Şimdi Ara

note 6 pro vs mi8 lite HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
5.600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir yakınıma 2000 lira bütce ile telefon almayı düşünüyorum aklımda note 6 pro veya mi8 lite modelleri var hangisini tercih etmem gerekir ? veya bu 2 model dışında sizin önerebileceğiniz model varmıdır ?

Öncelik kamera ve sistemin stabil olması.

• Note 6 pro ile Mi 8 lite arasında yaklaşık 500 lira fark olması gerek. Aralarındaki farklara bakarak tamamen kullanım ihtiyacınıza göre hangisini alacağınıza karar verebilirsiniz. Ram ve İşlemci olarak Mi 8 Lite, Batarya olarak da Note 6 Pro az bir farkla önde. Onun dışında herhangi bir fark yok sayılır.
    Selam arkadaşlar şimdi hem note 6 pro 4/64 hemde mi 8 lite 4/64 kullanan biri olarak konuşmaktayım biri eşimden biri bende deneyimlerin su şekilde

1- )şarj olarak fark etti örnek olarak
    Mi 8 litre ile Tüm gün %100 den sabah 7 den başlayarak 2 el pubg ve 1.5 saatlik videodan sonra 1 kaç telefon görüşmesi ve nette biraz dolaşım dan sonra akşam saat 8 de %18 kaldı

Note 6 pro ise sabah saat 7 de %100 den cekip 3 el pubg 1 saat 101 okey 5 6 arama. YouTube den inceleme videolari ve 1 el de free oynadiktan sonra aksam 8.30 da %40 sarjla tamamladim

2-)2 sinin de kamera performansı kesimlikle ayni ayirt etmek imkansiz kesinlille goz ile ayrit edemezsiniz

3-) hizlar da farki sadece 1 kac uygulama haricinde his etmek imkansız mesela pubg mi 8 de 15 sn de açıyor sa note 6 pro 16 sn de acmakta gibi

4-) inanmayacaksiniz ama note 6 pro nun alt müzik hoparlörü mi 8 den daha fazla cikmakta bende anlam veremedim

5-) mi 8 lite nin kullanimi zor mesela 3.5 jak yok ki su zamanlarda halen en kaliteli sesi kablolu kulaklık lar vermektedir

6 -) sarj olma konusunda mi 8 lite gayet iyi 1 saat 15 dakikada oldu note 6 pro is 1 saat 50 dakikada oldu tabi amper farklari var olduğundan galiba

7-)valla bu diyecegim bana yansiyan bi olay mi 8 litenin ekrani note 6 pro ya gore bi tik cansiz galiba cunku yan yana gelince sanki mi 8 lite sarimsi kaldi

Bunlar benim bizzat deneyimlerimdir meraktan test ettim ve gorduklerim

• Mi8 lite alın daha iyi kamera ve işlemci var ayrıca şık redmi note6 sadece batarya bir tık iyi ama mi8 lite yine günü rahat çıkartıcaktır.
    https://forum.donanimhaber.com/cep-telefonu-kameralari-karsilastirma-videolari-ana-konu--136162536#136162536
    Şurdan mi8 lite'ın kıyaslarına bakıp konuya bir mesaj bırakıp öne çıkarırsanız sevinirim faydalı bir konu arkadaş yapmış üste çıkarsa insanlar görebilir ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithaunans -- 8 Aralık 2018; 18:7:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Note 6 pro ile Mi 8 lite arasında yaklaşık 500 lira fark olması gerek. Aralarındaki farklara bakarak tamamen kullanım ihtiyacınıza göre hangisini alacağınıza karar verebilirsiniz. Ram ve İşlemci olarak Mi 8 Lite, Batarya olarak da Note 6 Pro az bir farkla önde. Onun dışında herhangi bir fark yok sayılır.

• Mi8 lite işlemci, performans ve kamera yönünden daha iyi bir makine.
    Note 6 pro'nun çerçevesi plastik ayrıca.

Note 6 pro sadece pil yönünden avantajlı.

