Şimdi Ara

NOVADAN anakart+işlemci+ram :

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD Phenom II X2 550 AM3 3.1 GHz 7mb cache
    GIGABYTE MA785GMT-UD2H
    KINGSTON 2 GB DDR3 1333 Mhz CL9 RAM

440 tl gibi bir fiyata geliyor.anakart işlemci ram için bu paraya daha iyisini tavsiye edecek olan var mı

daha çok office ve multimedya bilgisayarı olarak iş görecek

iyi akşamlar yurdum insanı

• Bende sistem toplucam bu aralar yoğunluktan fırsatım olmadı ama bende Phenom X2 550 ile Athlon X4 620 arasında kaldım. Pek anlamam ama önce Athlon 4 çekirdekli diye öneriliyordu fakat ön bellek hızı mı ne baya düşükmüş. (Tam anlamadığım için yanlış terim ve ifadeler kurabilirim, ama konuya hakim olanlar doğrusunu anlar sanırım) Daha sonra bu Phenom X2 550lerin de aslında 4 çekirdek oduğu ve şanslıysam kapalı olan iki çekirdeğin de açılıp 4 çekirdekli olabileceği gibisinden birşey anlattı bir arkadaşım. Tabi açılamama ihtimali de varmış o ayrı.

Bir de test sitelerine baktığımda genel olarak Phenom 550'nin Athlon 620den daha iyi sonuçlar verdiğini görünce Phenom'a doğru kaydım biraz.. Burda da aynı konu olunca hem duyduklarımı aktarıyım hemde gelen cevaplarla bir fikir ediniyim istedim.

Bende aynı parçaları almayı düşünüyorum bu arada, araştırdım ve bu fiyatlara en çok önerilen sistem bu sanırım. Anakart Asus yada Sapphire de olabilirmiş 785 olduktan sonra..

• @snyper
    evet çekirdek açma gibi bir durum var x2 550'de.. ama iş şansa kalmış birşey onda.. riske girmeye değmez.. tam bilmiyorum ama büyük ihtimal önbellek açığı ddr3 belleklerle kapatılabiliyor.. ayrıca testlere nereden baktınız bilmiyorum ama x4 620'nin bircok konuda x2 550'ye üstünlük kurdugunu biliyorum..bu yüzden x4 620 almakta fayda var ddr3 bellek ve anakartla birlikte..
  • Yukarıdaki gibi bir sistem kurmayı planladığım için DDR3 tercih edeceğim.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/athlon-ii-x4-630_5.html 5,6,7,8,9. sayfalarda testler var.

Yani sanırım çok dert edicek bir fark yok arada o zaman..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.