Şimdi Ara

Noterde Aracı Başkasının Üzerine Satın Alma ve Noter Ücreti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
17
Cevap
0
Favori
59.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir araç alacağım. Noterde Satışını babamın üzerine almak istiyorum. babam şehir dışında nüfüs cüzdanı ve vergi kimlik nosunun olması yeterli mi illede babamında hali hazırda bulunması mı gerekiyor.

Edit: Noterde şu anda satış almak için ne kadar ücret ödüyoruz toplam sadece noterde.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AntonioMontana -- 4 Haziran 2010; 23:17:21 >

• Babanizin size vekalet vermesi gerekiyor, adima araba alabilir diye. Vekalet olmadan islem yapmazlar. Veklaetin tam metnini noterde bulabilirsiniz.
  • hay aksi yav.
    hocam kesinlikle mümkün değilmi yani sanki yapılıyordu diye aklımda kalmış. peki babamın bana vekalet vermesi durumu nasıl oluyor onuda mı noterde yapıyoruz bi dilekçe filan yazsa olmaz dimi.
  • Notere gidip vekaletnağme alacaksınız. Fazla teferruatlı bir iş değil
  • Babanız notere gidip oğlum benim adıma araç satın alabilir şeklinde vekaletname verecek. Ancak o vekaletname ile noterde babanız adına işlem yapabilirsiniz.. Sanırım 40 TL civarı masrafı var.
  • Anladım çok sağolun hocam.

Başka bir konudaki sorum şu şekilde; peki şu anda sadece noterde satış almak için ödenecek miktar ne kadar. arac 91 model
  • Noter Tarafından Tahsil Edilecek Ücretler
    Adı Ne Zaman Alınacağı Ücreti*
    EGM Adına Tahsil Edilen Tescil Belgesi Bedeli Yurt dışına çıkarma harici tüm işlemlerde alınır. 46.00 TL
    EGM Adına Tahsil Edilen Trafik Belgesi Bedeli Trafik belgesinin satış sırasında yenilenmesi gereken durumlarda alınır. 62.00 TL
    Noter Ücreti Her türlü satış ve devir işleminde alınır 20.00 TL
    Posta Ücreti Sadece seferberlik görev emri bulunan satışlarda alınır 5.00 TL
    KDV İşlemden alınan ücretlere göre %18 katma değer vergisi.
    artık modeli, kasko değeri hiç bişeyi etkilemiyor. sabit ücretler yukardaki gibi..
  • önce babanız bi vekalet veriyor size 49 tl daha sonra gidiyorsunuz notere ve 65 tl satış ve ruhsat için veriyorsunuz geçici ruhsat veriyorlar ve 15 gün içinde yeni ruhsatı eve postalıyorlar bu kadar
  • teşekkürler herkese
  • babnızdan vekalet almanız gereklı eger plaka değişmiyceksenız 70 plka adeğişceksenız 130 oduyorsunuz
  • Sene 2017 prosedür hala aynımı?? Ve fiyatlar ne kadar oldu bilen varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen bubisleri bilmiyorsun dikkat et bari dolandirilma

• xbox2 kullanıcısına yanıt
    Fiyatı bilmiyorum ama vekaletname gerekiyor hala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbox2

Sene 2017 prosedür hala aynımı?? Ve fiyatlar ne kadar oldu bilen varmı

126 tl tutuyor noter ücreti.1 hafta önce aldık araç.

• Vekalet ve 126 tl
  • Arkadaslar merhaba, babam araci bedelsiz olarak benim ustume devredicek ama ben sehir disindayim bunu vekalet falan olmadan yapabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

quote:

Orijinalden alıntı: xbox2

Sene 2017 prosedür hala aynımı?? Ve fiyatlar ne kadar oldu bilen varmı

126 tl tutuyor noter ücreti.1 hafta önce aldık araç.

bizde izmirden araba alacaz babamı götürmeyi planlamıyorum zaten kendide gelmek istemiyor,vekaletname ve ordaki noter işlemi için 126 tl yeterli oluyormu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.