Ama pil yönündne iyi olsun dersenzi Note 6 pro yerine
    Asus Zenfone Max Pro öneririm.

Daha iyi performans, kamera, ekran, ses için ise OIS destekli eski tasarımlı HTC U ultra modelini de inceleyin derim

.
    .
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti35 -- 8 Aralık 2018; 20:13:0 >
  • Ayrıntılara ineyim o zaman.

Redmi Note 6 Pro (64 GB) ile Xiaomi Mi 8 Lite (64 GB) versiyonlarını karşılaştırayım.

Note 6 Pro: Snapdragon 636
    Mi 8 Lite: Snapdragon 660
    Sadece sentetik testlerde hissedebileceğiniz bir fark var. (Az da olsa avantaj)

Mi 8 Lite kamerası ile bazı durumlarda çok az farkla önde. (Resim karşılaştırmalarına bir bakın bazı durumlarda ise Note 6 Pro önde)

Batarya: Note 6 Pro'da 4000 mah. Mi 8 Lite'da 3350 mah. (Biraz daha uzun gider)

Ram = Aynı

Genişletilebilir Hafıza = Note 6 Pro'da 256 GB'a kadar. Mi 8 Lite'da yok. (Bence avantaj)

3.5 mm Audio Jack = Note 6 Pro'da var. Mi 8 Lite'da yok. (Bence avantaj)

Arka kamera flaş = Note 6 Pro'da çift ton. Mi 8 Lite'da tek. (Bazı durumlarda avantaj sayılabilir)

Mi 8 Lite: Yukarıda yazıldığı gibi çerçeve kısmı Note 6 Pro'ya göre daha kaliteli.

Diğer yönlerinden kasa benzer.

Ekranlar aynı.

Diğer donanımsal ve yazılımsal özellikler aynı.

Mi 8 Lite'daki renk seçeneklerine göre aradaki fiyat farkı 450 TL'den 750 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Aradaki farkları ve fiyat farkını da değerlendirerek umarım en doğru cihazı alırsınız.

Bu iki cihaz dışında farklı modellere de bakabilirsiniz.

• Dreamer Apartment kullanıcısına yanıt
    Rn 6pro fiyatı düşmüş bu güzel haber bilgilendirme için teşekkürler zaten mi8 lite ile aynı fiyata satılması saçmaydı ama bu ara tüm xiaomi modelleri fiyatı düşüşte sizin kaynak diye baktığınız yerde mi8 lite stoğu bitmiştir araştırınca 2000 altı bulunabilir öteki renkler.Yanlız sd 636 ile 660 arasında sadece cpu frekans farkı yok gpuda var bu yoğun kullanım işlemlerinde kendini gösterir pubg vs. Ayrıca kamera ve tasarımda bariz fark olacağını düşünüyorum çünkü firmalar modellere göre yazılımsal oynamalar yapıyor s7/s8 gibi ve mi8lite/mi8 gibi ama üst model olan daha çok destek alıyor ayrıca redmi note6pro ile mi8 lite arasında kasa ve şıklık açısından yani verdiği his bayağı bir farkla mi8 lite önde . Ayrıca kamera sensörleri farklı ve mi8 lite'da 4k ve full hd çekimde daha iyi fps alırsın ve mi8 liteda hafıza kartı desteği var.

Bunun dışında yorumlar güzel incelemişsiniz bende düşük seviye fiyat bir cihaz arıyorum kendime redmi note6pro alabilirim. Sözün özü 2000 civarı mi 8lite daha aşağısına rn6 pro en iyisi fp olarak. bir tık kulvar farkı var arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lithaunans -- 8 Aralık 2018; 22:37:40 >

• cevaplar için teşekkürler, yarın son kez gözden geçirip sipariş vereceğim
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu iki telefondan birini alacağım siz karar verdiniz mi ben açıkcası mi8 litenin daha fiyatını hak eden bir cihaz olduğunu düşünüyorum sanırım onu alacağım siz
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesa12

