Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Notebook Açılmıyor, Siyah Ekran Çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
111
Cevap
1
Favori
179.066
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Notebook Açılmıyor, Siyah Ekran Çözümü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      56 Mesaj
      29 Eylül 2017 16:56:52

Merhaba,

Cihaz acıldı , windows 10 kuruluydu tekrar format atmak adına restart attım ekrana beyaz cizgi gibi renkler geldi sonra tekrar gitti şuan açılmıyor. Hdd problemi midir ?
      |
      |
      n-force kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Su çok güzel sende gelsene.

• Yüzbaşı
      547 Mesaj
      30 Eylül 2017 16:46:56

Hdd boyle problemler yapmaz hele acilmama oluyorsa son bakacaginiz sey hdd dir.hdd bozuk oldugu zaman bilgisayar cok yavas calisir eger hdd hic cevap vermiyorsa ilk ekran gelir sonra pc donar ayni kalir.Beyaz cizgiler ekran kartindan olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      AbsolutVodkaVisne kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      56 Mesaj
      01 Ekim 2017 08:07:32
      Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

|
      |

Su çok güzel sende gelsene.

• Onbaşı
      31 Mesaj
      17 Aralık 2017 10:54:30

Evren hocam aynı soruç bende de oldu ve şimdi uyguladım düzeldi teşekkür ederim çok sağolun

|
      |
      Evren kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Emekli Yönetici
      6168 Mesaj
      20 Aralık 2017 14:04:49
      gule gule kullan hocam
      |
      |

KafSinKaf(since 1912)
    • Er
      5 Mesaj
      28 Ocak 2018 18:16:20
      Aynı sorunu ben de yaşıyordum. Daha önceleri laptopu kullanırken durduk yere ekran kapanıyordu. Daha sonra güç düğmesinden kapatıp açıyordum. Bazen bios dahi başlamıyor ve ekran da açılmıyordu. Fakat çoğu zaman açılıyordu. Yakınlarda laptopu kullanırken adaptörün kablosuna elim çarptı ve pil takılı olmadığı için laptop kapandı. Ve ekran önceki durumlar gibi açılmıyordu. Uzun süre bu şekildeydi. Güç düğmesine basılı tutma falan işlemlerini denedim fakat bir yararı olmadı.

Daha sonra parçaları söküm bazı denemeler yaptım. Sonuç alamadım. Sonra RAM'i söktüm. Ve güç düğmesine bastım. Laptop 10 saniye kadar sonra kendini kapadı açtı. Ve tekrar kapattı. Kendini tekrar açmadan hızlıca RAM'i taktım. Tak. Laptop açıldı. Sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Fakat normal bir şekilde kapattığımda ve açmayı denediğimde sorum devam ediyor. Yani bios başlamıyor ve ekran gelmiyor. Aynı işlemi yaptığımda ise sorunsuz olarak açılıyor.

Bu da benim deneyimimden bir çözüm. Uzun süreli olmasa da bir çözüm. Eğer sizde de işe yararsa.

BIOS pilinin değişimiyle sorunu çözen arkadaşlara sormak istiyorum. Neden bazı zamanlar sorunsuz olarak açılıyor. Ve kullamımda bir sorun yaşatmıyor. Pili değiştirdikten sonra sorunu tekrar devam eden oldu mu?

|
      |

• Çavuş
      45 Mesaj
      27 Temmuz 2018 02:48:11

Lenova g510 laptopum aynı şekilde açılşta cdye bakıyor boot yapar gibi fan biraz dönüyor ve ekrana görüntü gelmiyordu, bataryayı fişi çekip önce monitöre bağladım yine aynı olunca içini açıp ramleri hdd yi çıkartıp denedim sonuç aynı. Fanı çıkarıp temizledim, Evren hocamın çözümü denedim ve açıldı bahaneyle içi temizlenmiş oldu. Sağol hocam.
      |
      |

• Emekli Yönetici
      6168 Mesaj
      06 Eylül 2018 04:09:32
      |
      |

KafSinKaf(since 1912)
    • 05 Şubat 2019 17:15:26
      Beyler bendede aynı sorun oldu bilgisayar tamircisi dediki anakart yandı o değişecek bende bıraktım bilgisayarı bu olay 2018 Haziran ayında oldu dün laptop şarja takıp güç tuşuna bastım açıldı çok şaşırdım ondan sonra hafif kasma vardı format atcaktım w10 fan w7 ye geçiyordum ekran siyah olarak ortada yükleniyor butonu gibi birşey çıktı sonra herşeyi çıkardım pil, adaptör,usb güç tuşuna bastım 15sn taktım pili felan pc tekrar ilk hali gibi oldu ışıklar yanıyor fan dönüyor ama ekran siyah bir görüntü bile yok yani kapalı gibi ekran bilen varsa acil çözüm

|
      |

• 05 Şubat 2019 17:15:58
      Beyler bendede aynı sorun oldu bilgisayar tamircisi dediki anakart yandı o değişecek bende bıraktım bilgisayarı bu olay 2018 Haziran ayında oldu dün laptop şarja takıp güç tuşuna bastım açıldı çok şaşırdım ondan sonra hafif kasma vardı format atcaktım w10 fan w7 ye geçiyordum ekran siyah olarak ortada yükleniyor butonu gibi birşey çıktı sonra herşeyi çıkardım pil, adaptör,usb güç tuşuna bastım 15sn taktım pili felan pc tekrar ilk hali gibi oldu ışıklar yanıyor fan dönüyor ama ekran siyah bir görüntü bile yok yani kapalı gibi ekran bilen varsa acil çözüm

|
      |

• Er
      1 Mesaj
      17 Şubat 2019 01:11:13

2019 dan geliyorum Allah razı olsun çoook teşekkürler sorun halloldu :))))

|
      |

• Çavuş
      74 Mesaj
      17 Şubat 2019 16:19:10
      Laptopum videodakine benzer bir laptop.Bazen açılıyor bazen açılmıyor.Açılmadığı zaman güç tuşuna defalarca basmak gerekiyor.Açılmadığı zaman videolardaki sesin aynısını çıkarıyor.Kısa aralıklarla dıt sesine benzer bir ses çıkarıyor.Sorun ne olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=hRkoptGcsbM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackboy55555 -- 17 Şubat 2019; 19:50:12 >
      |
      |

Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
web tasarım
nice türkiye
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.