubesinde tecilimi bile yaptım. askerlik şube bile sorun çıkarmıyorsa sıkıntı olmaz.

benim de bir sorum var..
    ben kimliği 2 hafta önce yeniledim. foto çok kötü olduğu için tekrar yenilemek istiyorum. bunun için minimun bi bekleme süresi var mı, şimdi gitsem değiştirirler mi?
  • arkadaşlar güncel kimlik çıkartma fiyatı ne kadar? benim kayboldu kimliğim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: promise899

arkadaşlar güncel kimlik çıkartma fiyatı ne kadar? benim kayboldu kimliğim..

Muhtarlıktan nüfus cüzdanı talep belgesi alıcaksın 6.5 tl..en fazla 6 aylık vesikalık çıkartman lazım(olmadığını varsayalım) 20 tl ordan... nüfus müdürlüğünden kimlik çıkartmasıda 7-8 tl bir şeydi 10 tl diyelim ona 36.5 tl kılçıksız verceksin kardeşim
  • foto var çektirdim 20 tanesi 40 liraya geldi ordan yedik kazığı zaten şimdi kart değiştirme 7-8 lira, kartı kaybedersen ceza 60 lira diye birşey duydum doğrumudur bu. yoksa tüm yeni kart çıkarmalar 7-8 lira civarı mı?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.