Hocam bende bu iki telefondan birini alacağım siz karar verdiniz mi ben açıkcası mi8 litenin daha fiyatını hak eden bir cihaz olduğunu düşünüyorum sanırım onu alacağım siz
    mi8 lite aldım
  • Winter Is Coming kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın,
    tecrübelerinizi burada paylaşabilirseniz tüm arkadaşlarımıza faydalı olacaktır.
  • Ben de bu konuya denk geldim araştırıyordum. Bence de mi 8 lite daha avantajlı. Hem type-c girişi olması hem cercevenin metal ve daha şık olması mi 8 liteyi biraz daha öne çıkarıyor. Ayrıca kamera da biraz daha iyi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: osamanos

Ben de bu konuya denk geldim araştırıyordum. Bence de mi 8 lite daha avantajlı. Hem type-c girişi olması hem cercevenin metal ve daha şık olması mi 8 liteyi biraz daha öne çıkarıyor. Ayrıca kamera da biraz daha iyi gibi.
    Hocam şu an ben de araştırma yapmaktayım. Note 6 Pro'da ghost screen sorunundan bahsedilmiş. Fakat 3.5 mm jack, radyo, arttırılabilir hafıza, daha yüksek batarya kapasitesini düşününce de daha ağır basıyor. Mi 8 Lite'da 128 gb dahili hafıza ve 6 gb ram olmasa hiç ikileme düşmeden Note 6 Pro alıp geçerdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Conqueror

Hocam şu an ben de araştırma yapmaktayım. Note 6 Pro'da ghost screen sorunundan bahsedilmiş. Fakat 3.5 mm jack, radyo, arttırılabilir hafıza, daha yüksek batarya kapasitesini düşününce de daha ağır basıyor. Mi 8 Lite'da 128 gb dahili hafıza ve 6 gb ram olmasa hiç ikileme düşmeden Note 6 Pro alıp geçerdim.

Alıntıları Göster
    Elbette her iki telefonun birbirine birkac yönüyle üstünlüğü olacak ki ikisi de satılsın. Kimi batarya ve kulaklik girişini tercih edecek kimileri type-c girişini ve daha şık bir kasayı. Benim açımdan kulaklık girişi önemli değil zira kulaklıkla muzik dinlemiyorum. Typ-e girişi daha önemli zira daha yeni bir özellik. Daha şık kasa ve cerceve metal benim icin daha önemli. Ayrica 6gb versiyonu alma seçeneği de olması güzel.

• bende bu iki telefon arasında kaldım. başlangıçta asus max pro ile note 6 pro arasında kalmıştım. çünkü bataryaya önem veriyorum oyunu telefonda hiç oynamıyorum. note 6 pro kamera vb özelliğiyle daha öne geçti bende fakat bu sefer mi 8 lite la arasında kaldım bugün bir karar verip almayı düşünüyorum. mi 8 lite in pil durumundan kullanan arkadaşlar memnun mu acaba. birde mi 8 lite in arka kapak ve batarya çıkıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamer Apartment

Ayrıntılara ineyim o zaman.

Redmi Note 6 Pro (64 GB) ile Xiaomi Mi 8 Lite (64 GB) versiyonlarını karşılaştırayım.

Note 6 Pro: Snapdragon 636
    Mi 8 Lite: Snapdragon 660
    Sadece sentetik testlerde hissedebileceğiniz bir fark var. (Az da olsa avantaj)

Mi 8 Lite kamerası ile bazı durumlarda çok az farkla önde. (Resim karşılaştırmalarına bir bakın bazı durumlarda ise Note 6 Pro önde)

Batarya: Note 6 Pro'da 4000 mah. Mi 8 Lite'da 3350 mah. (Biraz daha uzun gider)

Ram = Aynı

Genişletilebilir Hafıza = Note 6 Pro'da 256 GB'a kadar. Mi 8 Lite'da yok. (Bence avantaj)

3.5 mm Audio Jack = Note 6 Pro'da var. Mi 8 Lite'da yok. (Bence avantaj)

Arka kamera flaş = Note 6 Pro'da çift ton. Mi 8 Lite'da tek. (Bazı durumlarda avantaj sayılabilir)

Mi 8 Lite: Yukarıda yazıldığı gibi çerçeve kısmı Note 6 Pro'ya göre daha kaliteli.

