Şimdi Ara

NRA ödüllü Türk yapımı tüfeğin üretim aşamalarını görüntüledik, atış yaptık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Donanımhaber olarak Konya Beyşehir'de bulunan silah fabrikalarından Husan'ın silah üretimini yerinde inceledik. Yerli av tüfekleriyle atış yaptık.

Türkiye'nin onlarca ülkeye silah ihracatı yapan ilçesi Beyşehir'de Türkiye'nin milli piyade tüfeği MPT-76 ve MPT-55 üretiminin yapılıp yapılamayacağını da sorduk. Fabrikaların yivli tüfek parçası üretimi konusunda yeterli olduğu cevabını aldık.

Şimdi sizleri Husan'ın yerli üretim av tüfekleriyle baş başa bırakıyoruz..

[twitter=https://twitter.com/SaYurtsever/status/921828088962535424] 

• Videoda helikopterden cekilen goruntulerdeki katliyamlari izlerken icim acidi. Sadece keyif icin bir canlinin hayatini almak, nasil bir ilkelliktir. Oldurulen hangi hayvan olursa olsun yaziktir gunahtir. Yemiyorsaniz oldurmeyin kardesim.

• Bu kansızlar sırf silah denemek icin hayvan mı öldürdüler yoksa ben mi yanlış gördüm?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooskay

Videoda helikopterden cekilen goruntulerdeki katliyamlari izlerken icim acidi. Sadece keyif icin bir canlinin hayatini almak, nasil bir ilkelliktir. Oldurulen hangi hayvan olursa olsun yaziktir gunahtir. Yemiyorsaniz oldurmeyin kardesim.

O helikopter çekiminde (herhalde önündeki anneleriydi) bir yavruyu vuruyorlar sonra annenin peşinden koşan diğer yavruya tam ateş edelerken görüntü değişiyor. Herhalde o yavruyu da vurdular. Avcılık değilde katliam olmuş sanki :(
  • Bullpup versiyonunu çok merak ettim.
    Türkiyede satışı varmı acaba?

• Şarjörlü av tüfekleri avlanmanın etiklerine uygun değil. İyi avcı tek, bilemediniz iki atışta avını öldürür. Yavrulu hayvana ateş etmez, yaşlı olanı seçer. Hayvanın kurtulma şansı olur her zaman. Ava saygı duymayan avcı olmaz, katil olur.

• geri tepmesi biraz fazla mı?
  • daha ömce tacticool gardaşımız video çekmisti fabrikada altına yorum yazmadım şimdi yazayım mesajım husan firmasına: OTOPARK'DA ATIŞ POLİGONU OLMAZ... kaliteliyiz şöyleyiz böyleyiz demeden önce adam akıllı bir poligon inşa etsinler.

• Gerçek hayvan uzerınde neden denedınız sılahı? hangı çağda yaşıyoruz, gunumuzde boyle test yontemı mı kaldı ?

Zavallı hayvanları sırf vıdeo cekmek ıcın katletmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Şarjörlü av tüfekleri avlanmanın etiklerine uygun değil. İyi avcı tek, bilemediniz iki atışta avını öldürür. Yavrulu hayvana ateş etmez, yaşlı olanı seçer. Hayvanın kurtulma şansı olur her zaman. Ava saygı duymayan avcı olmaz, katil olur.

Elinde ateşli silahla av etiğinden bahsetmek... o da güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Şarjörlü av tüfekleri avlanmanın etiklerine uygun değil. İyi avcı tek, bilemediniz iki atışta avını öldürür. Yavrulu hayvana ateş etmez, yaşlı olanı seçer. Hayvanın kurtulma şansı olur her zaman. Ava saygı duymayan avcı olmaz, katil olur.

Elinde ateşli silahla av etiğinden bahsetmek... o da güzel.

Silaha dokunmayin demiyor, hayvana hayvanlık etmeyin..." diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aga kaş yapayım derken göz çıkarmışsınız sanki. Orda yaban domuzu mu tavşan mı ne, değilde keklik, bıldırcın vb. av kuşu vursanız birde altına da havan severlere özel bilgilendirme notu koysanız belki de böyle çok tepki çeker.

• Bu kafayla uzaya roket yapsanız ne olur hayvanları sırf tanıtım için hemde yavruları dahil ''katlediyorsunuz'' bu zihniyet Afrika'da filleri,aslanları keyif için ve para için katledenlerle aynı.Bu kafanın bir de en tehlikelisi var o da zamanında Irak savaşında ve hala devam eden israil-filistin meselesinde sivilleri oyun oynar gibi vurma seviyesidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Gerçek hayvan uzerınde neden denedınız sılahı? hangı çağda yaşıyoruz, gunumuzde boyle test yontemı mı kaldı ?

Belki sahadaki gerçek av dır. gerçek av görüntüleri olmasa av tüfeği nasıl tanıtılacak. poligon atışları ile hangi avcı ikna olur. tamam ava karşı olabilirsin ama bunu tüm avlar için yapmalısın. sırf bu görüntüler için değil
  • Hangı avcı makınelı tufekle helıkopterle yavru hayvanları öldürür? Bunun adı adı av değil, av nedır onu öğrenın. Ava karşı degılım, burada av yapılmıyor. Silah tanıtımı ıcın hayvanları ölduruyorlar.
    Bunu atış poligonunda yapmalılardı, gerçek hayvanlar üzerinde değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 6 Kasım 2017; 2:8:58 >
  • Bu silahları PUBG'ye bekleriz. :D

• Bu sayenizde düpedüz BARBAR silahı olmuş

• Av gerçek, tanıtım değilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Gerçek hayvan uzerınde neden denedınız sılahı? hangı çağda yaşıyoruz, gunumuzde boyle test yontemı mı kaldı ?

Neden böyle bir şey yapalım ? ABD'de bu silahı kullanan bir avcının videosu bu, bizimle hiçbir alakası yok.
  • bilip bilmeden sallamayın. o hayvanlar köylük yerde vurulmazsa
    tarladan ürün gelmez. yada şunu sorayım evinize fare dadandığında besleyecekmisiniz? nonbarbarlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.