Şimdi Ara

Ntv Radyo'nun Birbirinden Kaliteli Programlarının Podcastleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba,geçenlerde keşfettiğim bir şeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Ntv kanalını hepimiz biliyoruz ve bu kanalda zaman zaman kaliteli belgeseller ve yayınlar yayınlanmasının dışında zaman zaman da abuk subuk yayınlar da olabiliyor.İşte böyle bir ikilem de radyo tiyatrosu dinlerken ilkine denk gelme fırsatı buldum ve sizlerle paylaşmak istiyorum,değerini bilecek olanlara birçok konuda değerli bilgiler var bu podcastler'de linklere bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Düzenleme:"Alıntıları göster" yazan yazıya tıklamayı unutmayın.

Sahneden Radyoya
    quote:

-Sahneden Radyoya, bir Devlet Tiyatroları - NTV Radyo işbirliği ürünü...

Başkomser Nevzat’ın Maceraları

quote:

-RADYO TİYATROSU

“Kusursuz cinayet yoktur!”

Ahmet Ümit’in ünlü polisiye roman kahramanı Başkomser Nevzat gizemli, tuhaf cinayet vakalarını, muavini Ali ile birlikte NTV Radyo'da çözüyor.

Dünyayı Değiştirecek Fikirler

quote:

- GÜNLÜK PROGRAM

Daha iyi bir dünya için hayal kurun, NTV Radyo’da yayınlayalım

NTV Radyo'nun yeni başlayan programında, "Daha iyi bir dünya için" bir fikri olabileceğini düşündüğümüz bilim insanı-öğrenci-sanatçı-gazeteci-memur ya da ev kadını herkese mikrofon tutuyor, hayallerini soruyoruz.

Hayallerini projelendirip anlatıyorlar. Zamanda yolculuk hayali de var, çamur parkı hayali de. Bir buçuk dakikaya sığan hayalleri NTV Radyo'da yayınlıyoruz. Ve yayınlandıktan sonra bu sayfaya podcast olarak yüklüyoruz.

Kim Buldu, Nasıl Buldu?

quote:

-GÜNLÜK PROGRAM

Kim Buldu, Nasıl Buldu?

Josephine Cochran, çini tabağını yıkarken kıran hizmetçisine çok kızdı, bulaşık makinesini buldu.
    Venedik’e gelin giden Bizans prensesi Teodora’nın giysileri öyle abartılıydı ki, kollarını oynatmakta zorlanıyordu. Tabağından aldığını ağzına götürebilmesi için, som altından, iki dişli, uzunca bir alet yaptırmıştı.
    Fransız ve İngiliz mucitler kopçayı bulduktan sonra, özellikle ayakkabılarda kopçaları açmak öyle zahmetliydi ki, “Ayakkabılar için kopça kapatıp açıcı” denilen bir alet icat edildi.
    İlk CD’nin kayıt süresi 74 dakika olarak belirlendi. Çünkü Sony'nin o tarihteki yönetim kurulu başkanı Akio Morita'ya göre bir CD, Beethoven'ın Dokuzuncu Senfonisi'nin sığacağı boyutta olmalıydı.
    Pili keşfettiğini sanan mucidin esin kaynağı kurbağalardı.
    İlk dönme dolabı, Fransa’nın Eyfel Kulesi’ne karşı, Amerikalılar yaptı.
    NTVRadyo’dan Günnur Öztürk’ün hazırladığı program, icatların ve mucitlerin hikayelerini anlatıyor.

Çeşit Çeşit Spor

quote:

- Dünyanın en eski sporlarından bugüne uzanan spor dallarını, bilenlere sorduk. NTVRadyo ekibinden Ralfi Rafael Kanyas’ın hazırladığı ÇEŞİT ÇEŞİT SPOR programında, merak ettiğiniz spor dallarının nereden çıktığını, nasıl oynandığını, Türkiye ve dünyadaki durumunu öğrenebilirsiniz.

Efsane Sporcular

quote:

-HAFTALIK PROGRAM Metin Oktay’dan Yalçın Granit’e, Baba Hakkı’dan Lefter’e Türk sporunun efsane isimleri... Nasıl yaşadılar, nasıl efsane oldular? Hayatta olanları kendi sesinden, hayatta olmayanları da en yakınlarından dinliyoruz. Volkan Küçük'ün hazırladığı Efsane Sporcular Pazar 18:10’da...

Sözcüklerin Tarihi

quote:

-Sözcükler nereden geldiler, hayatımıza nasıl girdiler?

Güzel Akıl

quote:

- Bilim dünyasında neler olup bittiğini, en anlaşılır haliyle öğrenmek istiyorsanız bu programı takip edin.

Benim N'lerim

quote:

- Tiyatro, sinema, müzik, edebiyat, medya ve spor dünyasından ünlü simalar "Benim N'lerim" adlı sohbet programına konuk oluyor. Aynur Altunkaş'ın sunduğu programın konukları, başarılarını, hedeflerini, hayallerini, hayatlarının dönüm noktalarını, özel anlarını, vazgeçemediklerini, pişmanlıklarını, özetle hayatlarının "N"lerini paylaşıyor. Sohbete konukların seçtiği şarkılar eşlik ediyor.

Cahillikler Köşesi

quote:

- Arılar birbirlerini tanır mı? ,Neden Esneriz? gibi birçok sorunun cevabı bu programda.

Ntv Radyo'nun Diğer Podcastleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 22 Ağustos 2017; 17:46:56 >

• Terazine tıkladım +rep

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.