Diğer yönlerinden kasa benzer.

Ekranlar aynı.

Diğer donanımsal ve yazılımsal özellikler aynı.

Mi 8 Lite'daki renk seçeneklerine göre aradaki fiyat farkı 450 TL'den 750 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Aradaki farkları ve fiyat farkını da değerlendirerek umarım en doğru cihazı alırsınız.

Bu iki cihaz dışında farklı modellere de bakabilirsiniz.
    Genişletilebilir Hafıza mi8 lite da var diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

mi8 lite aldım

Alıntıları Göster
    Şebeke ve wifi sorunu yaşıyor musunuz?
  • note 6 pronun one kamera perf, pili cok daha iyi ..ne karar verdiniz

bende redmi note 5, note 6 pro, mi 8 lite ve gm 9 pro arasindayim ..karar veremiyorum ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

note 6 pronun one kamera perf, pili cok daha iyi ..ne karar verdiniz

bende redmi note 5, note 6 pro, mi 8 lite ve gm 9 pro arasindayim ..karar veremiyorum ..
    ben de aynı durumdayım. Geçen haftaya göre GM 9 pro fiyatı 100 TL civarında yükseldi sitelerde. AYrıca tek hatlı note 6 pro ise çift hatlı. Çift hatlı olsun istiyorum
  • Selam arkadaşlar şimdi hem note 6 pro 4/64 hemde mi 8 lite 4/64 kullanan biri olarak konuşmaktayım biri eşimden biri bende deneyimlerin su şekilde

1- )şarj olarak fark etti örnek olarak
    Mi 8 litre ile Tüm gün %100 den sabah 7 den başlayarak 2 el pubg ve 1.5 saatlik videodan sonra 1 kaç telefon görüşmesi ve nette biraz dolaşım dan sonra akşam saat 8 de %18 kaldı

Note 6 pro ise sabah saat 7 de %100 den cekip 3 el pubg 1 saat 101 okey 5 6 arama. YouTube den inceleme videolari ve 1 el de free oynadiktan sonra aksam 8.30 da %40 sarjla tamamladim

2-)2 sinin de kamera performansı kesimlikle ayni ayirt etmek imkansiz kesinlille goz ile ayrit edemezsiniz

3-) hizlar da farki sadece 1 kac uygulama haricinde his etmek imkansız mesela pubg mi 8 de 15 sn de açıyor sa note 6 pro 16 sn de acmakta gibi

4-) inanmayacaksiniz ama note 6 pro nun alt müzik hoparlörü mi 8 den daha fazla cikmakta bende anlam veremedim

5-) mi 8 lite nin kullanimi zor mesela 3.5 jak yok ki su zamanlarda halen en kaliteli sesi kablolu kulaklık lar vermektedir

6 -) sarj olma konusunda mi 8 lite gayet iyi 1 saat 15 dakikada oldu note 6 pro is 1 saat 50 dakikada oldu tabi amper farklari var olduğundan galiba

7-)valla bu diyecegim bana yansiyan bi olay mi 8 litenin ekrani note 6 pro ya gore bi tik cansiz galiba cunku yan yana gelince sanki mi 8 lite sarimsi kaldi

Bunlar benim bizzat deneyimlerimdir meraktan test ettim ve gorduklerim

note 6 pro vs mi8 lite HANGİSİ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alemci0657 -- 6 Mart 2019; 20:14:24 >

• valla su konuyu okuyan mi 8 lite almaz.telefon stabil değil .kiminde hiç görünmeyen soorun kimini canından bezdirmiş hat kopma çekmeme bağlantı sorunu adamı delirtir.ben de alacaktım vazgeçtim
    https://forum.donanimhaber.com/xiaomi-mi-8-lite-kullanicilari--135998565-118#137032969

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hoksi -- 10 Mart 2019; 12:21:8 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.