Şimdi Ara

NTFS HDD SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dün yeni aldığım sata diski makinama bağladım bağlantıda herhangi bir sorun yaşamadım ( anakart ABİT ıs7) İLK KURULUMDA WİN XP BOOT CD İLE BOOT ETTİM .80 GB 20 / 60 DİYE BÖLDÜM . 2O YE WİN KURDUM. SİSTEM AÇILDI 60 GB GÖZÜKMÜYORDU BAŞTAN SONRA O SORUNUDA HALLETTİM. TEKRAR BAŞTAN KURAYIM DEDİM 40 40 AYIRDIM DİSKİ AMA WİNDOWS SADECE NTFS SEÇENEĞİNİ ÇIKARDI VE BU ŞEKİLDE KURDUM. C SİSTEM D İKİNCİ KISIM . D Yİ BİÇİMLENDİRİYORUM AMA 40 GB ÜZERİNE BİŞEY YÜKLEMEDİĞİM HALDE İÇERİDE 64 MB BİR KISIM VAR VE BEN BU KISMI GÖREMİYORUM
    SORU 1: NTFS NİN ÖZELLİĞİMİDİR.
    SORU 2: İLK YÜKLEMEDEKİ GİBİ FAT MI NTFS Mİ SEÇENEĞİNE TEKRAR NASIL ULAŞABİLİRİM.

• Partition Magic programını bulabilirsen. Bununla Windows üzerinden harrdiskle ilgili herşeyi bölme, birleştirme, fat32, NTFS vs. yapabilirsin
  • bende makinalarımda sistem değişikliğine gittiğimde d leri bulamamıştım.daha sonra fdiskin ntsfyi desteklemediğini ve bölümlemeyi xp kurarken yapmam gerektiğini fark ettim.kurma aşası sırasında xp soruyor asıl biçimlendireyim veya bölümlemek istermisin dye.ordan yaparsan hiç bir problemle karşılaşmazsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.