Şimdi Ara

Notebook Şarj Hatası : %4 kullanılabilir (prize takılı,dolmuyor) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
2
Favori
160.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tamirci girişi değiştirebilir ama servis anlarsa garantisi biter, bu şekilde idare edebiliyorsanız sonra garantiye göndermeniz daha iyi.
  • Benim bilgisayarimdada sarj sorunu vardi. internetten bir bayanin tercumesini uyguladim. Sorunum cozuldu. tesekkur icin tekrar aradim ama bulamadim. Belki sizin de sorununuzu cozer. gereksiz yere yeni pil alacaktim.
    1-adaptoru cikar
    2 bilgisayari kapat
    3bataryayi cikar
    4adaptoru tak
    5bilgisayari ac
    6 denetim masasindan aygit yoneticisi/ piller / microsaft acpi uyumlu denetim yonetimi pili / sag tikla / kaldir
    7 bilgisayari kapa
    8 kapaninca adaptoru cikart
    9 bataryayi tak
    adaptoru tak
    bilgisayari ac.

umarim probleminiz cozulur.
  • Belki Bataryadan değildir, mesela lenovo da energy management yazılımı var pil koruma moduna alıp prize taktınmı şarj etmiyor. Varsa öyle yazılım ayarlarını kontrol etmenizi tavsiye ederim.
  • BAŞKA LAPTOPUN ŞARJ ALETİNİ TAKDIYSANIZ, FİŞ TAKILI GÖSTERİR FAKAT PİL DOLMUYOR YAZAR.
  • Benim Geçen Sene Vardı DeLL Laptop . Şarj olmuyor diye Çok sık Yaşadım . Geçen Sene de Birşeyden Çakkmıyordum . Çünkü 13 Yaşındaydım şimdi 14 :D Herneyse Şimdi Casper 6Gb Ram 1754 Mb Ekran Kartlı Laptobum Var . Hiçbir Sorun Yok . Ha Bazen Dolmuyor Diyor %98 de fılan . Onuda Şarj Aletini Pcden Çıkarıp 2-3 dq Pilde Oynayıp takınca Düzeliodu . Kısacası DeLL Leptop Kullanma
  • Beylerr O öle şarj hemen bitcek şey deil ben bu arkadaşın sorununu 2 kez yaşadım 2sinede ben kendim hallettim

Yapcağımız tek şey Şarj aletinini taktığımız yerin arkasını çıkartcaz yeniden takcaz sorun bu kadar

• bende Toshiba marka dizüstü pc aldim 2012 model aldıgımdan beri sarj ve battarya sorunlari bitmedi 530 tl verdim 1 ay tamimra yolladim geldiginden 1-2 ay sonra yine ayni hatalar basladi Toshiba markasını uygun gormuyorum beceriksiz servis elemanlari var coluk cocuga pc yaptiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: FESTONE

Benim bilgisayarimdada sarj sorunu vardi. internetten bir bayanin tercumesini uyguladim. Sorunum cozuldu. tesekkur icin tekrar aradim ama bulamadim. Belki sizin de sorununuzu cozer. gereksiz yere yeni pil alacaktim.
    1-adaptoru cikar
    2 bilgisayari kapat
    3bataryayi cikar
    4adaptoru tak
    5bilgisayari ac
    6 denetim masasindan aygit yoneticisi/ piller / microsaft acpi uyumlu denetim yonetimi pili / sag tikla / kaldir
    7 bilgisayari kapa
    8 kapaninca adaptoru cikart
    9 bataryayi tak
    adaptoru tak
    bilgisayari ac.

umarim probleminiz cozulur.

Maalesef dediklerinizi yaptım ama sorun çözülmedi. Bilgisayarı en son açtığımda hala microsaft acpi duruyordu. Halbuki kaldırmıştım.

Benim sorunum şu şekilde.

Yaklaşık 1.5 ay önce sıfır aldığım HP650 model laptopum linüx idi. Ben onun yerine lisanssız win7 kurdum. Şuanda da lisanssız kullanıyorum.

Ama aldığım günden beri laptop şarjı %93ü geçmiyor ve dolmuyo diye de hata veriyor. Hadi onu geçtim neyse diyorum.

