Şimdi Ara

nPerf’e göre Türkiye'nin bağlantı kalitesi değerlendirme sonuçları belli oldu (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
1
Favori
11.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bulunduğum ilçede TT bayağı ilerleme kaydetti. Ancak TT ile bazı yerlerde çekim problemleri yaşadım. Tekrar Türkcell'e geçtim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 18-19 senedir Türkcell kullanıyorum. Fiyatı çok yüksek ama halen rakipsiz. Vodafone şirket hattı kullandım 25 GB internet verdiler LTE de hız 3-4 mbps. Ağız tadıyla kullanamadım. Hatta bazen o kadar sinir bozucu oluyordu ki kişisel Turkcell telefonuma kişisel erişim noktası ile bağlanıyordum. TT deneme fırsatım olmadı ama güvenip geçemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel paylaşım teşekkürler.

Aynı raporun sabit internet için olanı da varsa yada yayınlanınca paylaşırsanız mutlu edersiniz.

• Böyle bir şeye ihtiyacı yok ki. Bunu yapacak olsa Speedtest'e yedirir parayı. :D Artı Turk Telekom pingleri Turkcell'e göre kötü çıkmış. Halbuki kendi deneyimimde Turk Telekom pingleri Turkcell'den iki kat bile iyi belki. :D

• Her operatörün birbirlerine üstünlük sağladığı bölgeler vardır örnekleyecek olursak A operatörünün 4.5g çektiği yerde B operatörü sadece edge çeker C operatöründe ise şebeke yoktur. Başka bir konumda C operatörü 3g çekerken A da şebeke yoktur B ise 4.5g çekiyordur. Bu örnekler konuma göre değişir gider yok turkcell en iyi yok vodafone en kötü yok türk telekom vasat bir operatör demenin mantığı yok aslında. Ama genelleme olarak Turkcell bu sektörün lideri Türk telekom vodafone dan kat be kat iyi ama şurası var kapsamada vodafone dan iyi değildir ama internet hızı bakımından iyidir orası ayrı mesele turkcell kapsaması ve hızı bariz açık ara önde olan operatör bana göre. Herkes ihtiyacına kullanım ve konum şartlarına hangisi uyarsa onu kullanır yoksa o firma iyi şu firma kötü bu işler uzar gider iyi forumlar herkese

• deryadeniz907 D kullanıcısına yanıt
    aynen oyle oluyor her operatorun cektigi yer farkli oluyor turkcell ile tt yatirim yapmaya devam ediyor vodafone cekim gucune guvendigi icin yatirim yapmiyor yada az yatirim yapiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Tamam haklısın komik ve saçma haber ama telekom kullanmiyorda abartı olmuş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Telekom denen rezil kuruma sakın geçmeyin, geçirtmeyin, şehirde bile 3g zar zor veriyor...

• kim o K kullanıcısına yanıt
    2020 sonuçlarına göre Turk.Net birinciydi

nPerf’e göre Türkiye'nin bağlantı kalitesi değerlendirme sonuçları belli oldu

• Telekoma Bir hafta tahammül edebildim, yok böyle eziyet

• winuae kullanıcısına yanıt
    Vodafone'u mumla aratır, Turkcellden gerisi yalan.

• avrupanın en dandik ülkeleri gb larla girsin biz 10/20 mbleri konuşalım.

• Vodafone tam bir rezalet. Şirket hattımız olmasa kullanmam. Geçen haftasonu Üsküdar'ın göbeğinde tam çekiyor göründüğü halde hiçbir sayfa açılmıyordu. Bir çok yerde de kapsama sorunları ve düşük hızlı hizmet veriyor. 4.5G değil olsa olsa 2.5G olur.

• Ben doğru olduğuna inanırım, mobilde en yüksek download hızını Türk telekom'dayken görmüştüm. 3 operatörü de kullandım, şu an Vodafone'dayım ve

çekim gücünde en rezaletinin Vodafone olduğunu söyleyebilirim. Turkcell ormanlık alanlara veya Kıbrısa çok sık gidiyorsanız iyi yoksa şehirde aynı tarifeye

2 kat para ödemenin hiç bir anlamı yok, bana en mantıklısı Türk telekom geliyor yine. Operatör değişikliği sürem dolsun tekrar geçeceğim. Bundan önce de

Turkcell'deydim öyle dolanıp duruyorum. Operatörler şu interneti de çay kaşığıyla vermeyi bıraksalar iyi olacak, yurtdışında millet sınırsız yardırıyor.

• Buradaki yorumların çoğu 3G dönemi tecrübeleri ile aktarılmış. 3G döneminde Turkcell rakipsizdi ancak 4,5G çıktığından beri Türk Telekom ipleri eline aldı net şekilde. Aslında bunun bir genellemesi yok çevrenizdeki insanların cihazlarında test edip öyle operatör tercihi yapmanız lazım. Her operatör için kendine has bölgeler var ve bu bölgelerde rakipsizler. Şu an benim yaşadığım bölgede en iyisi Türk Telekom.
    En merkezi konumda bile Turkcell 100-150 mbps arası hızlarda kalıyor. Vodafone 50-100 mbps arasında kalıyor. Türk Telekom ile +250 mbps gördüm ki bu benim rekorum.

• Telekomun band 3 ile gidebileceği yer belli

Band 3 de yoğunluk yoksa güzel hızlar veriyor

Ancak birçok yere sadece band 3 yayını yaptığı için yoğunlukta pert oluyor

Band 7 de genelde çok nadir gördüm bağlandığını

Band 20+3 birlestirince yine en kotu 5-10mbpsi oluyor

Benim bolgemde Vodafone 30-40 verirken turkTelekom 10 veriyor

ayrica araba ile giderken seste kopmalar meydana geliyor

Telekom un turkcelli gectigine inanmiyorum

Benim bolgemde vodafoneu gecemedi daha

3g evde 20mbps veriyor telrkom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulboeu37 -- 22 Eylül 2021; 11:39:38 >
  • Ortalama hız değişkenlik gösterir. Oparatörler lte'de Band 20'ye zorluyor. Bildiğiniz gibi band 20 ülkemizde yaygın , Bu da ortalama hızı düşük çıkartıyor.(bilmeyenler için band 20 nedir google 'da aratsın)

Global ve band 20 olmayan redmi k40 gaming kullanıyorum hattım Türk Telekom

Aynı bölgede önceki poco x3'te en fazla 40 mbit internet alırken , band 20 olmayan yeni cihazımda 110 mbit net alıyorum

Kim derdi ki band 20 olmayan cihaz benim avantajım olacak.Hayat ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 22 Eylül 2021; 12:10:4 >
  • türkcell in speedtest testleri hileli. kendi serverine bağlandığı zaman throttling, hız sınırı vs. olmadan veriyor, aynı şehirde bir serverden test yaptığınızda kullanımdaki hızınıza daha yakın bir hız görüyorsunuz.

• bulboeu37 B kullanıcısına yanıt
    Her bolgede her operatorun ustun oldugu bir yerler var

• İki firmayı da kullanıyorum. Kolpa veri. Superonline türk telekomdan çok daha iyi durumda.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.