Şimdi Ara

Note 10.1 2014 Edition Telefon Özelliğini Aktifleştirme ve Güncelleme P602>P601 (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
24
Favori
70.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar acil birisi bakabilir mi ? cihazı eaduvan arkadaşın dediği gibi yaptım. xkat rom attım fakat twrp reco. ya giriyor. tablet açılmıyor ne yapmam gerkiyor yardımcı olur musunuz

derken eaduvan arkadaşımız sağolsun yardımcı oluyor. tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osobey -- 15 Eylül 2015; 20:58:17 >
  • Android 5.1.1 gelmek üzere arkadaşlar, yeni ve güncel konu açtım;http://forum.donanimhaber.com/m_110636765/f_//tm.htm#110636765
  • konuyla tam ilgili değil ama bir sorum olacaktı
    1-2 gün içinde (hesaplı olarak) 2.el 3g(simkartlı) tab4 10.1 SM-T532 almayı planlıyorum
    bunu 531'e çevirip telefon özelliğini nasıl aktif edebilirim... bana yardım edecekler varsa
    veya tab4 10.1 ile ilgi link aktarabileceklere peşinen teşekürler....
  • arkadaşlar tar dosyasını indiremiyorum. yardımcı olur musunuz?
  • Yurtdışı p601 cihazlara android 5.1.1 lolipop güncellemesi geldi bunu bizim cihazlara yükliyecek hale getirebilirseniz güzel olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Team Win Recovery Project 2.6.3.3 bunu indiremiyorum lütfen yardım edin
  • merhaba admin birşeyi anlamadım bu rom samsung sm p602 tableti p601 yapıyor değilmi denedimi sorun olmazsa bende kuracam kurmamın nedeni sm p601 lolipop rom geldi ondan güncelleme yapcağım
  • bunu n8005 e yükleyebiliyormuyuz?
  • herkese merhaba milleet bu tablet ile sanırım üçüncü yılıma giriyorum ve artık pek mamnun kalmadığımı söyleyebilirim. Evet iki senedir fotoğraf ile uğraşıyorum ve tabletimi sadece fotoğrafların sunumu için kullandım bunun sdışında kendsine edindiğim samsung bluethooth klavye ve google play ile satın aldığım external keyboard helper uygulaması ile ( aynıı rezalete daha sonra değineceğim ) sununmlarım üzerinden ders çalışıyorum yada çevirilerimi hallediyorum derslerim için.

Son zamanlarda ortaya çıkan tuhaf bir sorunum var. Bataryam çok çok hızlı tükeniyor. Evet aklınıza gelecek birinci algıyı anlayabiliyorum bluethooth klavye + açık olan ms office gibi uygulamalar ile bartaryanın çarçabuk bitmesi... Elbette olası fakat sorun bu değil. Sorun bataryanın %60-50 gibi oranlara geldiğinde birdenbire önce %15 e sonra %5 e hemen ardından %1 e ve 0 a saniyeler içinde inmesi. Tablet şarjı olmadığından kendini kapatıyor fakat yeniden açtığımda şarjı %60 oluyor. Bunun dışında normal kullanımda bile saniyeler içinde bataryası %5-6 gibi oranlarda gidiyor.

Daha iyi inceleyebilmeniz için tablete bugüne kadar neler yaptığımı anlatacağım
    1- İlk etapta xkat rom yüklemiştim o zamanlar yeni android sürümü 4.4.2 gelmeyecek gibi görünüyordu
    2- Ardından CM yükledim fakat onu da beğenmedim ilk romu hack korkusundan silmiştim (hadi ama adamın biri adına xkat dediği bir romu xda e atmış herif mafya çıksa hiçbirimiz bulamayız adamın nerede yaşadığını sonuçta değil mi) CM yi ise kalem çalışmadığı için sildin

Bunun sonunda yedeklerimden orjinal romumu geri yükledim rom yedeklerden yüklendi ve rootlu olarak geldi fakat batarya sorunu hala mevcut ne yapmalıyım?

edit: cihazın ekranı da değiştirildi malesef ekranı kırılmıştı gerçekten aldığıma alacağıma pişman oldum sadece samsung değil android almamaya da karar verdim tablet alanında berbatlar gerçekten)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbrk -- 3 Ocak 2016; 23:10:26 >

• ozbrk O kullanıcısına yanıt
    100% e kadar şarj et, recovery'e gir. Cache ve Dalvik Cache wipe yap. Çözüm olabilir.
  • Marshmallow yükleyeniniz var mı? Yüklediyseniz izlenkmleriniz tecrübeleriniz nedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • p601 tabletim var rusya 5.1.1 yükledim fakat buna uygun bi twrp bulmadım bir cok model denesemde bir türlü twrp yi odinle flash lasamda fail hatası veriyor acaba ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz.
  • kafeinn kullanıcısına yanıt
    MM sadece custom rom olarak yükleyebildim, CM13 Android 6.0.1 Teamsek versiyonu. Orjinal Samsung rom olmayınca tat vermedi. Performansa diyecek yok, 3G çalışmadı, telefon özelliği çalışmadı, kalem çalışmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karel23

p601 tabletim var rusya 5.1.1 yükledim fakat buna uygun bi twrp bulmadım bir cok model denesemde bir türlü twrp yi odinle flash lasamda fail hatası veriyor acaba ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz.

