Şimdi Ara

Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
3
Favori
9.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmetertürk

performasn artırmak için ssd almak, dvd rom u hard diske çevirmek gibi bir sürü zahmete girmeyin ve para harcamayın bence. bnde hp g6 nın bi modeli var. 2,53 Mhz i3 işlemci (4 çekirdek), 4 gb ram ama win 8 yükledim 15 saniyede açılıp kullanıma hazır hale geliyor ki bende çift sistem yüklü oldugu halde. bu 15 saniyeye şifre girme de dahil :) ayrıntılı bilği için pm atabilirsiniz. windows ilk defa mantıklı bir iş yaptı.

SSD sadece Windows'un hızlı açılmasını sağlamıyor, diske yüklü tüm programların hızlı çalışmasını sağlıyor. Sapla samanı karıştırmayın. 15 saniyede açılan Windows8'i SSD'ye kurarsanız bu sefer 5-10 saniyede açılır. Ayrıca masaüstü bilgisayara takarsanız dvdromu falan sökmeye gerek yok. Windows 8'in açılış hızı güzel ama kullanışlılığı berbat bir işletim sistemi orası da ayrı bir konu.

• quote:

performasn artırmak için ssd almak, dvd rom u hard diske çevirmek gibi bir sürü zahmete girmeyin ve para harcamayın bence. bnde hp g6 nın bi modeli var. 2,53 Mhz i3 işlemci (4 çekirdek), 4 gb ram ama win 8 yükledim 15 saniyede açılıp kullanıma hazır hale geliyor ki bende çift sistem yüklü oldugu halde. bu 15 saniyeye şifre girme de dahil :) ayrıntılı bilği için pm atabilirsiniz. windows ilk defa mantıklı bir iş yaptı.

aynen dediğin gibi yaptım ssd alıp dvdromu söktüm hdd'yi oraya aktardım. windows 7 ve sık kullandığım programlar + bi kaç oyun da ssd'de yüklü gerçekten güzel bi iş yapmışım diyorum. windows 8 hiç hoşuma gitmiyor benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemonicMajesty

quote:

SSD sadece Windows'un hızlı açılmasını sağlamıyor, diske yüklü tüm programların hızlı çalışmasını sağlıyor. Sapla samanı karıştırmayın. 15 saniyede açılan Windows8'i SSD'ye kurarsanız bu sefer 5-10 saniyede açılır. Ayrıca masaüstü bilgisayara takarsanız dvdromu falan sökmeye gerek yok. Windows 8'in açılış hızı güzel ama kullanışlılığı berbat bir işletim sistemi orası da ayrı bir konu.

burada bahsedilen masaüstü degil ama laptop dikkatini çekerim. win 8 i begenmedi isen vista kullan kesin begenirsin.

• Microsoft Security Essentials kullanıyorum memnunumda hem türkçe hem kullanımı kolay virüs ynünden başımda ağrımadı hiç çok virüs yakalayıp sildiğim oldu güzel program tavsiye ederim
  • quote:

quote:

tamamen doğru w8 kullanırken ben bilgisayar kullanmayı bilmiyorum hissine kapılıyorum:D en iyisi windows 7 gibi geliyor

• quote:

Boşta tarama (Idle scan) özelliği ile ilgili de şüphelerim var. Sistem belirli bir süre boşta kalınca otomatik olarak diskleri taramaya başlıyor. Aslında çok kullanışlı bir özellik, sizi sistem taraması yapmaktan kurtarıyor ama bu işlem bilgisayar her boşta kaldığında tekrarlanıyor.

Symantec görevlisiyle yaptığım sohbette kesin bir cevap alamayınca Norton Forumunda konuyla ilgili bir başlık açtım. Yetkililerden açıklayıcı bir cevap gelmedi henüz: http://community.norton.com/t5/Norton-360/Is-disk-optimization-in-Norton360-harmful-to-SSD-drives/m-p/620347/highlight/false#M62933

konu açilali 2 sneyi geçicek ama bu çok yararli bir bilgi ve bunu kimse engelleyemiyor disk op kapasak dahi arkaplanda gereksiz şekilde tarama vs vs yapiyor bunlari engelleme şansimiz yok malesef 2013 norton 360 dada dahil...nasil olucak bu şekilde bilemedim bende bitdefenderde wardi onu kurdum yine çnkü bu olay ssd bitiriyor..vector serisi aldim 600tl verip bir programa yediremem....

• Norton 360 sizinde sürekli bir şeyler yapmanızı engelliyor mu? Age Of 2 crack yapacam diye perişan oldum. Ayrıca indirdiğim birçok şeyi virus olarak görüyo. Bu kadar engele virus zaten girmez. Fazla engelleyici bir program.
  • bende aksine nortonun sistem için oldukça faydalı olduğunu düşünüyorum, sistemin optimize çalışması için birtakım özellikleri var diğer virüs yazılımlarında bu kadar özellik görmedim, performans izleme sistemi var mesala çok faydalı buluyorum, ez an kaynağı tüketerek çalışıyor bilgisarı yavaşlatmıyor nortonu tavsiye ederim.
  • Yıllardır norton internet security kullanıyorum, programın her şeyini bilirim ama şu boşta taramayı bir türlü kapatamadım sistem her boşta kaldığında devreye giriyor, sinirlerim alt üst oldu. Yok mu bunun bir çaresi arkadaşlar?
  • Çok eski bir olay bu, artık norton otomatik olarak diskin ssd mi normal disk mi olduğunu ilk analiz sırasında tespit edip, disk birleştirmeyi devre dışı bırakıyor. 1 seneye yakındır norton 360 kullanıyorum ssdlerimde hiç performans düşüşü yaşatmadı.

