Şimdi Ara

Nubia z9/z11 GOOGLE PLAY DURDU, WHATSAPP ve FACEBOOK bildirim sorunu çözümü...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yine çok özel bir konunun/sorunun çözümü için sizlere yazıyorum.

Nubia cihazlarda genel olarak karşılaştığımız (özellikle z9 ve z11 modellerinde) BİLDİRİM GELMEME ve GOOGLE PLAY DURDU/DURDURULDU sorununa çözümüne yine yurtdışı kaynaklı bir forumdan ulaştım. Alıntıdır, çalıntı değildir. Aşağıdaki adımlar açtığım konuya gelen cevaplardan çevrilerek hazırlanmıştır.

=================================
    == Bildirim gelmeme sorunu çözümü ==
    =================================

Bildirim sorunu yaşamamak için telefonlarınızda "Google Cloud Messaging aktif Olmalı"dır. Bildirim aldığımız birçok program (Whatsapp, Facebook, Gmail vs.) bildirim gönderme ve alma işlemlerini Google'ın Cloud Messaging servisi üzerinden gerçekleştiriyor. Ben daha önce başka cihazlarda bu sorunu "Push Notifications Fixer (rootsuz)"https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer.noroot&hl=tr veya "Push Notifications Fixer (rootlu)"https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andqlimax.pushfixer&hl=tr programı ile çözüyordum. Fakat Nubia'larda faydası olmadı.

Gelelim Nubia'daki sorunun çözümüne....

1- "Setting/Ayarlar - Sim Setting/Sim ayarları - Other/Diğer" bölümüne girip, "Restrict background data closed./Arkaplan veri sınırlama" alanını kapatıyoruz.
    2- "NeoSafe" programını açıp, "Power/Güç" menüsüne girip, sağ üst köşedeki "ayarlar" butonuna basıyoruz.
    3- "Clear upon abnormal power comsumption" alanını "kapalı" konuma getiriyoruz.
    4- "NeoSafe" programını açıp, "Permission/İzinler" menüsüne girip, "Power-on speedup" adımından "Turn on the app needed" adımına geçerek, bildirim gelmesini istediğimiz programları işaretliyoruz.
    5- Daha sonra bildirim gelmesini istediğimiz programlara tek tek girip ana menüye dönüp "arka planda çalışan programların" listesini açıyoruz.
    6- Bildirim gelmesini istediğimiz programların üstüne basıp "aşağı" doğru sürükleyerek "programları kilitliyoruz."
    7- Telefonumuzu kapatıp açtığımızda arkaplan kilitlediğimiz programların varolduğunu göreceğiz.

Artık arkaplan temizliği yapsanız dahi, programlarınız kapanmayacak ve bildirimleriniz aksamadan gelecek.

=============================
    == Google play sorunu çözümü ==
    =============================

Bildiğiniz üzere Çin hükümetinin aldığı karar doğrultusunda Çin için üretilen cihazlara üretici firmaların GOOGLE HİZMETLERİni eklemeleri yasak. Bizler ise bu cihazları satın alıp özel recoveryler kullanıp google hizmetlerini yüklüyoruz. Fakat yine Nubia cihazlarda yükleme yaptıktan sonra "Google Play stopped/Google Play durdu", "Google Play Services stopped/Google Play Hizmetleri durdu" hataları ile karşılaşıyoruz. Google hizmetlerini yüklemiş olduğunuzu varsayarak bu hatanın çözüm adımlarını anlatmaya başlıyorum...

1- Setting/Ayarlar menüsüne giriyoruz.
    2- Uygulamalar bölümünde Google play ve Play Store hizmetlerine giriyoruz.
    3- Burada "All Permission/İzinler" bölümünde tüm alanlara izin veriyoruz.
    4- Telefonu yeniden başlatarak sorunsuz kullanıma geçmiş oluyoruz.

=========================================================================
    Fırsat buldukça Nubia cihazlara ait diğer işlemleri de bir başlık altında toplayıp anlatacağım.

-1907fb- / erdemmetin / erdem metin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemmetin -- 11 Ekim 2016; 23:15:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hayırlı günler zte z11 kullanıyorum. Google tts i kullanabiliyormusunuz nubia cihazınızda. telefonda tts menüsünü bulamadım. moonreader programı yüklü kitabı oku dediğimde tts ayarlarına giriyor oradan google tts i seçiyorum fakat yüklü olduğu halde okumuyor. pico tts i seçtiğimde ise ingilizce olarak okuyor.
  • bulentataseven kullanıcısına yanıt
    Şuan z11 cihazım yok. Bir arkadaşın sorunlarını çözmek için yaptığım işlemleri anlattım.

Deneme imkanım olmayacak o yüzden...

• Hocam çok teşekkürler ya.Valla cihazı satacaktım neredeyse.Ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Altanis

Hocam çok teşekkürler ya.Valla cihazı satacaktım neredeyse.Ellerine sağlık.

güle güle kullan :)

• Allah razı olsun hocam ya. Nubia'nın uygılamalarını klasörleyip kenara attığım için Neo Safe uygulamasının bu kadar yetkilendirildiğini fark etmemişim. 2 gündür whatsapp uyarılarının uygulamayı çalıştırmadan gelmemesi sorunuyla uğraşıyordum. Nubia Z11'de de işe yaradı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tesla

Allah razı olsun hocam ya. Nubia'nın uygılamalarını klasörleyip kenara attığım için Neo Safe uygulamasının bu kadar yetkilendirildiğini fark etmemişim. 2 gündür whatsapp uyarılarının uygulamayı çalıştırmadan gelmemesi sorunuyla uğraşıyordum. Nubia Z11'de de işe yaradı.

Senin adına sevindim.

Z11 güzel cihaz. Sorunsuz kullanarak cihazın da kıymetini bilmek lazım...

• Neo Safe sildiysek? :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.