Ama asıl sıkıntım laptop %47 şarja inince anında kapanıyor. Muhakkak şarja takmak gerekiyor.

Benim asıl sıkıntım öncelikli bu. Acaba nedeni lisanssız win7 kullanmam mı? Sahte win7 diye uyarı veriyor zaten.

Ama acaba bu yüzden mi %47de kapanıyor arkadaşlar?

• ŞARJ %100 DÜR DE BAZI PCLERDE %4 FELAN DİYEBİLİYOR

BENDE %96 ŞARJ OLMUYOR DİYOR AMA %100 OLDUĞUNU ANLADIM..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

bu şundan kaynaklanır bataryanın kendini korumaya alması,batary üzerinde uzun süre takılı kuullandığınızda mesela 2-3 gün gibi %98 prize takılı dolmuyor uyarısı alırsın nedeni batarya üzrinde olsa bile tam dolduğunda gücü keser fişten beslenir makine.boşta durduğu içinde hücreler belli bir süreden sonra boşalmaya başlar tekrar dolması içinşarjı %95 altına düşürmek gerekir.senin bu uyarıyı sık görmen bilgisayrı kapatırken tam kapanmadan fişi çekme kapanana kadar belli bir güç düşüşü olur kısa sürede görürsün bu uyarıyı sende sorun yok normalde.

galiba bende de aynısı oldu sarjdan çıkarıp %94 e düşmesini bekledikten sonra taktım şimdi prize takılı doluyor bakalım daha sonra hata verecek mi

• Özellikle Lenovo kullananlar için faydalı olacağını düşünüyorum:

notebooklar için en doğru pil battery ayarı hangisidir?

Ayrıca
    Lenovo Prize takılı dolmuyor hatası

faydası olabilir

• Selam

bu durum bende takinti haline geldi. Donanim guclu oldugundan haliyle 2-3 saat oyun oynuyorum ama prizde kullaniyorum mecbur. Sadece bir kere cikarmayi denedim onda da pat diye %70'e dustu. Haliyle prize geri taktim laptopu. Prizsiz oyun oynayamiyorum. Prizde uzun sure kullaninca da bir sure sonra %99 prize takili dolmuyor
    yazisi gormekten gina geldi. (Gecen ayin 21'inde aldim laptopu[MSI CX-61 0NE445XTR pcdepodan)

napmaliyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

quote:

Orijinalden alıntı: okuf

Bende lenovo G560 kullanıyorum Ne zamandır %80 pirize takılı dolmuyor yazıyor Lenovo'yuda ordaki görevli tavsiye etti bende sırf ekran kartı 1 gb diye aldım ve lenovo'ya 2 çıft lafım var Admin sakınverme
    O.* eşekler gibi pişmanım

güzelce sorabilirdin senin leptop pil programın tsarruf modunda %80 den fazla dolmaz pil programına girip 100 yapabilirdin fuzuli günaha girmişsin.

bende %80 'den fazla dolmuyordu pili cıkarınca kullanabiliyorum ama nedeni mrk ediyordum meğer güç tasaruffundanmıs
    cihaz sony vaio

• %80 e kadar sarj oluyor daha sonra sarj olmuyor uyarısı veriyor
  • sorun günceldir.

2-3 aylık sony bilgisayar sizce servise mi versem?
  • Yeni batarya alma zamanın gelmiş devamlı fişte bırakıp sarj etme cıkar pili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony'nin birçok bilgisayarda olduğu gibi pil tasarruf programı var bazen uyarı verir istem dışı anlamadan onu %80'e kilitlemişsiniz o program aklıma gelmedi sony vaio battery management gibi bir şey olması lazım oradan %100 seçeneğine ayarlayın dolar
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    Yanlış tavsiye,halen eski zamandan kalma bilgilerle iş yapıyorsunuz.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    siz cok biliyorsunuz galiba eski meski benim 10 yıllık medion marka alman yapımı leptop halen 1 saat sarjı gidiyor

p4 model leptop 10 sene gecmiş üzerinden şimdiki cihazlar 1 yıl dayanamıyor neden acaba ?

bataryayı doldukdan sonra aletten cıkarıp bir köşeye koydum ve adaptörden kullandım hep

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sessizlerin_umudu -- 25 Eylül 2013; 0:33:44 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.