Şimdi Ara

Notebook ekranına sıvı kaçması, yardım.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dün bir hata yapıp gereğinden fazla sıvıyı ekrana akıttım bir bölümü dizüstünün sağ alt köşesinden ekranın içine girdi. Bugün ekranın ardında görünen sıvıların belirginliği azaldı ama ilk görüldüğü yerlere dikkatli bakınca çok az olmak suretle izler var. Bu arada ekranın bir bölümünün rengi diğerine göre de attı. Windows 7'de de Xp'de de aynı bölgenin rengi diğerine göre hafif daha karanlık. Ne yapmamı önerirsiniz? Dizüstünün markası ve modeli Asus N53SN-SZ129V. Güzelim ekranın bu şekilde olması bitiriyor beni. Eski hâline döner mi? (bu arada dün çektiklerimde o bölümün renginde bir sorun yokmuş şimdi farkettim.)

bugünkü

dünkü resimler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renklem -- 25 Eylül 2011; 19:46:53 >

• öncelikle geçmiş olsun.
    garip bir olay, yani yıkamana gerek yoktu :)

ikinci olarak geçmesi muhtemel, ama çok tavsiye etmeyerek hafif hafif saç kurutma makinesi ile ısıtmanı tavsiye ederim.
    oda olmazsa servise ver bence. ekran önemli, alttaki inverter a felan giderse vay haline..
  • quote:

Orijinalden alıntı: myHalici

öncelikle geçmiş olsun.
    garip bir olay, yani yıkamana gerek yoktu :)

ikinci olarak geçmesi muhtemel, ama çok tavsiye etmeyerek hafif hafif saç kurutma makinesi ile ısıtmanı tavsiye ederim.
    oda olmazsa servise ver bence. ekran önemli, alttaki inverter a felan giderse vay haline..

yarın servise göndermem iyi olacak... en iyisi onlara baktırayım... pclabs'tan aldım direkt pclabs'a mı göndermeliyim?
  • İşi bilen bir teknik servise götür ekranı söksünler temizlesinler
    Kendi teknik servisine götürsen sıvı temasından garanti dışı bırakır şimdi
  • tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı izmit'teyim de ben?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renklem -- 25 Eylül 2011; 22:04:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: renklem

tavsiye edebileceğiniz bir servis var mı izmit'teyim de ben?

buna benzer birşey başıma gelmişti.
    sıvı temaslı bir telefonum vardı. ekranında sıvı yok ama.

kimse tamir edemedi diye bende sentetik tiner alıp bir kaba boşaltıp telefonu komple tinere batırmıştım.
    çıkardığımda tel çalışıyordu ancak ekran rengi kapkapanlıktı. biraz süre geçince içine kaçan tiner azaldı ve yarısı karanlık yarısı düzgün gösteriyordu.
    en son bir daha bozuldu attım bir yere ne oldu bilmiyorum.

ama yerinde olsaydım ne yapardım diye düşündüm şimdi...

cihaz yeni, garanti var, garantiyi tehlikeye atmamak lazım...
    6 aydan yeniyse internette sigorta şirketleri var bi araştır. sadece faturaya bakıyorlar diye biliyorum.
    sigorta yaptırıp kendi kendine kurumasını bekle.

yetkili olmayan servisede yetkiliyede götürme bence, iki türlüde garantiyi deldirirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myHalici -- 25 Eylül 2011; 22:37:54 >
  • vatanbilgisayara götürdüm bilgisayarınızı teleservis'e götürebilirsiniz dedi (teleservice) sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.