Bunun dışında arka planda taramayı sadece sistem uzun süre kullanılmadığı zaman, yani sistem boşta beklerken yapıyor ben bilgisayarı kullanırken hiçbir zaman tarama yaptığını görmedim, 5 yıl kaspersky kullandım Allah var cidden virüs yüzü görmedim veritabanı, sezgisel tespit yapısı çok güçlü ancak sistemim iyi olmasına rağmen bazen dengesiz kaynak kullanımına neden oluyordu, ayrıca internette dolaşırkende sörfü yavaşlattığı için norton 360 a geçtim, çok memnunum nazar değmesin. Hem kaspersky gibi güvenli, hemde kaspersky kadar sistemi telef etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 29 Mayıs 2015; 15:53:12 >
  • kaspersky dan gerisi yalan

:-)

oda gizli gizli hddyi tarıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ooof of.
    Adamlar zamanında w8'e mok atarken şindi w10'a geçtik. (Beta meta, kütür kütür çalışıyor, ben pek bi sevdim)
    İşin komik yanı şu anki programlar W10 uyumlu değil, ama W10'un kendi içinde zirüs göçertme yazılımı var :D
    Tabi ne kadar işe yarar onu bilmem :)))

SSD ile açılış 5-6sn, bi 2-3sn de şifre girdikten sonra masa üstünün gelmesi.
    Neyse, konuyu sapıttırmayayım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radyoaktifmadde

Yıllardır norton internet security kullanıyorum, programın her şeyini bilirim ama şu boşta taramayı bir türlü kapatamadım sistem her boşta kaldığında devreye giriyor, sinirlerim alt üst oldu. Yok mu bunun bir çaresi arkadaşlar?

Ben de 90 günlük deneme sürümünü yükledim hocam, full sürümle farkı var mıdır acaba?
    Yapmam gereken ayarlar neler? İlk mesajdaki ayarları yaptım ( disk optimizasyonunu kapadım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

quote:

Orijinalden alıntı: Radyoaktifmadde

Yıllardır norton internet security kullanıyorum, programın her şeyini bilirim ama şu boşta taramayı bir türlü kapatamadım sistem her boşta kaldığında devreye giriyor, sinirlerim alt üst oldu. Yok mu bunun bir çaresi arkadaşlar?

Ben de 90 günlük deneme sürümünü yükledim hocam, full sürümle farkı var mıdır acaba?
    Yapmam gereken ayarlar neler? İlk mesajdaki ayarları yaptım ( disk optimizasyonunu kapadım)

Uzun zamandır Norton kullanıyorum ve bu ayarları yeni öğrenmiş olmam şaşırtıcı. Norton'un kendi sitesi ve forumlarında da tatmin edici bir cevap bulamadım. İşi garantiye almak adına 2 adet ayar buldum nasıl yapılacağıyla ilgili, aşağıda adım adım bahsettim.

1. Ana Menüde üstte yer alan Ayarlar'a giriyoruz.

Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor!

2.Görev Zamanlamaya tıklıyoruz.

3. En altta yer alan disk optimizasyonunu kapatıyoruz.

4.Tekrar ayarlara geri dönüp, Yönetim ayarlarına giriyoruz.

5. Üstte yer alan "Boşta kalma süresi optimize edici"yi kapatıyoruz.

Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor! Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor! Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor! Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor! Norton 360 haberiniz olmadan SSD'nizin Ömrünü Kısaltıyor!

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Çok eski bir olay bu, artık norton otomatik olarak diskin ssd mi normal disk mi olduğunu ilk analiz sırasında tespit edip, disk birleştirmeyi devre dışı bırakıyor. 1 seneye yakındır norton 360 kullanıyorum ssdlerimde hiç performans düşüşü yaşatmadı.

Bunun dışında arka planda taramayı sadece sistem uzun süre kullanılmadığı zaman, yani sistem boşta beklerken yapıyor ben bilgisayarı kullanırken hiçbir zaman tarama yaptığını görmedim, 5 yıl kaspersky kullandım Allah var cidden virüs yüzü görmedim veritabanı, sezgisel tespit yapısı çok güçlü ancak sistemim iyi olmasına rağmen bazen dengesiz kaynak kullanımına neden oluyordu, ayrıca internette dolaşırkende sörfü yavaşlattığı için norton 360 a geçtim, çok memnunum nazar değmesin. Hem kaspersky gibi güvenli, hemde kaspersky kadar sistemi telef etmiyor.
    Hocam ben ssd ye norton kurmayı düşünüyordum da bu konu içime kurt düşürdü, olay tamamiyle çözüldü mü artık ?

Ve sizce nortonu hdd yerine ssd ye kurmak daha mı mantıklı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Hocam ben ssd ye norton kurmayı düşünüyordum da bu konu içime kurt düşürdü, olay tamamiyle çözüldü mü artık ?

Ve sizce nortonu hdd yerine ssd ye kurmak daha mı mantıklı olur?

Alıntıları Göster
    Hiçbir sıkıntı olmaz ssd'ye kurabilirsiniz.

Yıllardır bu şekilde kullanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.