Şimdi Ara

Noter işlemlerimden sonra plaka değiştirmeye karar vermek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
32.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Tamamdır hocam çok teşekkür ederim

Dediklerinzi yapacağım

Aracın plakasını değiştirmek araçla bütünleşmek demek

Bu nedenle benim gibi aptallık edip noterde hayır demesin kimse plaka değişikliği sorusuna 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Soylu

quote:

Orijinalden alıntı: cimbom696

Hayir tekrar satmaniza gerek yok.

Plakalari app yaptirin, orjinalleri saklayin. Sonra trafige gidip yeni aldigim aracta plakalar app orjinalleri de yok diyin. Mecburen plakalariniz kayip sayilacak ve plaka degistireceksiniz.

Veya direk plakalarim calinmis diyeceksiniz.

Satis yapmaniza gerek yok.

App ile ne alakasi var adam plakasini 34 den 06 ya çevirmek istiyor. App diye trafige gitsen adamlar sana 30tl karsiliginda orjinal ince harfli plakalari basip veriyor.

Orjinalleri yok dersen basım falan yapmıyorlar.
    Birebir emniyette aynı şey başıma geldi. Aldığım araçta app plaka vardı ve orjinalleri yoktu. Oradaki memur ile görüştüğümde orjinalleri yoksa belki başka bir araçta takılı bilemeyiz bu yüzden onlar çalıntı/kayıp olarak görünecek ve senin de plakan değişecek dedi.
    Ayrıyetten plakalarım çalındı dersen o plakaların başka bir araca takılma ihtimaline karşılık olarak yeniden basım yapmayacaklar, plakalar çalıntı olarak görünüp senden plakanı değiştirmeni isteyecekler.

Arkadaşın dedikleri doğru.Bol keseden sallamayın adama. Bizzat emniyetten aldığım bilgiler bunlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre-45

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Soylu

quote:

Orijinalden alıntı: cimbom696

Hayir tekrar satmaniza gerek yok.

Plakalari app yaptirin, orjinalleri saklayin. Sonra trafige gidip yeni aldigim aracta plakalar app orjinalleri de yok diyin. Mecburen plakalariniz kayip sayilacak ve plaka degistireceksiniz.

Veya direk plakalarim calinmis diyeceksiniz.

Satis yapmaniza gerek yok.

App ile ne alakasi var adam plakasini 34 den 06 ya çevirmek istiyor. App diye trafige gitsen adamlar sana 30tl karsiliginda orjinal ince harfli plakalari basip veriyor.

Orjinalleri yok dersen basım falan yapmıyorlar.
    Birebir emniyette aynı şey başıma geldi. Aldığım araçta app plaka vardı ve orjinalleri yoktu. Oradaki memur ile görüştüğümde orjinalleri yoksa belki başka bir araçta takılı bilemeyiz bu yüzden onlar çalıntı/kayıp olarak görünecek ve senin de plakan değişecek dedi.
    Ayrıyetten plakalarım çalındı dersen o plakaların başka bir araca takılma ihtimaline karşılık olarak yeniden basım yapmayacaklar, plakalar çalıntı olarak görünüp senden plakanı değiştirmeni isteyecekler.

Arkadaşın dedikleri doğru.Bol keseden sallamayın adama. Bizzat emniyetten aldığım bilgiler bunlar.

benimde aldığım arabada orjinal plakalar yoktu, appler vardı mecbur eski plaka olarak onları getirdim. tövbe estağfurullah dedi memur aldı plakaları. insiyatif kullanıyorlar bazen ama özellikle talep edilirse iş değişir.

ki bu arkadaşın öyle birşeye ihtiyacı yok, üzerinize kayıtlı aracınızın plakası ikametiniz haricinde bir yerin plakası ise ikametinizdeki plakayı sadece tescil parası yatırarak değiştirebiliyorsunuz. bu bu kadar basit aslında.

• Konu hakkında güncel olarak 2019 yılı itibari ile bilgisi olan var mı ? Aynı durumdan bende müzdaribim. Araç İstanbul 34 plaka. Ben Bursa 16 plaka yapmak istiyorum. İkamet değişikliği ya da başka birinin üstüne al sat yapmadan plaka değişikliği mümkün müdür ?
  • Aynı durumdayım :)

Noterde kendi ilimden çok absürt bi plaka çıktığı için istemedim. Sonra da pişman oldum. İmkan varsa değiştireceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

Güvendiğiniz birine arabayı noterde plaka aynı olarak satış yapın, sonra o kişiden satın alın, bu sefer noterin sorusuna evet deyin.
    arkadaşın dediğinden başka yöntem yok. boşuna uğraşmayın.
  • Noterde satış yaparken bu durumu sorduğumda sonradan istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz demişti.
    Yakınınızda noter varsa bilgi alabilirsiniz.
  • son druum hakkında bılgı almak ıstıyorum
  • uzun zaman olmuş, son durum nedir sonradan plaka değişikliğinde, 06 plaka var araçta, ikamet İstanbul da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: S908E

uzun zaman olmuş, son durum nedir sonradan plaka değişikliğinde, 06 plaka var araçta, ikamet İstanbul da

Bende de benzer durum var , ikametgahımın olduğu ilin plakasını almak istiyorum.

• Güncel plaka değişikliği nasıl acaba ankara için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.