Selam,
    https://dl.twrp.me/lt03wifiue/

buradan 2.8.7.0 versiyonu dener misin ?
  • dediğinizi yaptım samsung yazısında kalıyor. konu kapatılsın lütfen. Tablet kullanılmaz hale geldi.
  • ugurcanaydogdu kullanıcısına yanıt
    Merhaba, kusura bakma konuyu kapatamayacağım,

1. Madde de belirtilen yedeği aldıysan geri dönebilirsin veya odin üzerinden orjinal yazılımı tekrar yükleyebilirsin.

quote:

TELEFON ÖZELLİĞİNİ AKTİF ETME (Rom dosyasını yükleme)
    1) ÇOK ÖNEMLİ: Cihazı güç ve ses açma düğmesine beraber basarak Recovery Modunda açın, Backup seçeneğinde tüm kutucukları işaretleyerek yedekleyin. (SD karta yedekleyin veya cihaza yedeklediyseniz yedeği bilgisayarınıza almayı unutmayın). Bu adım çok önemli!!! bir şekilde problem yaşarsanız cihazın eski haline dönebilmeniz için bu yedeği kullanacaksınız. Ayrıca root Explorer ile efs klasörünüzün yedeğini almak faydalı olabilir. Ne yaptığınızdan emin değilseniz buradan sonraki kısma devam etmeyin. Süreçte bir problem yaşanırsa tabletinizi eski haline döndürmek kolay olmayabilir.

• Merhaba,

Konu eski olduğundan hala takipçisi var mı bilemiyorum.

Şöyle bir makale buldum.
    http://smartphonewp.com/how-to-flash-and-repair-samsung-galaxy-note-10-1-sm-p601-software-problems/

Burada verilmiş linklerde
    Galaxy-Note10.1-P601-Full-Factory-Rom-4.4.2
    ve
    P601XXUCNJ5_OXECNJ3_v4.4.2_Repair_Firmware
    isimli 2 dosya mevcut.

P601XXUCNJ5_OXECNJ3_v4.4.2_Repair_Firmware dosyasında ise Bootloader dosyası mevcut.

Sadece bu bootloader dosyasını ODIN ile yükleyip CSC'ye dokunmadan veya yedeğini aldıktan sonra Galaxy-Note10.1-P601-Full-Factory-Rom-4.4.2'yi yüklesem ve sonra OTA ile resmi 5.1.1 sürümünü alabilir miyim dersiniz?

• ytandogan Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

p601 bootloader'i p602'yi boot etmiyor. Bu yüzden dediğiniz yöntem sanırım işe yaramaz. Ama "repair" denen firmware'de bir farklılık var ve boot eder mi bilmiyorum. Yüklerseniz sonucu buraya yazın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ytandogan

Merhaba,

Konu eski olduğundan hala takipçisi var mı bilemiyorum.

Şöyle bir makale buldum.
    http://smartphonewp.com/how-to-flash-and-repair-samsung-galaxy-note-10-1-sm-p601-software-problems/

Burada verilmiş linklerde
    Galaxy-Note10.1-P601-Full-Factory-Rom-4.4.2
    ve
    P601XXUCNJ5_OXECNJ3_v4.4.2_Repair_Firmware
    isimli 2 dosya mevcut.

P601XXUCNJ5_OXECNJ3_v4.4.2_Repair_Firmware dosyasında ise Bootloader dosyası mevcut.

Sadece bu bootloader dosyasını ODIN ile yükleyip CSC'ye dokunmadan veya yedeğini aldıktan sonra Galaxy-Note10.1-P601-Full-Factory-Rom-4.4.2'yi yüklesem ve sonra OTA ile resmi 5.1.1 sürümünü alabilir miyim dersiniz?

sonucu buraya yazın lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: macrostr

Merhaba,

p601 bootloader'i p602'yi boot etmiyor. Bu yüzden dediğiniz yöntem sanırım işe yaramaz. Ama "repair" denen firmware'de bir farklılık var ve boot eder mi bilmiyorum. Yüklerseniz sonucu buraya yazın lütfen.

O firmware'i denedim daha doğrusu atmaya çalıştım ama odin atmadı atsa olurdu belki. Bilmiyorum pc'den de olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.