Şimdi Ara

Notebook ile en az 6 aydır sorunsuz SSD kullanan var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
4.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende sz013v modeli var corsair 120gb force 3 sata 3 modelini aldım bir aksilik olmazsa p.tesi günü sonuçları paylaşırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ****ky

Bende sz013v modeli var corsair 120gb force 3 sata 3 modelini aldım bir aksilik olmazsa p.tesi günü sonuçları paylaşırım

Merakla bekliyorum izlenimlerini. Bende Force GT istiyorum hep ama sandforce yüzünden elim varmıyor alete.
  • quote:

Bende sz013v modeli var corsair 120gb force 3 sata 3 modelini aldım bir aksilik olmazsa p.tesi günü sonuçları paylaşırım

ne oldu sonuçlar varmı bi sıkıntı.
  • Bende yaklasik 6 aydir dell 1018 netbook ta 40 gb intel ssd kullaniyorum

Win 7 starter kurulu,hic bir ayar vs degisirmedim,tamamen internet amacli,bilgisayar hic kapatilmiyor,uyku modunda kullaniliyor simdiye kadar hic sorun olmadi
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

sonuç gerizekalı asusun ssd disklerin büyük bir kısmına destek vermemesi dostum aynı ssd yi 2 aydır felan kullanıyorum masaüstü topladım canavar gibi çalışıyor çok ama çok memnunum

• asus n53 ile vertex3 60gb kullanıyorum. Büyük bir sorunla karşılaşmadım. Arada bir donma oluyor ona anlam veremedim ama. Çok nadir bir klasöre sağ tıklayınca bilgisayar kitleniyor ve düğmeden kapatmak gerekiyor
  • İntel x-25 m g2 ssd mi 1 yildan uzun sure monster m860 tu laptopumda kullandim su anda da masaustu sistemimde kullaniyorum bir tek gun tik demedi bundan sonra ssd alirsam kesinlikle intel olacak belki 500 degil 400 ile yazma yapar ama olduk olmadik sorun uyumsuzluk ariza yapmayacagini bilirim. Ssd icin onemli olan yazma hizi o hizi bu hizi degil guvenilirlik sorunsuzluk ve fiyattir bence.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

sonuç gerizekalı asusun ssd disklerin büyük bir kısmına destek vermemesi dostum aynı ssd yi 2 aydır felan kullanıyorum masaüstü topladım canavar gibi çalışıyor çok ama çok memnunum

bios update yaptınızmı

• evet ama direk asus globale attığım mailde maalesef o model ssd ye destek vermediğini söylediler zaten bende sinirden cihazı iade ettim aldığım para ile imzamdaki sistemi topladım çok memnunum şahsen
  • 1 yıldır lenovo thinkpad X200 laptop umda 160 SSD disk var, sorunsuz çalışıyor. Elimde ki laptop u sattığımda yeni alacağımda kesinlikle SSD disk tercih edeceğim. SSD kullananların diğer disklere geri dönmek isteyeceklerini sanmıyorum.
  • benim notebook toshiba a200-1bp modeli 4.5 yaşında acaba ssd alırsam uyumsuzluk mu yaşarım yoksa sorun olmaz mı? fikri yada bu notebooka ssd alan arkadaşlar var mı?
  • quote:

evet ama direk asus globale attığım mailde maalesef o model ssd ye destek vermediğini söylediler zaten bende sinirden cihazı iade ettim aldığım para ile imzamdaki sistemi topladım çok memnunum şahsen

anakart gene asus olmuş

@aspirin_00 depolama bölümünde ssd başlığına sor bu soruyu.
  • selamlar bende corsair force 3 120gb gt modelini aldım 3 aydır kullanıyorum çok memnunum ayrıca çok performanslıyım şahane bişi. yalnız siteminizde iyi olacak SSD den tam verim alabilmeniz için . Laptoplara gelince 3 senelik laptoplarda bir kararsızlık var sanırım. yeni nesil laptoplarda sorun olmayacağı kanaatindeyim.. herkese SSD li günler dilerim. Alın kullanın çok zevkli..
  • Ben ipad de kullanıyorum ssd yi uzun zamandır. Ne uyku modunda bir sorun var ne hızında bir tutarsızlık var. Apple bu işi bayağı çözmüş. Sanki uyku değil de tek gözünü dinlendiriyor. Ama açmazsan da haftalarca pilden bir eksiltme yapmadan duruyor.
  • Corsait f120 ile sanirim 2. Yilima geldim. Once hp dv6 3055 de kullandim, simdi samsung p550p5c de kullanmaya devam ediyorum. Herhangi bir degisiklikde goremedim gecen sure boyunca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SSD Disk ile bir konuda görüşlerinizi almak istiyorum
    OCZ Agility 3 240 GB lık SSD diskini aldım HP8440p Notebookuma taktım. İlk taktığımda bir gördü. Sonra BIOS görmemeye başladı. Hemen servise götürdüm değitirdiler.
    Yenisine Windows 7 bit kurarken çok zorladım. kurulma sırasında yarıda kaldı birçok defa. İnat ettim en sonunda kurdum fakat windows inanılmaz yavaş açıldı. Bütün driverları kurunca düzeldi. Hatta biraz daha (Rotatin disklere göre ) hızlandı bile denebilir fakat ikide bir kilitlenme sorunu yaşadım. Mavi ekran hatası zaten gırlan.
    En sonundan şuna karar verdim bilgisayarların AHCI modunda SSD hardiski görme problemi var. Biostan İDE moduna geçirdim hiç bir sorun yaşamadım fakat.
    İDE modunda kullansak bir sorun olabilir mi?
  • ben ssd ler ilk çıktığında kullanmaya başladım. hala dizüstümde kullanıyorum.
    işin sırrı dizüstünde değil aldığınız ssd de.

marka vermiyeceğim;

aynı labtopta bir marka ssd 2 ay çalışmadı işletim sistemi çökmesi ve benzeri abukluklar yaşadım. onun kapasitesi xxx gb ydi.

diğer bir marka xx gb de ise seneler oldu kullanıyorum.

konu ile ilgili bir makale; ssd alırken nelere dikkat edilmeli
  • SAMSUNG PM830 128GB aldım

500 MB/s - 320 MB/s IOPS 35,000 256 MB cache ( Cache Bellekli SSDler CAD-CAM Makinelere tavsiye ediliyordu )

HP Compaq 8510w makinemde kullandım, CAD çizim ve 3D render performans için,

1-2 hafta normalden hızlı idi, sonra eski HDD den pek farkı olmadı (HDD Seagate 200GB 7200 rpm)

1 ay sonra ise ilk açılış, program açılışları vb, HDD den bile beter oldu, SSD takılı makinede kum saati seyretmeye başladım,

işin kötüsü asıl beklentim olan 3D render sürelerine hiçbir katkısı olmadı, video convert, resim edit vs. dahil,

o moral bozukluğu ile alelacele çok zarar ederek sattım, belki masaüstü bir makinede durum farklı olabilir,

şimdi Seagate Momentus XT ile ilgileniyorum, 320 GB deneme şansin oldu ilk izlenim olumlu..!!!
  • 2010 sonundan beri corsair f120 kullaniyorum. Herhangi bir duzenleme yapmadim, kullandigim 2. Bilgisayar uyku modunu duzenli olarak kullaniyorum. Cok memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

2010 sonundan beri corsair f120 kullaniyorum. Herhangi bir duzenleme yapmadim, kullandigim 2. Bilgisayar uyku modunu duzenli olarak kullaniyorum. Cok memnunum.

laptop mu desktop mı kullanıyorsunuz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.