Şimdi Ara

Notebook Fan Control (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
17
Favori
126.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teşekkürler sayfayı bir kaç kere yenileyince düzeldi.
  • Arkadaşlar bende Hp Pavilion g6-2202et model notebook var bilgisayardan performans olarak memnunum hala işimi görüyor ama fan sesi nedeniyle neredeyse satmayı düşünmüştüm. En son internette bu konu hakkında detaylıca araştırma yapmaya karar verdim ve sonunda bu programı buldum artık ne fan sesi sorunum var ne de oyunlarda performans düşüşü. Şimdi listede benim notebook'ta yoktu bu durumda yapılması gereken şey şudur. Üretilen bilgisayarlardaki işlemci ve ekran kartlarının sınıfı ve harcadığı güç değerleri bellidir ve buna göre bilgisayarların soğutma sistemi tasarlanır. Bu değerleri öğrenin bununla paralel olarak ve mümkünse yakın marka/model pc'nin ayarları seçilir. Bundan sonrasına çok dikkat edilmelidir. Sisteme yük bindirerek veya oyun oynayarak sıcaklık değerlerini ve fan sesini sürekli olarak kontrol edin eğer değerler istediğiniz seviyede ise artık seçtiğiniz bu ayarı düzenleyebilir (maksimum ve minimum fan hızı, kritik sıcaklık değeri, hangi sıcaklık aralıklarında fanın ne kadar hızla döneceği ve daha birçok ayar yapılabiliyor) daha verimli hale getirebilir ve kendinizce özelleştirip kullanabilirsiniz. Beklenmedik bir durum olursa ayarı kapatmanız yeterli. Son olarak bu işlemin riskleri var bunu unutmayın bilgisayar fazla ısınırsa ve siz fanın hızını soğutmaya yetmeyecek şekilde fazla azaltırsanız bilgisayara zarar verebilirsiniz. Yani sorumluluk size ait lakin dikkatli olur ve söylediğim yönlendirmelere uyarsanız bir sorun olmayacaktır.
    İyi forumlar...

Ekleme: Otomatik ayarlarda kullanmaya özen gösterin aksi halde fan belirli bir devirde sürekli dönecek bu da enerji kaybı ve fan sesini beraberinde getirecektir. Ayrıca bazı durumlarda bilgisayar fazla ısınırsa belirlenen sabit değer bilgisayarı soğutmakta yetersiz kalabilir yine bu da performans kaybı ve hasar riskini ortaya çıkaracaktır. Umarım sorunsuz bir şekilde kendi config dosyanızı oluşturur ve konforlu bir şekilde bilgisayarınızı kullanırsınız. Kendi bilgisayarımda listede yer alan ve yakın model olan Hp Pavilion dv6'dan config dosyamı oluşturdum ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ama tabiki tüm bilgisayarlarda deneme imkanım yok yani deneyip olumlu bir sonuç alırsınız umarım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rsmbyrktr -- 28 Eylül 2015; 13:20:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

Orijinalden alıntı: Emir

vaio vpceb serisi için config dosyası yok.yapımcının twitter ı var mı acaba

Yapımcı eleman bir alman.Ayrıca programın linklerini aldığım forum sitesi kapanmış.Yani yapımcıya ulaşamayız.Sosyal paylaşım ağı hesaplarının olup olmadığı ise belirsiz.

https://onedrive.live.com/?cid=6c34bd33ac55ce36&id=6C34BD33AC55CE36!450

prgoramin kullanim klavuzu(setting ayarlari) vb. seyler var. setting ayarlari nasil yapılacak turkce anlatima cevircek arkadas varsa konu tam olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak_yksl -- 14 Ekim 2015; 11:21:07 >

• Konu güncellenmiştir.
  • Müthiş birşey yav
  • Arkadaşlar birşey sormak istiyorum oradaki listede Modelimiz yoksa manuel ayar var mı varsa nasıl yapılıyor? benim laptop Asus N551VW orada yok en yakın n550JV var sanırım bu konuda birisi bana yardımı olabilirse çok sevinirim :) oyun oynarken kulaklık kullandığım için fan sesi beni rahatsız etmez mümkünse maksimuma alıp performansı artırmayı tercih ederim ancak masaustündeyken gerek yok ona kısarım :) ama ben ayarını bulamadım yardımcı olursanız sevinirim :)
  • up
    başkaları da görsün
    faydalı bir uygulama
  • up
  • config yapmasını bilen birileri yadım edebilir mi? acer e1-572g için programda hiç bir config çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AciBadem25

config yapmasını bilen birileri yadım edebilir mi? acer e1-572g için programda hiç bir config çalışmıyor

linkte programı deneyebilirsiniz. Benim acer laptopta işe yaramıştı.

http://www44.zippyshare.com/v/93323994/file.html
  • Samsung NP355 serisi için var mı acaba config dosyası ? Bütün hepsini denedim hiç biri çalışmadı.
  • Asus X550JX modeli yok diğer asus modellerini seçince olmuyor sanırım bir fark yok nasıl yapabiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

quote:

vaio vpceb serisi için config dosyası yok.yapımcının twitter ı var mı acaba

Yapımcı eleman bir alman.Ayrıca programın linklerini aldığım forum sitesi kapanmış.Yani yapımcıya ulaşamayız.Sosyal paylaşım ağı hesaplarının olup olmadığı ise belirsiz.

Biz de mi config dosyasi yapamayiz

Linkleri aldığım yerdeki konuyu açan yapımcı, kendimizinde config oluşturabileceğimizi açıklamıştı.Fakat nasıl yapıldığı hakkında bir fikrim yok.

Bu videodan yardım alarak kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz.
    https://www.youtube.com/watch?v=quqQthvz5dY

• lenovo ip510 için çalışan var mı? config nasl yapacaz?
  • Fanı en az yüzde kaçta tutmalıyız ? Ben hiç gürültü yapmasın istiyorum Kafamı şişirdi direk sıfıra çektim ayarı

Program için çok saol.

• 1.5.0https://github.com/hirschmann/nbfc/releases/download/1.5.0/NoteBookFanControl.1.5.0.setup.exe

Most important changes:

Read-only mode which let's you try out different configs without actually manipulating the EC
    Improved handling of standby and hibernate
    New EC probing tool command: ec-probe monitor
    New CLI option: nbfc config --recommend
    Support for Intel Kaby Lake and Airmont
    GUI improvements
    Improved plugin loader
    More notebook models supported out of the box
    Various bugfixes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 21 Aralık 2016; 22:23:20 >
  • Lenovo z510 için yapabilen var mı? hiç biri değiştirmiyor fan hızını napcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

1.5.0https://github.com/hirschmann/nbfc/releases/download/1.5.0/NoteBookFanControl.1.5.0.setup.exe

Most important changes:

Read-only mode which let's you try out different configs without actually manipulating the EC
    Improved handling of standby and hibernate
    New EC probing tool command: ec-probe monitor
    New CLI option: nbfc config --recommend
    Support for Intel Kaby Lake and Airmont
    GUI improvements
    Improved plugin loader
    More notebook models supported out of the box
    Various bugfixes

Bende asus n56vz var ama program da hiç bişey gözükmüyor acaba yanlışmı yükledim

• Notebook Fan Control
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.